Zavrieť

Porady

Účtovná závierka

Dobrý deň,

možno sa Vám bude zdať neaktuálna diskusia, ktorú by som tu chcela začať, ale čo by ste povedali na to, keby sme si vymenili informácie týkajúce sa zostavovania účtovnej závierky. Možno máte niekde odložené nejaké ťaháky, zlepšováky alebo postupy, akými si môžme uľahčiť zostavovanie účtovnej závierky. Budem vďačná za akýkoľvek príspevok do tejto diskusie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    Lela, nerozumiem, aky navrh? Ja som prave teraz ukoncila jedno mimoriadne obdobie, riadila som sa zakonmi. Skus povedat nieco blizsie, aky navrh mimoriadnej uzavierky mas na mysli, a ja sa pokusim pomoct
    .

    janka je offline (nepripojený) janka

    janka
    prosím o zaslanie cash flow, začínam prvýkrát, študujem čo sa dá, ale akosi to nejde, dakujem..

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Poraďáci, máte aj vy takýto problém, ktorý mi tu vyskočil, že pri zaokrúhľovaní na tisíce vo výsledovke a súvahe nesedia HV. V jednotkách sedia. Čo s tým robíte?
    Naposledy upravil ricij : 02.02.05 at 08:30 Dôvod: preklep

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    Ja by som potrebovala poradiť pri závierke v Jú. Hlavne čo sa týka kurzových rozdielov, stále tomu nerozumiem ako to mám urobiť.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    ricij
    Poraďáci, máte aj vy takýto problém, ktorý mi tu vyskočil, že pri zaokrúhľovaní na tisíve vo výsledovke a súvahe nesedia HV. V jednotkách sedia. Čo s tým robíte?
    Riči, taký problém asi máva skoro každý . Treba to proste dopasovať, niekde ubrať, niekde pridať a tak...:p (a nebuď už.....)

    Milka je offline (nepripojený) Milka

    Milka
    Aj mne pri zaokrúhlovaní nesedí HV v súvahe a vo výkaze ziskov a strát, jednoducho to musím "dopasovať" na rovnaké číslo, približne k tomu výsledku v korunách...

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ricij, to bude tým, že soft pri závierke zaokrúhľuje najprv kadečo a výsledok je trápenie... Keď mi raz v živote nebolo treba "vyrovnávať" HV o tisícku, skákala som meter tridsať!

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    Ahojte, vie mi niekto poradit. Pri uzatvarani uctovnych knih v roku 2004 sa mi strany MD a Dal rovnali. V roku 2005 pri otvarani knih mi vznikol rozdiel -0,01 na 701 a 0,01 na 702. Da sa to nejako zuctovat cez interny doklad? Poradte prosim...

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Ahojte, viem že o účtovnej závierke je ešte trocha skoro hovoriť, ale tlačím zostavy z roka 2004 a chcem sa spýtať, či si tlačíte aj tzv. Knihu analytickej evidencie. Je to nutné tlačiť keď mám vytlačený účtovný denník? Ďakujem

    Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

    Mirkaska
    lenkak
    Ja si tlačím aj knihu analytickej evidencie.
    Čo všetko je potrebné si vytlačiť, prosím Vás?
    Ja by som si vytlačila: Hlavnú knihu AE pred zaúčtovaním dane z príjmu, po zaúčtovaní dane z príjmu a a HV, po uzatvorení roka (zúčtovaní na 702,710), pohyby na analytických účtoch (???), účtovný denník, knihy pohľadávok, záväzkov, pokladnice, dlhodobého majetku, saldá,.... a viac ma nenapadá.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.