Zavrieť

Porady

Výkazy pre štatistiku

Viete mi prosím niekto poradiť, aké výkazy sa zasielajú na štatistiku ohľadom miezd a personalistiky. Neviem, či je to stanovené zákonom, že treba niečo zasielať alebo výkazy zasiela štatistický úrad na vyplnenie. Nič mi nechodí, tak neviem.
Ďakujem
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Tamila Pozri príspevok
Rozalka, strašne, strašne sa ti ospravedlňujem, chcela som kliknúť užitočné a neviem ako som klikla mimo témy.
Nič sa nedeje, nejde o život a svet sa nezrúti. Hlavu hore, slniečko svieti a lúka rozvoniava .........
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Ahojte vie mi niekto povedať či v školstve treba robiť ročný štatistický výkaz ja robím len za kvartál a doteraz si nikto nevyžiadal ročný výkaz ani zo štatistického úradu mi nik nič neposlal.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

maad Pozri príspevok
Ahojte vie mi niekto povedať či v školstve treba robiť ročný štatistický výkaz ja robím len za kvartál a doteraz si nikto nevyžiadal ročný výkaz ani zo štatistického úradu mi nik nič neposlal.
Keď nežiadajú nič neposielaj oni by sa určite ozvali keby im niečo chýbalo
2 0
PaveloSK PaveloSK

PaveloSK je offline (nepripojený) PaveloSK

ilona Pozri príspevok
Dostal už niekto pokutu za neodoslané výkazy na štatistiku?
Tiez by ma toto zaujimalo. V lete mi dosiel dotaznik Org 3-99 Dotaznik pre registraciu organizacie, ale kvoli necinnosti samotnej firmy sa nanho pozabudlo a neodoslal som ho. Neprisiel mi ale ani ziadna upomienka ani nic ine spolocne so SU.

Zaujimala by ma - kto je Spravodajska jednotka (sme dvojosobova srocka) a moze byt za to nejaky postih, ak im to teraz poslem dodatocne?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

PaveloSK Pozri príspevok
Tiez by ma toto zaujimalo. V lete mi dosiel dotaznik Org 3-99 Dotaznik pre registraciu organizacie, ale kvoli necinnosti samotnej firmy sa nanho pozabudlo a neodoslal som ho. Neprisiel mi ale ani ziadna upomienka ani nic ine spolocne so SU.

Zaujimala by ma - kto je Spravodajska jednotka (sme dvojosobova srocka) a moze byt za to nejaky postih, ak im to teraz poslem dodatocne?
SJ je sro. Ak to neprišlo doporučene, nemusí to posielať ani dodatočne.
0 0
PaveloSK PaveloSK

PaveloSK je offline (nepripojený) PaveloSK

Tweety Pozri príspevok
SJ je sro. Ak to neprišlo doporučene, nemusí to posielať ani dodatočne.
Kiez si ja ale nepamatam, ci to doslo doporucene alebo nie. Viem, ze som v lete mal doporuceny list len teraz neviem, ci to nebol DU, Banka alebo SU.

Na obalke od SU je napisane len "Postovne uverovane" - samozrejme neviem, ci sa takato vec ohladom doporucenia pise aj na obalky.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

PaveloSK Pozri príspevok
Kiez si ja ale nepamatam, ci to doslo doporucene alebo nie. Viem, ze som v lete mal doporuceny list len teraz neviem, ci to nebol DU, Banka alebo SU.

Na obalke od SU je napisane len "Postovne uverovane" - samozrejme neviem, ci sa takato vec ohladom doporucenia pise aj na obalky.
Štatistika nezvykne posielať výkazy doporučene, tak si s tým nelám hlavu.
0 0
PaveloSK PaveloSK

PaveloSK je offline (nepripojený) PaveloSK

Tweety Pozri príspevok
Štatistika nezvykne posielať výkazy doporučene, tak si s tým nelám hlavu.
Dakujem, trochu (trochu dost!) ste ma upokojili. Este by som poprosil Vase odporucanie na koniec - mam to pre istotu posielat alebo nie?

Pretoze samotny dotaznik sa odvolava na zakon 540/2001 Zz, kde na paragraf 18 sa vztahuje pripadne pokuta do vysky 100.000.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

PaveloSK Pozri príspevok
Dakujem, trochu (trochu dost!) ste ma upokojili. Este by som poprosil Vase odporucanie na koniec - mam to pre istotu posielat alebo nie? Veď som už napísala, že neposielaj. Oni by ťa boli vyzvali.

Pretoze samotny dotaznik sa odvolava na zakon 540/2001 Zz, kde na paragraf 18 sa vztahuje pripadne pokuta do vysky 100.000.
V texte.
0 0
PaveloSK PaveloSK

PaveloSK je offline (nepripojený) PaveloSK

Tweety Pozri príspevok
V texte.
Dakujem za pomoc.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ja sa chcem opýtať. Vlani sme prvý krát posielali na vyžiadanie 1/4 ročné výkazy. Musím aj tohto roku ? Dosť mi to lezie na nervy. Sme obyčajný maloobchod a takéto hlúposti ma zdržiavajú.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jess Pozri príspevok
Ja sa chcem opýtať. Vlani sme prvý krát posielali na vyžiadanie 1/4 ročné výkazy. Musím aj tohto roku ? Dosť mi to lezie na nervy. Sme obyčajný maloobchod a takéto hlúposti ma zdržiavajú.
Poviem ti len tak potichúčky, ak im čo i len raz vyplníš výkaz, potom sa ich už nezbavíš.
1 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Dnes mi bol doručený list zo štatistického úradu - nesplnenie spravodajskej povinnosti. Strašne ma to vytočilo, pretože sa mi tu vyhrážajú pokutou, že som nezaslala nejaký ročný výkaz a mám ho urýchlene zaslať do 10.7.2012. To akože ako som mala vedieť že mám niečo také vypísať. Poštou mi nič nedošlo. Je to prosím Vás povinnosť vypisovať to automaticky každý rok? Pokiaľ viem, tak oni si vyberajú spravodajské jednotky a maliby zaslať nejaký výkaz, ktorý mám vyplniť nie? Či bola nejaká zmena a vypisuje to už každý automaticky?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

suklova Pozri príspevok
Dnes mi bol doručený list zo štatistického úradu - nesplnenie spravodajskej povinnosti. Strašne ma to vytočilo, pretože sa mi tu vyhrážajú pokutou, že som nezaslala nejaký ročný výkaz a mám ho urýchlene zaslať do 10.7.2012. To akože ako som mala vedieť že mám niečo také vypísať. Poštou mi nič nedošlo. Je to prosím Vás povinnosť vypisovať to automaticky každý rok? Pokiaľ viem, tak oni si vyberajú spravodajské jednotky a maliby zaslať nejaký výkaz, ktorý mám vyplniť nie? Či bola nejaká zmena a vypisuje to už každý automaticky?
...nepíšeš, o aký výkaz sa jedná. Ak sa jedná o zamestnávanie zdravotne postihnutých, tak ten si povinná automaticky bez výzvy robiť (ak máš predpísaný počet zamestnancov)... P.S., ja ho robím až navýzvu tiež, pretože v marci mám naozaj úplne iné starosti - a ešte sa trápiť s vyhľadávaním sumy, z ktorej sa počíta pokuta za nezamestnávanie...sa mi fakt nechce.
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Nie nemyslim ZŤP ten sa posiela na UPSVar, je to ročný výkaz o FO nezapísaných v obchodnom registri na Štatistický úrad. Vypĺňa sa prosím automaticky, alebo iba na vyzvanie? Mimochodom ten výhražný list došiel na firmu obyčajne, nie doporučene.
Naposledy upravil suklova : 22.06.12 at 04:59
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Poradí mi prosím niekto? Ďakujem.

suklova Pozri príspevok
Dnes mi bol doručený list zo štatistického úradu - nesplnenie spravodajskej povinnosti. Strašne ma to vytočilo, pretože sa mi tu vyhrážajú pokutou, že som nezaslala nejaký ročný výkaz a mám ho urýchlene zaslať do 10.7.2012. To akože ako som mala vedieť že mám niečo také vypísať. Poštou mi nič nedošlo. Je to prosím Vás povinnosť vypisovať to automaticky každý rok? Pokiaľ viem, tak oni si vyberajú spravodajské jednotky a maliby zaslať nejaký výkaz, ktorý mám vyplniť nie? Či bola nejaká zmena a vypisuje to už každý automaticky?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

suklova Pozri príspevok
Poradí mi prosím niekto? Ďakujem.
ja som to tiež tento týždeň vypĺňala - zavolaj, pošlú ti aj mailom. Zrejme sa list s výkazmi niekde zatúlal - posielajú to obyčajnou poštou
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

Ahoj poraďáci,

nema niekto k dispozácii Formulár štatistického výkazu Roč 2-01 vrzor 2012 v elektronickej podobe ktorá by sa dala vyplaniť v PC a odoslať mailom ? Na štatistickom portále su k dispozicii jen vzor vo formate .pdf, a do tých sa nedá doplňať. Prosi ak to niekto má aby to sem pripol.
Ďakujem, Erika
0 0
LydaLyda LydaLyda

LydaLyda je offline (nepripojený) LydaLyda

Odporúčam a je dobré sa prihlásiť na elektronické vypĺňanie a odosielanie výkazov, treba sa registrovať na http://webstat.statistics.sk/page.php, ja už niekoľko rokov vypĺňam údaje pre štatistiku elektronicky,
je to rýchlo, upozorní hneď na chyby a nie je problém ani vytlačiť a vrátiť sa k predošlým výkazom. Postupne ako mi pribúdajú nové výkazy a nie sú ešte priradené do môjho adresára, požiadam o vloženie konkrétneho výkazu a je to bez problémov.
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

LydaLyda Pozri príspevok
Odporúčam a je dobré sa prihlásiť na elektronické vypĺňanie a odosielanie výkazov, treba sa registrovať na http://webstat.statistics.sk/page.php, ja už niekoľko rokov vypĺňam údaje pre štatistiku elektronicky,
je to rýchlo, upozorní hneď na chyby a nie je problém ani vytlačiť a vrátiť sa k predošlým výkazom. Postupne ako mi pribúdajú nové výkazy a nie sú ešte priradené do môjho adresára, požiadam o vloženie konkrétneho výkazu a je to bez problémov.
Lydka, vďaka za odpoveď,
potrebujem to poriešiť dnes a vybavenie webpristupu nieje je online, treba vyplnit formular , odoslat písomne , počkat na spristupnenie zo strany štatistiky atď... Preto potrebujem výkaz odoslať mailom. No a eleletronické prístupy ma už privádzaju do zufalstva . Socialka, tiež zdravotne poistovne, daňový u každého na osobitný pristupový kod, mam jeden celý šanonon na pristupove hesla ( napriklad Dovera až v nedavnom období spristupnila možnost jednej Grid karty pre firmu spracovavajucu vykazy viacerým klientom , t.j. 20 miezd rovná sa 20 pristupovych kodov ... len u jednej zdravotnej poistovne ...) inak povedane, v mojom pripade elektronické pristupy nie su ušetrením času).
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať