Zavrieť

Porady

Platby prijímané v cudzej mene

Dobrý deň,

ospravedlňujem sa všetkým, lebo som zle zaradila tému, ale neviem, kam ju mám zaradiť. Prosím Richarda, aby mi poradil a presunul ju.

Chcela by som sa opýtať, ak má niekto skúsenosti s platbami prijímanými v cudzej mene cez ERP. Či je to možné, či treba nejaké povolenie, ako stanoviť kurz prepočtu, či je možné dať výdavok v Sk?

Ide o platby v reštaurácii zahraničnými klientmi, ktorí nemajú SKK, ale platia napr. v EUR

Dakujem za všetky odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    neviem ako to je po spravnosti, ale mam s tym skusenost, ked som ja platila zahranicnou menou v restauracii na Slovensku.
    Doklad som dostala v SKK, ale casnik, mi to preratal kurzom, ktory tam mali niekde napisany za pultom... a vydal mi SKK. Myslim,ze to nikde neevidovali ze prijali inú menu.

    JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

    JanaSys
    Určite to niektoré firmy majú, hlavne reťazce. Majú svoj kurzový lístok. Snáď tu je niekto, kto s tým má skúsenosti.

    Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

    Mirkaska
    V Tescu viem, že to tak robia. Táto firma by to chcela robiť oficiálne, nie len tak.

    Dúfam, že niekto bude vedieť poradiť.

    ava je offline (nepripojený) ava

    ava
    To je bloknute na pokladni eurach,ci v SK?Podla mna treba mat stale aktualny kurzovy listok NBS a prepocitavat tym kurzom prijem penazi a aj vydavat podla toho kurzoveho listka.Potom si urobit interny doklad,prilozit kurzovy listok a evidovat pri dennej uzavierke aby bolo evidentne coho sa to tyka.Len akosi nepoznam pokladnu, ktora blokuje v eurach.Neviem ci som spravne pochopila ako to vlastne platili.Pokial to islo cez post terminal, banka to automaticky prepocita a pripise na ucet.

    Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

    Mirkaska
    ava
    To je bloknute na pokladni eurach,ci v SK?Podla mna treba mat stale aktualny kurzovy listok NBS a prepocitavat tym kurzom prijem penazi a aj vydavat podla toho kurzoveho listka.Potom si urobit interny doklad,prilozit kurzovy listok a evidovat pri dennej uzavierke aby bolo evidentne coho sa to tyka.Len akosi nepoznam pokladnu, ktora blokuje v eurach.Neviem ci som spravne pochopila ako to vlastne platili.Pokial to islo cez post terminal, banka to automaticky prepocita a pripise na ucet.
    Ide o platby v hotovosti (cez ERP) a hosť chce platiť v cudzej mene. Okrem toho treba vydávať drobné - to ale v cudzej mene čašník nemá, tak by bolo fajn keby mohol vydávať v SKK. a tu nevieme, či je to bežné, či netreba nejaké špeciálne povolenie, či je to potrebné evidovať v ERP v CM alebo nie.
    Platba kartou je v poriadku, na účet v Skk banka prepočíta platbu v CM podľa kurzu banky devízy- nákup v daný deň. Tu preto vzniká otázka, aký je správny kurz na prepočet pri inkasovaní platby v hotovosti - či je to skutočne NBS, a či by nebolo vhodnejšie použiť kurz valuty - nákup tej banky, v ktorej má firma účet.

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    V našom zariadení máme zriadenú zmenáreň,kde si taký zákazník,ktorý nemá sk,
    zamení valuty a na všetkých strediskách sa platí len v slov.korunách.Neviem si to predstaviť,ako môže napr.čašník prerátať kurz a vydať zákazníkovi.

    Platby prijímané v cudzej mene

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.