Zavrieť

Porady

faktúra za školenie - časť hradená zamestnancami

Ahojky,

dostali sme faktúru za kurz AJ.

Faktúra znela na 28.800,-

DPH 5.472,-

Spolu 34.272,-

Vedenie sa rozhodlo, že polovičku sumy bude brať ako vzdelávanie zamestnancov a uhradí – t. j. 14.400,- Sk, čo máme zaúčtované na 518.

A druhú polovicu 14.400,- na 335 – čo nám zamestnanci uhradia z výplaty.

Jedná sa nám tu o DPH. Je tu nárok na odpočet celej DPH – t.j. 5.472,- Sk?

Bude lepšie, ak to zaúčtujeme ako :

518 14.400

343 2.736 ( 1/2 z DPH)

335 14 400 + 2736 = 17 136,-
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nestretla som sa s takýmto riešením. Zamestnanci vedeli, že si budú 50% hradiť? Ak pošlem zamestnanca na kurz, je to asi v prospech firmy. Alebo zamestnanci boli iniciatívni a firma im "prilepší"? V tom prípade vidím to prilepšenie ako zdaniteľný príjem zamestnanca a zaplatí z neho daň......dodaj ešte info....
    0078.gif  

    Vera je offline (nepripojený) Vera

    Vera
    Hej - ako si povedala, zamestnanci boli iniciatívni a sú ochotní zaplatiť 50% - to všetko je OK.

    Jedná sa mi o to zaúčtovanie a odpočet DPH (nechceme to dávať cez SF), ale ako vzdelávanie zamestnancov cez 518 ...
    Tá druhá alternatíva sa mi zdá správna, len ako sa vraví, koľko ľudí toľko názorov :-)

    Ď

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Mne stále nejde do hlavy tá dvojkombinácia, aby sa dalo niečo dať do nákladov firmy. Pretože, ak to nebolo v záujme firmy a firma len prispeje, ona to vykryje zo SF, alebo inak... a to inak pôjde na účet napr.548xxx (ako náklad neovpl.ZD) a aj DPH tam pôjde. Firma získa len úbytok z účtu alebo z pokladne, základ dane sa jej nezníži a DPH sa jej nevráti. Som dnes dosť unavená, priznávam, že by som prijala názor ďalšieho poradcu...najmä takého, ktorý takýto prípad už riešil

    faktúra za školenie - časť hradená zamestnancami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.