Zavrieť

Porady

prechod na plátcu dph

Dobrý večer
Chcel by som poprosiť čo všetko sa odpočítava pri prechode na plátcu DPH, pričom napr. úžitkové auto bolo zakúpené ešte v 9/2008 a plátca je od 1/2009,ako sa v tomto smere postupuje.,
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    roderio Pozri príspevok
    Dobrý večer
    Chcel by som poprosiť čo všetko sa odpočítava pri prechode na plátcu DPH, pričom napr. úžitkové auto bolo zakúpené ešte v 9/2008 a plátca je od 1/2009,ako sa v tomto smere postupuje.,
    ďakujem
    všetko máte zadefinované v § 55 zákona o DPH. ak ide o úžitkové vozidlo pri ktorom ste zaplatili daň tak po registrácii si môžte nárokovať DPH (predpokladám že neposkytujete oslobodené plnenia). Zákon hovorí ak ide o majetok ktorý sa odpisuje tak potom možno uplatniť DPH zo zostatkovej ceny majetku

    roderio je offline (nepripojený) roderio

    roderio
    Ďakujem
    a pri tom aute si ju možem odpočítať aj napriek tomu, že bolo zobrané na leasing v 9/2008 a plátca som od 1/2009, aj na všetky predošlé leasingové splátky?

    zajo je offline (nepripojený) zajo

    zajo
    roderio Pozri príspevok
    Ďakujem
    a pri tom aute si ju možem odpočítať aj napriek tomu, že bolo zobrané na leasing v 9/2008 a plátca som od 1/2009, aj na všetky predošlé leasingové splátky?
    Nie, zo splátok si môžeš začať uplatňovať dph až odkedy si platcom, tz od 01/09. Podľa § 55 zákonu o dph si však môžeš odpočítať dph zo zostatkovej ceny auta, myslím že pri leasingu by to malo byť pomerne z prvej zvýšenej splátky.

    roderio je offline (nepripojený) roderio

    roderio
    Ďakujem
    Ale akú pomernú časť?napríklad som zaplatil prvú zvýšenú 74857,14 bez dph, plus 14222,9 dph.

    zajo je offline (nepripojený) zajo

    zajo
    roderio Pozri príspevok
    Ďakujem
    Ale akú pomernú časť?napríklad som zaplatil prvú zvýšenú 74857,14 bez dph, plus 14222,9 dph.
    poprosím skúsenejších nech ti poradia..

    prechod na plátcu dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.