Zavrieť

Porady

Suhrnny vykaz

chcem sa spytat kedy je SZCO povinny podat suhrnny vykaz, hned ako mu vzniknu pohladavky z obchodov v ramci EU (ci uz sluzby alebo tovar)? alebo je to ohranicene nejakou sumou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    Janka 24 Pozri príspevok
    este otazocka k vykazu, aka mi hrozi pokuta ked som podala neskoro vykaz, ale zavolala mi zena z DU aby som ho doniesla , teda neprisla vyzva oficialne. dakujem J.
    Sankciu za nepodanie súhrnného výkazu máte uvedenú v § 35 ods. 6zákona č. 511/1992 Z. z. o správe daní a poplatkov. Pokuta je 331,93 EUR

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    dakujem za link,,,,z toho mi vyplyva, ze sa jedna len o tovar..ak SZCO fakturuje ciste sluzby suhrnny vykaz podavat nemusi

    Janka 24 je offline (nepripojený) Janka 24

    Janka 24
    este otazocka k vykazu, aka mi hrozi pokuta ked som podala neskoro vykaz, ale zavolala mi zena z DU aby som ho doniesla , teda neprisla vyzva oficialne. dakujem J.

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    od 01.01.2010 sa bude súhrnný výkaz podávať aj za služby dodané do EU bez dph

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    a zabudla som mesačne, aj za tovar aj za služby
    je to v návrhu novely zákona o dph
    človiečik Vladimír Ozimý
    optimistka Pozri príspevok
    a zabudla som mesačne, aj za tovar aj za služby
    je to v návrhu novely zákona o dph
    no dúfam že to neprejde pretože to je len zase birokratické zaťaženie podnikateľských subjektov a budú dúfať že si niekto nevšimne túto zmenu prvý mesiac a šup čo bude pokút...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.