Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Ako je to s danovym bonusom prosim Vas? Zamestnanec ma dceru, ktora v juni ukoncila strednu skolu a dostala sa na vysoku. Danovy bonus bude poberat na nu aj pocas obdobia pokial nie je na vysokej? (myslim tym jul a august) alebo az od obdobia, kedy mi donesie potvrdenie o navsteve skoly cize od sept.?Akosi som zblbla...
Usporiadat
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Má nárok aj počas prázdnin.
0 0
rage1 rage1

rage1 je offline (nepripojený) rage1

A treba nejake potvrdenie?
0 0
jasa jasa

jasa je offline (nepripojený) jasa

Nie. Potvrdenie donesie pri nastupe na vysoku skolu, ze studium pokracuje.
0 0
rage1 rage1

rage1 je offline (nepripojený) rage1

dakujem...
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

rage1
A treba nejake potvrdenie?
Potvrdenie o návšteve strednej školy na uplatňovanie daňového bonusu by malo byť už predložené a založené. Pokiaľ dieťa po ukončení stredoškolského štúdia nie je evidované na ÚP daňový bonus a PnD patria do konca prázdnin. A po zápise v sepbembri už bude mať potvrdenie o štúdiu na VŠ - pre obdobie od 09 ďalej.
0 0
jasa jasa

jasa je offline (nepripojený) jasa

nie je zac..ked viem, pomôzem.
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Porosím Vás o radu. Prepúšťali sme zamestnanca z pracovneho pomeru v júni 2005. Bral daňový bonus na 4 deti. Do papierov pri skončení pracovného pomeru som mu napísala, že dańový bonus bol vyplatený naposledy za mesiac máj 2005 , pretože som predpokladala, že jeho príjem bude dosť malý / nakoľko dostával minimálnu mzdu. / Pri konečných výplatách som zistila , že mal aj nejaké nadčasy, takže mu to na ten bonus vychádza. Ale nakoľko išiel do nového zamestnania a ja som mu do papierov napísala , že bonus dostal naposledy za máj 2005 , tak som mu ho nevyplatila. Myslíte že som urobila dobre , alebo mu ho mám doplatiť ???

Ďakujem Vám vopred , ste zlatí.

Kacena
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Kačenka nerozumiem tomu..čo si napísala...
ja si myslím, že daňový bonus nemá nič spoločné s nadčasmi...
jednoducho, ak má podpísané vyhlásenie , tak na daňový bonus má nárok, / pokiaľ má mesačné zdaniteľné príjmy aspoň vo výške polovice minimálnej mzdy /
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Hlinkovx
Kačenka nerozumiem tomu..čo si napísala...
ja si myslím, že daňový bonus nemá nič spoločné s nadčasmi...
jednoducho, ak má podpísané vyhlásenie , tak na daňový bonus má nárok, / pokiaľ má mesačné zdaniteľné príjmy aspoň vo výške polovice minimálnej mzdy /
Prepáč,napísala som to inak ako som myslela. Je to tak , že keby odpracoval len to čo má tak by nárok na bonus nemal.Ale nakoľko mal nadčasy , tak má príjem väčší ako polovica minimálnej mzdy. Ja som mu ho nevyplatila , lebo čo ak si na základe toho čo som mu napísala do papierov uplatnil bonus u druhého zamestnávateľa ? Dúfam že už som to napísala zrozumiteľnejšie. Čo mi poradíte ?
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

A ako je to z daňovým bonusom keď študenta nepripustili k maturitám v máji
a má náhradný termín na september 2005.
Je nárok aj na prázdinové mesiace (júl, august 2005)
0 0
Daskale Daskale

Daskale je offline (nepripojený) Daskale

kacena
Prepáč,napísala som to inak ako som myslela. Je to tak , že keby odpracoval len to čo má tak by nárok na bonus nemal.Ale nakoľko mal nadčasy , tak má príjem väčší ako polovica minimálnej mzdy. Ja som mu ho nevyplatila , lebo čo ak si na základe toho čo som mu napísala do papierov uplatnil bonus u druhého zamestnávateľa ? Dúfam že už som to napísala zrozumiteľnejšie. Čo mi poradíte ?
Pokiaľ si mu do výstupných papierov poznačila, máj ako posledný mesiac, už to nechaj tak. Myslím si, že jeho budúca mzdárka sa toho drží a pokiaľ prechádzal v priebehu mesiaca jun a aj tam mal zárobok väčší ako polovica min. mzdy, tak mu ho vyplatí. Ak nie, dostane ho pri ročnom zúčtovaní. Výplatou bonusu by si mohla narobiť viac zmätkov ako osohu
0 0
Daskale Daskale

Daskale je offline (nepripojený) Daskale

Arava
A ako je to z daňovým bonusom keď študenta nepripustili k maturitám v máji
a má náhradný termín na september 2005.
Je nárok aj na prázdinové mesiace (júl, august 2005)

Pokiaľ dieťa nezmaturovalo, považuju sa mesiace júl a august za sústavnú prípravu na povolanie, teda nárok na daňový bonus trvá. Ale max do konca augusta, september už je bez nároku.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ked sa dieta zaregistruje na úrade práce, nedostáva nejaký príspevok? Kedysi to šlo a bolo to vac ako bonus.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Nedostane nič. Do 25 rokov ho musím živiť.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Tentoraz nepotrebujem ziadnu radu, len by som rád informoval poradákov, ktorí majú maloleté ratolesti, ze bol vydaný zákn c. 314/2005, ktorým sa mení zákon o dani z príjmov. Pozitívnou zmenou je, ze danový bonus na dieta sa od septembra zvysuje zo 400 na 450 SKK.

Tiez mi napadlo, ze by táto informácia bola dost uzitocná a potrebná aj pre personalistov ci mzdárov.
Naposledy upravil Chobot : 21.07.05 at 07:47
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Ešte by som sa chcela s Vami poradiť , čo v takom prípade ak dieťa zamestnanca ukončilo v júni strednú školu a nejde na vysokú ? Má nárok na bonus , pokiaľ sa nezahlási do evidencie nezamestnaných a nezačne nikde pracovať ? Lebo kedysi to v prípade vyplácania rodinných prídavkov bolo tak.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Kacena, v príspevkoch "hore" to je. Áno nárok na bonus zamestnanec má, pokiaľ dieťa nie je v evidencii a neuzatvorí PP. Daňový bonus a PnD patria do 31.8.
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Pepa
Kacena, v príspevkoch "hore" to je. Áno nárok na bonus zamestnanec má, pokiaľ dieťa nie je v evidencii a neuzatvorí PP. Daňový bonus a PnD patria do 31.8.
Čitala som , len som sa chcela uistiť že je to tak aj v prípade že na vysokú školu po prázdninách nepôjde ......
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Ešte ma napadla jedna vec. Potrebujem k tomu aby som mu mohla cez prázdniny bonus vyplácať aj nejaké potvrdenie ? Alebo stačí to potvrdenie zo školy na ktorom je uvedené , že dochádzka trvá do 30.06.2005 ?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

kacena
Ešte ma napadla jedna vec. Potrebujem k tomu aby som mu mohla cez prázdniny bonus vyplácať aj nejaké potvrdenie ? Alebo stačí to potvrdenie zo školy na ktorom je uvedené , že dochádzka trvá do 30.06.2005 ?
Podľa mňa iné potvrdenie nepotrebuješ . Podľa zákona o sústave základných a stredných škôl... platí, že školský rok zahrňuje aj prázdniny, t.j. do 30.8. Pokiaľ sa nezamestná alebo nezaregistruje na ÚP nemal by byť problém.

§ 38. odst. 1 spomínaného zákona:

Školský rok sa začína 1. septembra bežného roka a končí sa 31. augusta nasledujúceho roka; člení sa na obdobie školského vyučovania a obdobie školských prázdnin.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať