Zavrieť

Porady

daňove priznanie, zamestnanie a materska

Caute, potrebovala by som si iby overit, v daňovom priznani,
ked som pracovala v roku 2008 2 mesiace, potom som bola nezamestnana (poberala podporu) a v oktobri nastupil na matersku, v danovom priznani uvadzam ako prijmy iba prijmy od zamestnavatela za tie 2 mesiace? t.j. (matersku ani podporu nuvadzam) je to spravne?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Andrea.S. Pozri príspevok
    Caute, potrebovala by som si iby overit, v daňovom priznani,
    ked som pracovala v roku 2008 2 mesiace, potom som bola nezamestnana (poberala podporu) a v oktobri nastupil na matersku, v danovom priznani uvadzam ako prijmy iba prijmy od zamestnavatela za tie 2 mesiace? t.j. (matersku ani podporu nuvadzam) je to spravne?

    dakujem
    Podáš si DP typ A a len z príjmov podľa potvrdenia od zámestnávateľa. Uplatniš si NČZD celú 98496. Podľa výšky príjmu a zrazenej dane ti bude vrátený preplatok.

    Andrea.S. je offline (nepripojený) Andrea.S.

    Andrea.S.
    dakujem a este jedna otazocka mam k tomu pridat originaly alebo kopie a ake? (teda dan. priznanie som uz dnes poslala ale musim dodatocne, bez priloh)

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Andrea.S. Pozri príspevok
    dakujem a este jedna otazocka mam k tomu pridat originaly alebo kopie a ake? (teda dan. priznanie som uz dnes poslala ale musim dodatocne, bez priloh)
    stačia kópie

    vimar_77 je offline (nepripojený) vimar_77

    vimar_77
    Prosím, potrebujem poradiť,
    podávam DP, typ B (príjmy zo závislej činnosti, príjmy z príkaznej zmluvy), od jula 2008 poberám materské.
    Materské ako príjem UVÁDZAM niekde v DP??? Ak áno, v ktorom oddieli, v ktorom riadku?
    Dakujem

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    vimar_77 Pozri príspevok
    Prosím, potrebujem poradiť,
    podávam DP, typ B (príjmy zo závislej činnosti, príjmy z príkaznej zmluvy), od jula 2008 poberám materské.
    Materské ako príjem UVÁDZAM niekde v DP??? Ak áno, v ktorom oddieli, v ktorom riadku?
    Dakujem
    nie, materské nikam nedávaš, je to príjem, ktorý nepodlieha dani z príjmu

    vimar_77 je offline (nepripojený) vimar_77

    vimar_77
    renča,
    mozem sa opytat este jednu vec,
    manzel je doktorand na vš, berie štipendium, sam si plati len zdravotne...
    Možem si ho uplatniť v DP? Čitala som, že stipendium pri sustavnej priprave na povolanie sa nepovazuje za prijem...

    daňove priznanie, zamestnanie a materska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.