Zavrieť

Porady

Navýšenie materskej

Dobrý deň,

prosím o radu - som v 10tt, už 4rok zamestnaná ako zamestnanec v súkromnej firme a počula som, že sa nejak dá navýšiť výška materskej, platením aj dobrovoľných odvodov.
Viete mi to prosím vysvetliť, resp. povedať, čo presne mám urobiť, ak si chcem materskú navýšiť a či sa to v mojom prípade teda vôbec dá???
Vopred ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nela07 je offline (nepripojený) nela07

    nela07
    Ak pracuješ, môžeš len ukončiť súčastné zamestnanie a znovu sa zamestnať hoc aj v tej istej firme pred nástupom na materskú a dať si vyplatiť za ten čas mzdu zodpovedajúcu maximálnemu vymeriavaciemu základu na výpočet materskej - je to okolo 1000 Eur - hrubá mzda. Neviem presne, treba pohľadať. Ale je tu pre teba len táto možnosť, lebo už nestíhaš dobrovoľné poistenie - treba platiť najmenej 270 dní za posl. 2 roky pred nástupom na materskú.

    pralinkaaa je offline (nepripojený) pralinkaaa

    pralinkaaa
    dakujem za odpoved, ale trochu nerozumiem, nevyrátava sa materská z príjmov z predchádzajúceho kal. roka, čiže v mojom prípade z r2008?
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    pralinkaaa Pozri príspevok
    dakujem za odpoved, ale trochu nerozumiem, nevyrátava sa materská z príjmov z predchádzajúceho kal. roka, čiže v mojom prípade z r2008?
    To je síce pravda, ale ako náhle zmeníš zamestnávateľa/hoc aj toho istého/
    materská sa bude rátať z posledného zamestnania /je to trochu na hlavu. ale
    hlavne, že to funguje, nie??../

    Navýšenie materskej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.