Zavrieť

Porady

Znova tie exekúcie

Ahojte.

Dnes som cely den studovala o exekuciach, mala som aj jednu neprijemnu situaciu so zamestnancom, ktory bol nahnevany, vraj sme mu zrazili prilis vela exekucie, ze to co mu zostalo nie je zivotne minimum.....no proste neprijemne, a som v podstate zaciatocnik, tak som si trosku zacala studovat poradu a hladat nieco o exekuciach...

Prosim vas, mala by som otazku...vo vsetkych materialoch o exekuciach sa stretavam s pojmom "prednostne pohladavky", "bezne pohladavky".... niekde som citala, ze by tieto spominane pohladavky mali byt uvedene v § 71 ods. 2...to som si teda vyhladala, ale tam su uvedene len tie prednostne pohladavky, a ktore su tie bezne pohladavky, prosim vas???

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Prednostné pohľadávky - v exekučnom príkaze je uvedené, že zrážky zo mzdy treba vykonať z 2/3 príjmu po splnení podmienok - zachovanie životného minima. Ostatné pohľadávky sa vykonávajú z 1/3 príjmu.

    sysula je offline (nepripojený) sysula

    sysula
    janka.jana1 Pozri príspevok
    Ahojte.

    Dnes som cely den studovala o exekuciach, mala som aj jednu neprijemnu situaciu so zamestnancom, ktory bol nahnevany, vraj sme mu zrazili prilis vela exekucie, ze to co mu zostalo nie je zivotne minimum.....no proste neprijemne, a som v podstate zaciatocnik, tak som si trosku zacala studovat poradu a hladat nieco o exekuciach...

    Prosim vas, mala by som otazku...vo vsetkych materialoch o exekuciach sa stretavam s pojmom "prednostne pohladavky", "bezne pohladavky".... niekde som citala, ze by tieto spominane pohladavky mali byt uvedene v § 71 ods. 2...to som si teda vyhladala, ale tam su uvedene len tie prednostne pohladavky, a ktore su tie bezne pohladavky, prosim vas???

    Dakujem.
    Myslím, že bežné sú všetky ostatné okrem týchto:
    a) pohľadávky výživného,
    b) pohľadávky náhrady škody spôsobenej poškodenému ublížením na zdraví,
    c) pohľadávky náhrady škody spôsobenej úmyselnými trestnými činmi,
    d) pohľadávky
    – daní, poplatkov a ciel,
    – pohľadávky na poistnom voči osobám, ktoré sú povinné platiť poistné na zdravotné poistenie a sociálne poistenie, pohľadávky na príspevkoch na starobné dôchodkové sporenie voči osobám, ktoré sú povinné platiť príspevky na starobné dôchodkové sporenie,
    pohľadávky na preplatkoch na náhrade príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca, dávkach sociálneho poistenia, dôchodkoch starobného dôchodkového sporenia, prídavku na dieťa,
    pohľadávky náhrady za príspevok na výživu dieťaťa a príspevok na úhradu potrieb dieťaťa zvereného do pestúnskej starostlivosti,
    – pohľadávky úhrady za sociálne služby poskytované podľa osobitného predpisu.

    janka.jana1 je offline (nepripojený) janka.jana1

    janka.jana1
    Chcela by som vas este poprosit o pomoc na konkretnom priklade.

    Mam zamestnanca, je zenaty, a ma dve deti.

    Čista mzda v 1/09 = 509,03 Eur
    2/09 = 1125,35 Eur
    3/09 = 572,38 Eur

    Kolko mu mozem vziat na zrazky - exekucie, aby mu zostalo zivotne minimum, aby to bolo v sulade so zakonom??

    Prosim pomozte mi to vyratat za vsetky 3 mesiace. ja si to vypocitam sama, ale aby som si to mohla s vami okontrolovat.

    Dakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.