Zavrieť

Porady

Výkazy pre štatistiku

Viete mi prosím niekto poradiť, aké výkazy sa zasielajú na štatistiku ohľadom miezd a personalistiky. Neviem, či je to stanovené zákonom, že treba niečo zasielať alebo výkazy zasiela štatistický úrad na vyplnenie. Nič mi nechodí, tak neviem.
Ďakujem
Usporiadat
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

hmm malo to byt rocne strukturalne zistovanie u fyzickych osob nezapisanych v OR Roč 3-99 ...

uz som tam volala, poslu mi to znovu...
0 0
anawinka anawinka

anawinka je offline (nepripojený) anawinka

dobrý deň , prišiel mi výkaz Priem P1-P12, M3, vôbec neviem čo to odomňa chcú a kde tieto informácie do tohto výkazu mám hľadať?na faktúrach?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

anawinka Pozri príspevok
dobrý deň , prišiel mi výkaz Priem P1-P12, M3, vôbec neviem čo to odomňa chcú a kde tieto informácie do tohto výkazu mám hľadať?na faktúrach?
Síce neviem, o aký výkaz ide, ale spravidla sú všade uvedené vysvetlivky, čo vlastne od teba chcú. Mala by si si ich pozorne prečítať.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Možno ste niektorí nečítali tento super článok našej kolegyne, mňa veľmi pobavil: http://www.porada.sk/blog.php?b=115
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

anawinka Pozri príspevok
dobrý deň , prišiel mi výkaz Priem P1-P12, M3, vôbec neviem čo to odomňa chcú a kde tieto informácie do tohto výkazu mám hľadať? na faktúrach?
áno, v účtovníctve. Mnohí máme so štatistikou určité skúsenosti, avšak pokiaľ zadáš problém iba takto všeobecne, tak ti asi nikto neporadí, nevieme o aké informácie ide.
Dobrú radu ti dala mzdarka renca, treba prečítať a naštudovať pokyny, ktoré ŠÚ ku každému výkazu prikladá. V nich je spravidla vždy uvedené číslo riadku a čo tam treba uviesť; údaje vychádzajú z účtovníctva, teda najskôr musíš mať všetko zaúčtované.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

JarkaL Pozri príspevok
Možno ste niektorí nečítali tento super článok našej kolegyne, mňa veľmi pobavil: http://www.porada.sk/blog.php?b=115
Som v podobnej situácii ako účtovník 007. Zo všetkých strán sa na mňa valia štatistiky. Dve som už poslala v nádeji, že už nič horšie nepríde. A prišlo Roč.2-01, ročný výkaz produkčných odvetví v malých podnikoch. Je fakt "dobrý" 11 strán, 19 tabuliek.
Neviem už či sa mám smiať, alebo plakať.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

V štatistickom ročnom výkaze "ročný výkaz produkč.odvetví v malých podnikoch" Roč2-01 sú v tabuľkách kódy CPA. Pred dvoma rokmi boli tieto kódy iné. Nemá náhodou niekto akýsi prevodový mostíik starých a nových kódov? Veľmi by mi tým pomohol, nemusela by som pracne hľadať nové kódy.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
truch Pozri príspevok
V štatistickom ročnom výkaze "ročný výkaz produkč.odvetví v malých podnikoch" Roč2-01 sú v tabuľkách kódy CPA. Pred dvoma rokmi boli tieto kódy iné. Nemá náhodou niekto akýsi prevodový mostíik starých a nových kódov? Veľmi by mi tým pomohol, nemusela by som pracne hľadať nové kódy.
truch tu spomína štatistický výkaz Roč2-01. Ja spracuvávam každý rok /a poviem vám, je mi z toho do zúfania/ Roč 1-01. Chcela by som vedieť, či ešte niekto z poraďákov sa s ním každoročne trápi.... možno by mi pomohla komunikácia...

spätne som si s úsmevom prečítala blog od účtovník 007 a musím teda skonštatovať, že do mňa je hotový blázon /myslím štatistický úrad/.

mesačný, kvartálny a ročný výkaz, najnovšie i konjukturálny prieskum v stavebníctve...
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

hnedoočka Pozri príspevok
truch tu spomína štatistický výkaz Roč2-01. Ja spracuvávam každý rok /a poviem vám, je mi z toho do zúfania/ Roč 1-01. Chcela by som vedieť, či ešte niekto z poraďákov sa s ním každoročne trápi.... možno by mi pomohla komunikácia...

spätne som si s úsmevom prečítala blog od účtovník 007 a musím teda skonštatovať, že do mňa je hotový blázon /myslím štatistický úrad/.

mesačný, kvartálny a ročný výkaz, najnovšie i konjukturálny prieskum v stavebníctve...
Mňa ŠÚ tiež miluje robím P13-04 a P1-12 a k tomu ročné. Už neviem ako by som sa mu znechutila, nech si nájde inú, ale on je verný potvora jedna...
3 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Oni keď sa na niekoho nalepia, už ho nechcú pustiť. Robím Priem 1-12, Prod 3-04 a ročný k tomu. Robila som to za dve firmy. Zisťovala som, ako sa aspoň jednej zbaviť. Ide to iba vtedy, ak klesne počet zamestnancov pod 20, tak v nasledujúcom roku tú firmu môžu vyradiť.
3 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Tamila Pozri príspevok
Oni keď sa na niekoho nalepia, už ho nechcú pustiť. Robím Priem 1-12, Prod 3-04 a ročný k tomu. Robila som to za dve firmy. Zisťovala som, ako sa aspoň jednej zbaviť. Ide to iba vtedy, ak klesne počet zamestnancov pod 20, tak v nasledujúcom roku tú firmu môžu vyradiť.
Ja mám len 15 a držia sa ako kliešte už 3 roky
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Oni si to selektujú ako sa im zachce.
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Tamila Pozri príspevok
Oni keď sa na niekoho nalepia, už ho nechcú pustiť. Robím Priem 1-12, Prod 3-04 a ročný k tomu. Robila som to za dve firmy. Zisťovala som, ako sa aspoň jednej zbaviť. Ide to iba vtedy, ak klesne počet zamestnancov pod 20, tak v nasledujúcom roku tú firmu môžu vyradiť.
Tak s Tebou na 100% súhlasím,pretože oni fakt už nikoho nepustia. Ale sama iniciatívne som tie výkazy nezačala posielať, prišiel mi list zo štatistiky, že sme boli ako škola "vybraní"...reku oooooo, aká "radosť preveliká" Teraz keď by som náhodou neposlala výkaz načas hneď ma na to upozornia..
1 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

uct2007 Pozri príspevok
Tak s Tebou na 100% súhlasím,pretože oni fakt už nikoho nepustia. Ale sama iniciatívne som tie výkazy nezačala posielať, prišiel mi list zo štatistiky, že sme boli ako škola "vybraní"...reku oooooo, aká "radosť preveliká" Teraz keď by som náhodou neposlala výkaz načas hneď ma na to upozornia..
Keď nie je výkaz načas - volajú, faxujú, e-mailujú. A načas sa nedá urobiť. Štvrťročný má termín 12. a kým doúčtujem a odovzdám DPH, je 25. Ako toto môže niekto stihnúť. Takisto mesačný - termín 8.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
truch Pozri príspevok
V štatistickom ročnom výkaze "ročný výkaz produkč.odvetví v malých podnikoch" Roč2-01 sú v tabuľkách kódy CPA. Pred dvoma rokmi boli tieto kódy iné. Nemá náhodou niekto akýsi prevodový mostíik starých a nových kódov? Veľmi by mi tým pomohol, nemusela by som pracne hľadať nové kódy.
Možno je už po funuse, ale až teraz som natrafila na túto tému.
3 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Rozalka Pozri príspevok
Možno je už po funuse, ale až teraz som natrafila na túto tému.
Škoda že som to nemala skôr, som sa čosi nahľadala tých blbých kódov,bolo to potrebné k ročnému výkazu, do konca marca.
Ďakujem,možno použijem na rok, lebo opäť a zase robím štatistiky
2 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Tamila Pozri príspevok
Keď nie je výkaz načas - volajú, faxujú, e-mailujú. A načas sa nedá urobiť. Štvrťročný má termín 12. a kým doúčtujem a odovzdám DPH, je 25. Ako toto môže niekto stihnúť. Takisto mesačný - termín 8.
Sucho stíham, nemyslím, že niekto tie údaje kontroluje. Vytlačím si súvahu a výsledovku,aj keď tam všetko nie je, vyplním, pošlem. Zatiaľ ešte nebol problém. Akurát raz ma naháňala pani, že mám každý mesiac inú priemernú cenu za výrobu, nedala si vysvetliť, že v jednom kóde vyrábame všetky výrobky a každý má inú cenu, čiže keď urobím 1000 kg najdrahšieho výrobku/ 1kg za 3€/ mám iný priemer ako keď vyrobím 1000 kg najlacnejšieho /1kg za 1,2€/.Nemohla to pochopiť, musela som písomne zaslať vysvetlenie.
2 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Rozalka, strašne, strašne sa ti ospravedlňujem, chcela som kliknúť užitočné a neviem ako som klikla mimo témy.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Tamila Pozri príspevok
Rozalka, strašne, strašne sa ti ospravedlňujem, chcela som kliknúť užitočné a neviem ako som klikla mimo témy.
Miladka, to sú tie blbé tlačidlá
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Dostal už niekto pokutu za neodoslané výkazy na štatistiku?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať