Zavrieť

Porady

Kniha jázd služobné autá

Dobrý deň,

mám problém s knihou jázd, resp. s vyúčtovaním PHM pri firemných autách, kde sa to tam nahadzuje? Našla som iba knihu jázd a náhrady za ubehnuté km, ale ja potrebujem vyúčtovať PHM. Ako to robíte v Money S3?

Ďakujem.

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lsulekova je offline (nepripojený) lsulekova

    lsulekova
    SOME
    Ja to v Money nerobím, každý si robí knihu jázd sám - ručne.
    Takže to znamená, že sa to nedá robiť v Money? Mám vytvorený vzorec v Exceli, len som tajne dúfala, že si to zjednoduším... :p

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    Ja osobne vediem knihu jázd v Oberone, ale do nákladov dávam skutočne zaplatené bloky za PHM v celej výške. Až na konci roka urobím konečné zúčtovanie. Ak je suma za spotrebované PHM podľa knihy jázd väčšia, ako suma uplatnená vo výdavkoch, je to OK a nič nerobím. Ak by bola menšia, t.j. vykazoval by som nadspotrebu, tak rozdiel doťažím v uzávierkových operáciách.
    Neviem, či to tak je správne, ale robím to tak už roky, a zatiaľ som s tým nemal problém.

    riuska je offline (nepripojený) riuska

    riuska
    Juko aj robim knihu jazd v Oberone, ale ked ju vytlacim, tak tm nemam stav tachometra...Ty ano? Mozno je to vec nastaveni...

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    Pri otvorenom súbore evidencia - jazdy máš pod tlačidlom tlač na výber tri možnosti: kniha jázd, kniha jázd (stav paliva) a kniha jázd za zvolené obdobie. V prvom prípade sa ti zobrazí počítadlo km, v druhom prípade tam nie je, ale je tam uvedený stav paliva.Tretí prípad je obdoba prvého ale iba za určitý mesiac.

    Krtko je offline (nepripojený) Krtko

    Krtko
    Takže nikto nerobí knihu jázd v Money?
    Aj mňa by to zaujímalo.
    Ako si to vyriešila lsulekova?
    Načo máme program, treba ho využiť čo najviac.

    muzicek je offline (nepripojený) muzicek

    muzicek
    Ahojko,

    realita je asi taka, ze vyuctovanie PHM treba robit mimo modulu JAZDY v Money. Tu je mozne zadat priame naklady na jednu cestu, ale neda sa evidovat nakup PHM. Ziadna novota, obcas (vacsinou) pomoze stary dobry priatel -EXCEL.

    Bohuzial nevyuzivam knihu jazd, ale na druhej strane nie je mozne priamo z uctovnictva dostat potrebne hodnoty - financne -z uctovneho dennika, pokial by sme robili podrobnu analitiku a popripade vyuzit interne doklady novou ciselnou radou, popripade i s clenenim na strediska (auta) -a potom len porovnavat stav financny PHM vo dvoch tlacovych zostavach??? Taka myslienka. Ale asi maly specializovany program je lepsim riesenim. Viem, ze je to hlupe, ale je to M......
    Naposledy upravil muzicek : 07.08.05 at 14:23

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    robím KJ v exceli, mam tam vzorce a vsetky udaje,
    ale rada by som to zmenila na nieco jednoduché.
    Ten OBERON - ako sa k nemu dostanem?


    riuska
    Juko aj robim knihu jazd v Oberone, ale ked ju vytlacim, tak tm nemam stav tachometra...Ty ano? Mozno je to vec nastaveni...

    martmari je offline (nepripojený) martmari

    martmari
    V karte vozidla je potrebné nastaviť "Druh vlastníctva" na "v majetku firmy". Potom bude pocitana len hodnota spotrebovanych PHM (zadana spotreba podla TP x zadana cena PHM).

    ttoma je offline (nepripojený) ttoma

    ttoma
    lsulekova
    Dobrý deň,

    mám problém s knihou jázd, resp. s vyúčtovaním PHM pri firemných autách, kde sa to tam nahadzuje? Našla som iba knihu jázd a náhrady za ubehnuté km, ale ja potrebujem vyúčtovať PHM. Ako to robíte v Money S3?

    Ďakujem.

    Ja to robim tak, ze v pokladni si vytlacim nákup PHM samozrejme, ze tam musim mat adany nakup v litroch a potom manuálne prerátam podľa spotreby v TP pre prislusne auto kolko km by som mala mat najazdene a tak to zadávam to knihy jázd az sa mi to zhodne na kilometre a spotrebu PHM.

    solino je offline (nepripojený) solino

    solino
    Ahoj Katika, pises, ze na knihu jazd pouzivas A-CORY. Ja som si ju tiez zakupila, ale chcela by som sa spytat, ci sa Ti cena pohonnej hmoty za liter da uviest aj v inej mene, ako v slovenskych korunach, napr. v euro. mne sa to da zadat len pri cestovnych prikazoch do zahranicia, ale v knihe jazd len v korunach. ako postupujes, ked mas zahranicnu pracovnu cestu, uctujes pohonne hmoty aj nad 350 km v SKK? vopred dakujem za odpoved a prajem pekny den. solino

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.