Zavrieť

Porady

inšpekčná kniha

size size

size je offline (nepripojený) size

Všera mi volal konateľ realitky, že som ho neupozornila na to, že musí byť inšpekčnú knihu. Nie je to blbosť? Kto všetko ju musí mať? A musí mať na dverách otváracie hodiny? Ja som mu povedala, že kvôli klientom áno.
Usporiadat
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Živnostenský úrad kontroluje, či sú na dverách otváracie hodiny. Priebeh kontroly a zistenia zapisuje do inšpekčnej knihy, ktorá má byť na prevádzke.
0 0
size size

size je offline (nepripojený) size

Ale kto musí mať otváracie hodiny?
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

to zaujíma aj mňa, kto každý musí mať tú knihu? brat je živnostník, aj otec, vyrábajú doma, drobné výrobky z dreva, potrebujú mať ú knihu a otváracie hodiny?
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Potrebujú mať označenie prevádzky predsa.
0 0
zuzi zuzi

zuzi je offline (nepripojený) zuzi

také celkom obyčajné dievča, čo má rado účtovanie, ale dane nie... ...viac
U nás boli včera zo živnostenského úradu a kontrolovali faktúry vydané aj došlé a tiež chceli vidieť papier od hygienika, že máme povolenú prevádzku. Kázali dať kópiu z neho do inšpekčnej knihy. Ale žiadne otváracie hodiny nechceli (sme obyčajná s.r.o. so strojárskou výrobou). Za 2 hodky skončili a odišli - ej, ale som rada.
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

a ked nemajú prevádzku? o tom, že mám prevádzku musím niekoho informovať? alebo ako to je? on totiž má dielnu, ale nie je takpovediac firemná, žiadne výdavky na tú dielnu nejdú do nákladov, tak neviem
0 0
zuzi zuzi

zuzi je offline (nepripojený) zuzi

také celkom obyčajné dievča, čo má rado účtovanie, ale dane nie... ...viac
Keď majú dielňu, v ktorej robia, aby mohli vyrábať musia mať povolenie hygienika. My keď sme chceli spustiť výrobu, tiež sme ho museli mať, aj prevádzkový poriadok. Platí to ak má akúkoľvek živnosť a niečo vyrába v nejakých priestoroch.
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

a keď vyrábam vo svojej garáži? alebo v kuchyni na stole?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Inšpekčnú knihu musí mať každý podnikateľský subjekt. Treba ju zakúpiť v predajni ŠEVT a ísť na ŽO si ju dať autorizovať. K tomu treba aj kolok , teraz neviem či 50 Sk alebo 100 Sk . Túto knihu predkladáte vždy v prípade akej koľvek kontroly , kde sa prevádza zápis o zistení počas priebehu kontroly v danej prevádzke . Treba si preštudovať Živnostenský zákon , tam sa o tom pojednáva .

Čo sa týka otváracích hodín , treba ísť na príslušný MÚ oddelenie podnikateľskej činnosti , tam dostanete tlačivá , ktoré vypíšete poprípade dáte na schválenie dotknutým orgánom . Ako súčasť týchto tlačív je aj tlačivko otváracích hodín , ktoré potvrdzuje MÚ odd. podn.činnosti . To sa robí vždy pri zriaďovaní prevádzky alebo sídla firmy. Platil sa aj tam poplatok 200 Sk , teraz neviem koľko to je .

Viem o kontrolách , kde si kontrolóri zgustli na týchto náležitostich a prvé čo bolo ešte pred vstupom do firmy si všimli označenie prevádzky , zodpovednú osobu a otváracie hodiny . Ak to nebolo , bola aj pokuta .
0 0
urs urs

urs je offline (nepripojený) urs

Zita5
Inšpekčnú knihu musí mať každý podnikateľský subjekt. Treba ju zakúpiť v predajni ŠEVT a ísť na ŽO si ju dať autorizovať. K tomu treba aj kolok , teraz neviem či 50 Sk alebo 100 Sk . Túto knihu predkladáte vždy v prípade akej koľvek kontroly , kde sa prevádza zápis o zistení počas priebehu kontroly v danej prevádzke . Treba si preštudovať Živnostenský zákon , tam sa o tom pojednáva .

Čo sa týka otváracích hodín , treba ísť na príslušný MÚ oddelenie podnikateľskej činnosti , tam dostanete tlačivá , ktoré vypíšete poprípade dáte na schválenie dotknutým orgánom . Ako súčasť týchto tlačív je aj tlačivko otváracích hodín , ktoré potvrdzuje MÚ odd. podn.činnosti . To sa robí vždy pri zriaďovaní prevádzky alebo sídla firmy. Platil sa aj tam poplatok 200 Sk , teraz neviem koľko to je .

Viem o kontrolách , kde si kontrolóri zgustli na týchto náležitostich a prvé čo bolo ešte pred vstupom do firmy si všimli označenie prevádzky , zodpovednú osobu a otváracie hodiny . Ak to nebolo , bola aj pokuta .
Máš pravdu.
Pre doplnenie: kontrolovali aj materiál na prevádzke - dod.listy, fa, bloky. Do inšpekčky dali aj zápis koľko čoho bolo na prevádzke. A pracovnú zmluvu zodpovednej osoby.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
a treba tam mať uvedné aj v akom meste si...
my sme totiž mali všetko na ceduľke,
názov prevádzky, IČI, DIČ, IČ DPH, sídlo - adresu, otváracie hodiny, zodpovednú osobu, telefóny....jednoducho všetko....
ale zabudli sme dať MESTO...a dostali sme hneď pokutu !!!
0 0
zuzi zuzi

zuzi je offline (nepripojený) zuzi

také celkom obyčajné dievča, čo má rado účtovanie, ale dane nie... ...viac
S21
a keď vyrábam vo svojej garáži? alebo v kuchyni na stole?
Pozri si živnostenský zákon:



§ 17


Prevádzkareň
(1) Prevádzkarňou sa rozumie priestor, v ktorom sa prevádzkuje živnosť; nie je ním priestor súvisiaci s prevádzkovaním živnosti ani technické a technologické zariadenie určené na prevádzkovanie živnosti alebo súvisiace s prevádzkovaním živnosti.

(2) Združenou prevádzkarňou sa na účely tohto zákona rozumie trvalo zriadený, spravidla uzavretý priestor, v ktorom sa prevádzkuje výrobná živnosť zahŕňajúca súbor činností spĺňajúcich znaky samostatných živností v prípade, ak pracovný, technický alebo technologický postup prác nadväzuje na seba alebo inak spolu súvisí na účel výroby finálneho produktu.

(3) Za priestory súvisiace s prevádzkovaním živnosti sa považujú najmä:

a) priestor určený na uskladnenie surovín a tovaru podnikateľa,

b) stanovištia, odstavné plochy pre motorové vozidlá, garáže a priestory určené na zabezpečenie údržby a technickú kontrolu vozidiel,

c) miesto podnikania fyzickej osoby, sídlo právnickej osoby,

d) výstavné priestory a vzorkové predajne,

e) priestor na prijímanie zákaziek alebo tovaru a na jeho vydávanie.

(4) Za technické a technologické zariadenia určené na prevádzkovanie živnosti alebo súvisiace s prevádzkovaním živnosti sa považujú najmä:

a) stánky, pulty a prenosné predajné zariadenia na trhových miestach, ak sa na ich zriadenie nevyžaduje stavebné povolenie podľa osobitného predpisu, 29a)

b) zariadenie a priestor na poskytovanie ľudovej technickej zábavy; ľudovou technickou zábavou sa na účely tohto zákona rozumie najmä prevádzkovanie kolotočov, hojdačiek, zábavných strelníc a iných podobných technických prostriedkov na hromadnú zábavu, 29b)

c) vozidlá cestnej motorovej dopravy a ich prípojné vozidlá, ktoré slúžia na prevádzkovanie živnosti,

d) pojazdné predajne,

e) zariadenia na poskytovanie reklamy,

f) predajné automaty.

(5) Na základe živnostenského oprávnenia možno živnosť prevádzkovať aj v neskôr zriadených prevádzkarňach. Podnikateľ oznámi túto skutočnosť najneskôr v deň jej zriadenia príslušnému živnostenskému úradu. Ak je prevádzkareň zriadená v územnom obvode iného než príslušného živnostenského úradu, oznámi podnikateľ jej zriadenie v rovnakej lehote aj tomuto živnostenskému úradu.

(6) Zrušenie prevádzkarne je podnikateľ povinný oznámiť príslušnému živnostenskému úradu do 15 dní od zrušenia. Ak je prevádzkareň zriadená v územnom obvode iného než príslušného živnostenského úradu, oznámi podnikateľ jej zrušenie v rovnakej lehote aj tomuto živnostenskému úradu.

(7) Ustanovenia o označovaní prevádzkarne sa primerane vzťahujú aj na združené prevádzkarne, na priestory súvisiace s prevádzkovaním živnosti a na technické a technologické zariadenia určené na prevádzkovanie živnosti alebo súvisiace s prevádzkovaním živnosti. Ustanovenia o oznamovaní zriaďovania a zrušovania prevádzkarne sa vzťahujú aj na združené prevádzkarne a na priestory súvisiace s prevádzkovaním živnosti uvedené v odseku 3 písm. a) a d).

0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

no. podľa mňa nie každý musí zriadiť prevádzku. veď napríklad keď si niekto urobí živnosť len kvôli svojmu "zamestnávateľovi".... má svoje sídlo=bydlisko ale nemá prevádzku. a keď nemá prevádzku nemusí spĺňať ani podmienky súvisiace s ňou-inšpekčná kniha, otváracie hodiny, označenie obchodným menom a podobne. v prípade, že by zriadil prevádzku musí to ohlásiť na ŽÚ, ak ju zriadi v mesto inom ako v tom, ktoré je v pôsobnosi ŽÚ, ktorý mu vydal živnostenský list, tak to ohlási aj na ŽÚ tohto mesta a splní podmienky o kt. sa tu bavíme. tak nejako mi to bolo vysvetlené aj na ŽÚ ak som to nepoplietal. a o tom meste som nevedela!!
Naposledy upravil uko : 08.07.05 at 07:05 Dôvod: preklep
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Dosť ma prekvapuje, že dotyčný podnikateľ to vyžaduje od účtovníčky. Veď pri vybavovaní ŽL ho určite podľa náplne činnosti upozornili aj nato, či musí mať inšpekčnú knihu a otváracie hodiny ap. Myslím, že zabudol a teraz hľadá vinníka. Aspoň u nás na Živ. úrade upozorňujú čo treba...
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Zita5
Inšpekčnú knihu musí mať každý podnikateľský subjekt. Treba ju zakúpiť v predajni ŠEVT a ísť na ŽO si ju dať autorizovať. K tomu treba aj kolok , teraz neviem či 50 Sk alebo 100 Sk . Túto knihu predkladáte vždy v prípade akej koľvek kontroly , kde sa prevádza zápis o zistení počas priebehu kontroly v danej prevádzke . Treba si preštudovať Živnostenský zákon , tam sa o tom pojednáva .

Čo sa týka otváracích hodín , treba ísť na príslušný MÚ oddelenie podnikateľskej činnosti , tam dostanete tlačivá , ktoré vypíšete poprípade dáte na schválenie dotknutým orgánom . Ako súčasť týchto tlačív je aj tlačivko otváracích hodín , ktoré potvrdzuje MÚ odd. podn.činnosti . To sa robí vždy pri zriaďovaní prevádzky alebo sídla firmy. Platil sa aj tam poplatok 200 Sk , teraz neviem koľko to je .

Viem o kontrolách , kde si kontrolóri zgustli na týchto náležitostich a prvé čo bolo ešte pred vstupom do firmy si všimli označenie prevádzky , zodpovednú osobu a otváracie hodiny . Ak to nebolo , bola aj pokuta .
Vo všetkom súhlasím. Doplním o moju skúsenosť. Prevádzku sme presťahovali na inú adresu. Museli sme dať autorizovať novú knihu....,čo je podľa mňa dosť blbé, pretože všetko je to isté, majiteľ, predmet podnikania...len nová adresa. Ale tu ide asi o napĺňanie štátnej pokladnice - kolok!!!! a nová kniha 50,- či 70.-SK ...hm...Podľa mňa by mala stačiť v predchádzajúcej knihe zmena adresy!
Naposledy upravil adam : 08.07.05 at 12:56 Dôvod: opr.preklepu!
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Označovanie prevádzok rieši aj Zákon o ochrane spotrebiteľa, podľa ktorého má byť na vhodnom a trvale viditeľnom mieste prevádzkarne uvedené:

- obch.meno a sídlo,
- meno osoby zodpovednej za činnosť prevádzkarne,
- prevádzková doba, určená pre spotrebiteľa,
- kategória, skupina a trieda pohost. prevádzok a ubytovacích zariadení.
A vôbec si nemyslím, že by to bola starosť účtovníčky.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Účtovníčka s plnením si povinností SZČO resp. PO nemá dočinenia . Nenesie zodpovednosť za prípadné nedostatky z neplnenia si povinností Živnostenského zákona podnikateľa .
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

možno sa jedná o účtovníčku - "dievča pre všetko" . v malých firmách sa síce tejto funkcii hovorí účtovníčka ale ide aj o asistenku, sekretárku, mzdárku, ekonómku, upratovačku, encyklopédiu a čojaviem čo všetko
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
uko
možno sa jedná o účtovníčku - "dievča pre všetko" . v malých firmách sa síce tejto funkcii hovorí účtovníčka ale ide aj o asistenku, sekretárku, mzdárku, ekonómku, upratovačku, encyklopédiu a čojaviem čo všetko
Uko , ale to na veci nemení nič z pohľadu mnou vyššie napísaného príspevku . Viem , že názory sú rôzne a realita iná .Toho som si vedomá , ale nedá mi spomenúť aj to , že človek pre pokoj v práci spraví všetko , aj to čo nemusí .Dnes je taký svet , každý je rád , že pracuje .
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

Zita5, ale ja som tým len chcela povedať, že nemá význam riešiť či s tým účtovníčka niečo má alebo nie. som plne za, že človek pre pokoj v práci spraví všetko. a to, že má na starosti aj takéto veci je aj pre ňu dobré. tým viac vie, aj keď nie je za to zodpovedná.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať