Zavrieť

Porady

Výkazy pre štatistiku

Viete mi prosím niekto poradiť, aké výkazy sa zasielajú na štatistiku ohľadom miezd a personalistiky. Neviem, či je to stanovené zákonom, že treba niečo zasielať alebo výkazy zasiela štatistický úrad na vyplnenie. Nič mi nechodí, tak neviem.
Ďakujem
Usporiadat
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Lukana Pozri príspevok
Viete mi prosím niekto poradiť, aké výkazy sa zasielajú na štatistiku ohľadom miezd a personalistiky. Neviem, či je to stanovené zákonom, že treba niečo zasielať alebo výkazy zasiela štatistický úrad na vyplnenie. Nič mi nechodí, tak neviem.
Ďakujem
Výkazy zasiela štatistický úrad. Ak Ti nič neposlali, nič nedohľadávaj.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

VERONIKA6 Pozri príspevok
Výkazy zasiela štatistický úrad. Ak Ti nič neposlali, nič nedohľadávaj.

A buď šťastná, že Ťa štatistický úrad neotravuje .
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

tuta Pozri príspevok
A buď šťastná, že Ťa štatistický úrad neotravuje .
a potom sa ich už nezbavíš
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Môžeš byť len rada, že nič nemusíš vyplňovať. Spoločnosť, ktorú účtujem si štatistický úrad asi veľmi obľúbil - stále prichádzajú nejaké nové výkazy. Už by som musela použiť slovo, ktoré porušuje etiketu porady, aby som vyjadrila aké hlúposti som im už tento rok vyplňovala. Myslím, že najbližšie budú zisťovať koľko útržkov toaletného papiera sa spotrebuje v priemere na jedného zamestnanca. Najviac ma štve, že tabuľky sa vypĺňajú ako za Márie Terézie - všetko ručne. Presne tak, ako pred vyše dvadsiatimi rokmi, keď som nastúpila do práce.
Ja mám aspoň šťastie na príjemnú pani, ktorej posielam výkazy - vždy sa dohodneme na termínoch, tie ich sa vôbec nedajú stihnúť. Ale asi som veľmi iniciatívna a preto mi posielajú stále nové a nové výkazy.
Naposledy upravil GABAZ : 01.04.09 at 10:15
0 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

Ja mám firmu, ktorá už 2 roky nevykazuje žiadnu činnosť, aj tak mi zasielajú výkazy. Darmo som im to písala už x krát. Ale inak, výkazy sa dajú vypĺňovať elektronicky, a potom už nie je potrebné zasielať ešte aj poštou. No ale či sa to vzťahuje na všetky druhy výkazov, to neviem. Ale nám to oznámili zo ŠÚ, že je takáto možnosť.

Perla


GABAZ Pozri príspevok
Môžeš byť len rada, že nič nemusíš vyplňovať. Spoločnosť, ktorú účtujem si štatistický úrad asi veľmi obľúbil - stále prichádzajú nejaké nové výkazy. Už by som musela použiť slovo, ktoré porušuje etiketu porady, aby som vyjadrila aké hlúposti som im už tento rok vyplňovala. Myslím, že najbližšie budú zisťovať koľko útržkov toaletného papiera sa spotrebuje v priemere na jedného zamestnanca. Najviac ma štve, že tabuľky sa vypĺňajú ako za Márie Terézie - všetko ručne. Presne tak, ako pred vyše dvadsiatimi rokmi, keď som nastúpila do práce.
Ja mám aspoň šťastie na príjemnú pani, ktorej posielam výkazy - vždy sa dohodneme na termínoch, tie ich sa vôbec nedajú stihnúť. Ale asi som veľmi iniciatívna a preto mi posielajú stále nové a nové výkazy.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
GABAZ Pozri príspevok
Môžeš byť len rada, že nič nemusíš vyplňovať. Spoločnosť, ktorú účtujem si štatistický úrad asi veľmi obľúbil - stále prichádzajú nejaké nové výkazy. Už by som musela použiť slovo, ktoré porušuje etiketu porady, aby som vyjadrila aké hlúposti som im už tento rok vyplňovala. Myslím, že najbližšie budú zisťovať koľko útržkov toaletného papiera sa spotrebuje v priemere na jedného zamestnanca. Najviac ma štve, že tabuľky sa vypĺňajú ako za Márie Terézie - všetko ručne. Presne tak, ako pred vyše dvadsiatimi rokmi, keď som nastúpila do práce.
Ja mám aspoň šťastie na príjemnú pani, ktorej posielam výkazy - vždy sa dohodneme na termínoch, tie ich sa vôbec nedajú stihnúť. Ale asi som veľmi iniciatívna a preto mi posielajú stále nové a nové výkazy.
Veru, je to na porazenie. Najviac ma hnevá, ak to isté číslo musím napísať do niekoľkých tabuliek, IČO na každú stranu.

Podľa mňa by taký výkaz mal mať riadky za sebou (podľa Súvahy a Výkazu ziskov a strát), my by sme tam príslušné údaje zapísali a ich SUPER VYNIKAJÚCI PROGRAM - ak nemajú, nech si dajú vyhotoviť - príslušné údaje, samozrejme 1x napísané, by "rozhádzal" do príslušných tabuliek, ako by to potrebovali.
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Ja viem, že už sa niektoré výkazy dajú posielať, niektoré sa dali už minulého roku a niektoré sa budú dať teraz. Ja mám na mysli štvrťročný výkaz produkčných odvetví a ročný výkaz prod.odvetví - tie sa budú dať posielať elektronicky až tento rok. Je tam kopec väzieb, ktoré človek nemá možnosť odchytiť pri ručnom vypĺňaní. Ja som posielala výkazy vyplnené do formulárov z ich stránky - ale to sú výkazy vo worde - keby niekoho napadlo dať to do excelu - už tam mohli byť zapracované kontroly. Ale to by sme chceli veľa - štatistický úrad a niektoré ďalšie úrady - ťažký komunizmus.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

GABAZ Pozri príspevok
Ja viem, že už sa niektoré výkazy dajú posielať, niektoré sa dali už minulého roku a niektoré sa budú dať teraz. Ja mám na mysli štvrťročný výkaz produkčných odvetví a ročný výkaz prod.odvetví - tie sa budú dať posielať elektronicky až tento rok. Je tam kopec väzieb, ktoré človek nemá možnosť odchytiť pri ručnom vypĺňaní. Ja som posielala výkazy vyplnené do formulárov z ich stránky - ale to sú výkazy vo worde - keby niekoho napadlo dať to do excelu - už tam mohli byť zapracované kontroly. Ale to by sme chceli veľa - štatistický úrad a niektoré ďalšie úrady - ťažký komunizmus.
A načo do excelu a ešte aby boli kontrolované väzby veď to by tetušky zo ŠÚ
nemohli volať, nesedí Vám ...
Mám šťastie tento rok štatistiku nerobím, ale súcítim s každým kto sa teraz s tým trápi.
0 0
nesca nesca

nesca je offline (nepripojený) nesca

to keby som vedela :-)
Keď sme pri tej štatistike-práve teraz jednu robím.Až sa mi parí z hlavy.Mne sa na nich najviac páčia tie posledné riadky-kontrolné súčty.Spočítam tam piate cez deviate...metre,kilá Sk,km,hodiny a pod.Nabudúce sa už musím opýtať na čo im taký súčet je dobrý.A musím potvrdiť,tiež ma má na starosti jedna veľmi milá pani zo štatistiky
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

nesca Pozri príspevok
Keď sme pri tej štatistike-práve teraz jednu robím.Až sa mi parí z hlavy.Mne sa na nich najviac páčia tie posledné riadky-kontrolné súčty.Spočítam tam piate cez deviate...metre,kilá Sk,km,hodiny a pod.Nabudúce sa už musím opýtať na čo im taký súčet je dobrý.A musím potvrdiť,tiež ma má na starosti jedna veľmi milá pani zo štatistiky

Kontrolný súčet nemá žiadny logický význam - slúži na kontrolu dát, ktoré pracovníci ŠÚ zadávajú do PC. Do PC nahadzujú všetky vyplnené hodnoty vrátane kontrolných súčtov. Keď by pri zadávaní nejakej hodnoty urobili chybu , systém ich na to upozorní.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

mam otazku... dosla mi vyzva o nesplneni povinnosti zaslania statistickeho hlasenia, ktore mi vraj zaslali... nic mi sice nedoslo, ale zato vyzva ano, nebola ani doporucena, len obycajna list. zasielka... a vzhladom nato, ze viem, ako raz mama vyplnila jedno take tlacivo a odvtedy ju bombarduju vselijakymi dalsimi a dalsimi tlacivami, s ktorymi si vzdy lame hlavu... chcela by som sa tomu vyhnut... da sa to?
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
sisima Pozri príspevok
mam otazku... dosla mi vyzva o nesplneni povinnosti zaslania statistickeho hlasenia, ktore mi vraj zaslali... nic mi sice nedoslo, ale zato vyzva ano, nebola ani doporucena, len obycajna list. zasielka... a vzhladom nato, ze viem, ako raz mama vyplnila jedno take tlacivo a odvtedy ju bombarduju vselijakymi dalsimi a dalsimi tlacivami, s ktorymi si vzdy lame hlavu... chcela by som sa tomu vyhnut... da sa to?

Osobne si myslím,že sa tomu vyhnúť nedá. Štatistické zisťovanie je povinnosťou podľa zákona o štátnej štatistike (neviem číslo)... pri jeho nesplnení sú pokuty. .... tak neviem či sa Vám to oplatí.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

ano viem, je to povinnost zo zakona, vyhrazaju sa pokutami... ale ako mi dokazu, ze mi nieco poslali?... apropo som rok vydata... ale k nim sa zmena mojho priezviska este nedostala )))
zavolam tam, nech mi poslu to tlacivo, nech im to vyplnim...
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
sisima Pozri príspevok
ano viem, je to povinnost zo zakona, vyhrazaju sa pokutami... ale ako mi dokazu, ze mi nieco poslali?... apropo som rok vydata... ale k nim sa zmena mojho priezviska este nedostala )))
zavolam tam, nech mi poslu to tlacivo, nech im to vyplnim...

...no, je to na Tebe ako sa rozhodneš. Ja by som radšej poslala ako platila pokuty.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

sisima, je to až taký problém to vyplniť a zaslať?

Ja robím ani neviem koľko kadeakých štatistík, prehľadov a tabuliek, že jedna by ma už nerozhodila.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

asi to nebude problem, neviem, este som to nevyplnala... len ma prekvapilo (trosku aj rozcertilo), ze mi dosla vyzva ze som nieco nesplnila... pritom som nemala co splnit, kedze mi nic nedoslo... tiez ze to bolo na moje "stare" meno... pritom som si vsetky povinnosti ohladom zmeny mena splnila... a prave dnes som si tiez vsimla, ze aj banka akosi ignoruje nahlasenu zmenu mena...
ale uz by som na taketo veci mohla byt zvyknuta, ze?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Sisima, nerozčuluj sa. Mne sa stalo to isté. Minulý rok mi prisšli tlačivá na ročný výkaz, s tým, že náhodne ste boli vybratí... blá, blá, blá,... tak som urobila a poslala. V tomto roku nedošli žiadne tlačivá. Ani ma nenapadlo, že sme také čosi mali robiť, veď sme boli akože náhodne vybraní. Teraz, asi pred dvoma týždňami mi došla výzva, že nesplnenie si povinnosti podať štat. výkaz do 30.04.
a tak som si ho našla na internete a vytlačila a zaslala im ho aj so sprievodným listom, že žiadne tlačivá neposlali. Nech sa teda majú dobre. No v júli robiť za rok 2008, človek už zabudol, že bolo nejaké daňové priznanie a oni takto... . Dúfam, že nebudú posielať nejaké pokuty za nesplnenie si povinnosti , pretože doteraz nám stále došli tlačivá ak niečo chceli mať urobené.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Bolo by možno vhodné uviesť, o akú štatistiku ide.....
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ja som robila NSNO 1-01, t. j. ročný výkaz nezárobkových organizácii za rok 2008 na ŠÚ SR, Hanulova 5, BA
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Jara Pozri príspevok
Ja som robila NSNO 1-01, t. j. ročný výkaz nezárobkových organizácii za rok 2008 na ŠÚ SR, Hanulova 5, BA
Trexima?.......tú robím aj ja
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať