Zavrieť

Porady

Živnosť a závislá činnosť daňové typu A alebo B

Pekný deň,
prosím o radu ak SZČO dosiahol zo živnosti príjem 47520,-Sk a mal popritom i závislú činnosť, predpokladám, že použijem daňové tlačivo typu A , nekoľko nie je potrebné uvádzať príjmy zo živnosti, pretože nepresiahli čiastku 49 248,-Sk.Je to tak správne? Potrebujem sa uistiť, už je pred termínom a už mám v tom zmätky.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    VieraPopluharova Pozri príspevok
    Pekný deň,
    prosím o radu ak SZČO dosiahol zo živnosti príjem 47520,-Sk a mal popritom i závislú činnosť, predpokladám, že použijem daňové tlačivo typu A , nekoľko nie je potrebné uvádzať príjmy zo živnosti, pretože nepresiahli čiastku 49 248,-Sk.Je to tak správne? Potrebujem sa uistiť, už je pred termínom a už mám v tom zmätky.
    Ďakujem.
    NIe, nie je, použiješ Typ B. V DP sa zrátajú obidva príjmy.

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Čiže použijem typ B, ale neuvediem príjmy zo živnosti, dám tam len 0? Aby nemusel zdaňovať tých 47 520,-Sk?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    VieraPopluharova Pozri príspevok
    Čiže použijem typ B, ale neuvediem príjmy zo živnosti, dám tam len 0? Aby nemusel zdaňovať tých 47 520,-Sk?
    Nie, pozri moju predošlú odpoveď. Prečo by nezdaňoval príjem zo živnosti?

    books je offline (nepripojený) books

    books
    VieraPopluharova Pozri príspevok
    Čiže použijem typ B, ale neuvediem príjmy zo živnosti, dám tam len 0? Aby nemusel zdaňovať tých 47 520,-Sk?
    Musí uviesť všetky príjmy. Ak nemá výdaje zo živnosti, tak nech použije paušálne výdavky z príjmu (zo živnosti) a potom dopočíta príjem zo závislej činnosti.

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Veľmi pekne ďakujem, už mi z toho trošku ....., takže typ B a uvádzam všetky príjmy.Ešte otázka :ak v minulosti používal paušálne výdavky , tak mu ich môžem dať do výdavkov i teraz,však?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    VieraPopluharova Pozri príspevok
    Veľmi pekne ďakujem, už mi z toho trošku ....., takže typ B a uvádzam všetky príjmy.Ešte otázka :ak v minulosti používal paušálne výdavky , tak mu ich môžem dať do výdavkov i teraz,však?
    Áno, ale len na príjmy zo živnosti.

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Všetkým ďakujem, a prepáčte, že zdržujem teraz takými blbosťami, ale fakt som bola dopletená už sama zo seba. Ešte raz dik.Prajem všetkým veľa úspechov.

    Živnosť a závislá činnosť daňové typu A alebo B

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.