Zavrieť

Porady

inšpekčná kniha

size size

size je offline (nepripojený) size

Všera mi volal konateľ realitky, že som ho neupozornila na to, že musí byť inšpekčnú knihu. Nie je to blbosť? Kto všetko ju musí mať? A musí mať na dverách otváracie hodiny? Ja som mu povedala, že kvôli klientom áno.
Usporiadat
matka7 matka7

matka7 je offline (nepripojený) matka7

Autorizácia inšpekčnej knihy: Od 1.10.2007 je táto povinnosť zrušená!
0 0
Dadula3 Dadula3

Dadula3 je offline (nepripojený) Dadula3

Dobrý deň,napíšem Vám môj zážitok zo živnost.úradu u nás v meste.Sme firma, ktorá má novootvorený stolár.výrobu, tak sme si išli dať autorizovať novú inšepkčnú knihu.Na úrade nás vysmiali pracovníčky úradu, že to čo chceme, že to už neplatí a odkial to máme,tak nám knihu dali naspäť, samozrejme prázdnu.To isté sme zažili, keď sme si chceli dať potvrdiť otváracie hodiny našej prevádzky.
Tak a teraz vôbec neviem čo ďalej...
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
otváracie hodiny prevádzky berie na vedomie / resp. povoľuje / MsÚ resp OÚ
inšpekčná kniha bola skutočne zrušená
0 0
denideniska denideniska

denideniska je offline (nepripojený) denideniska

chcela by som sa spýtať firma menila sídlo, je potrebné aktualizovať novú adresu v inšpekčnej knihe? Ďakujem za radu ))
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
inšpekčná kniha bola zrušená -
0 0
duduka duduka

duduka je offline (nepripojený) duduka

Teraz uz inspekcnu knihu netreba. Znovu otvaram zivnost bola som sa spytat uz je to neaktualne.Zodpovedny veduci a otvaracie hodiny musia byt na viditelnom mieste takisto pracovny poriadok.Ja som za to pokutu dostala
0 0
juro1986 juro1986

juro1986 je offline (nepripojený) juro1986

ahojte, potrebujem poradit:

- ako sro fungujeme 2 roky, sme dvaja studenti na VS, nemame pracovnu zmluvu sme iba konatelia, rozhodli sme sa prenajat si kancelariu, robime internetove stranky, programujeme ....

- dnes som bol na ZU nahlasti kancelariu, no tam ma otocili ze nie sme kancelaria ale prevadzkaren ...

Co si o tom myslite? Osobne si myslim ze sme aj tak kancelaria, nerobime ziadne vyrobky, nic fyzicky hmotne ... uctovnicke kancelarie tiez iba tukaju do PC na ZU nas nahlasia aj ako kancelaria ale vraj pri kontrole to bude na pokutu tak teraz neviem, kukal som Ziv.zak.no mudrejsi nie som ..

Vdaka za rady.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

juro1986 Pozri príspevok
ahojte, potrebujem poradit:

- ako sro fungujeme 2 roky, sme dvaja studenti na VS, nemame pracovnu zmluvu sme iba konatelia, rozhodli sme sa prenajat si kancelariu, robime internetove stranky, programujeme ....

- dnes som bol na ZU nahlasti kancelariu, no tam ma otocili ze nie sme kancelaria ale prevadzkaren ...

Co si o tom myslite? Osobne si myslim ze sme aj tak kancelaria, nerobime ziadne vyrobky, nic fyzicky hmotne ... uctovnicke kancelarie tiez iba tukaju do PC na ZU nas nahlasia aj ako kancelaria ale vraj pri kontrole to bude na pokutu tak teraz neviem, kukal som Ziv.zak.no mudrejsi nie som ..

Vdaka za rady.
Ani v živnostenskom zákone nie je presne vymedzené, čo je prevádzkáreň. (Mimochodom toto slovo pradepodobne ani nie je spisovné).
Podľa zákona:
Je to priestor, v ktorom sa prevádzkuje živnosť. Nie je však ním priestor, súvisiaci s prevádzkovaním živnosti ani technické a technologické zariaenie určené na prevádzkovanie živnosti alebo súvisiace s prevádzkovaním živnosti.
Čo je priestor súvisiaci s prevádzkovaním tiež nie je v zákone taxatívne vymedzené. V zákone je ich vymenovaných pár, ktoré sú to najmä.
Kancelária, kde nechodia zákazníci, kde nič nepredávate, nemusí byť považovaná za prevádzkáreň, a môže byť považovaná za priestor súvisiaci s prevádzkovaním živnosti.
Túto istú činnosť by mohol živnostník vykonávať aj doma a tiež to nemusí nahlasovať ako prevadzkáreň.
0 0
juro1986 juro1986

juro1986 je offline (nepripojený) juro1986

Evanka Pozri príspevok
Ani v živnostenskom zákone nie je presne vymedzené, čo je prevádzkáreň. (Mimochodom toto slovo pradepodobne ani nie je spisovné).
Podľa zákona:
Je to priestor, v ktorom sa prevádzkuje živnosť. Nie je však ním priestor, súvisiaci s prevádzkovaním živnosti ani technické a technologické zariaenie určené na prevádzkovanie živnosti alebo súvisiace s prevádzkovaním živnosti.
Čo je priestor súvisiaci s prevádzkovaním tiež nie je v zákone taxatívne vymedzené. V zákone je ich vymenovaných pár, ktoré sú to najmä.
Kancelária, kde nechodia zákazníci, kde nič nepredávate, nemusí byť považovaná za prevádzkáreň, a môže byť považovaná za priestor súvisiaci s prevádzkovaním živnosti.
Túto istú činnosť by mohol živnostník vykonávať aj doma a tiež to nemusí nahlasovať ako prevadzkáreň.
mame aj internetovy obchod, tovar pri objednavke objedname z velkoskladu a zasleme ihned kupujucemu ... zavolam este na hygienu ci im to mame nahlasit na kontrolu ... zarazilo ma iba chovanie na ZU ked som im to vysvetloval som mal pocit ze viac rozumiem niektorym veciam ako ony, no a ked som nas prirovnal k uctovnickej kancelarii sodomakomora
0 0
peta1014 peta1014

peta1014 je offline (nepripojený) peta1014

dobry den chcela by som sa opytat kto chodi kontrolovat inspekcnu knihu dakujem
0 0
simonova815 simonova815

simonova815 je offline (nepripojený) simonova815

my sme mali prednedavnom kontrolu zo ŽÚ a teta nam povedala, ze už inšpekčne knihy netreba.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zrušila sa novelou Žz od 1.10.2007
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať