Zavrieť

Porady

prepocet základu pri DPH

milý poradaci, chcem sa spýtat prišla mi zahraničná faktúra za tovar v sume 10.000 CZK faktúra je bez DPH moja povinnosť je samozdanit §69 myslím.

faktúra mi došla 10.04.2009, vystavená 06.04.2009 a daňová povinnosť 03.04.2009 prosím Vás akým kurzom budem zúčtovavať túto faktúru prosím prosím som zúfala pomôže mi niekto
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    do evidencie záväzkov- kurzom kedy ti faktúra prišla a do evidencie DPH- kurzom vystavenia faktúry.

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    záväzok - dodanie 3.4. kurz z 2.4. zúčtovanie záväzku
    vystavenie fa - 6.4. kurz 5.4. pre dph na samozdanenie a odpočítanie zo samozdanenia

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    Do dph by mam byt prepocet podla vzniku danovej povinnosti a ten bol 3.4. Tak kurz z 2.4.alebo sa nie prosim ak to niekto uctuje poradte a do zavazku zase den ako dosla takze 9.4. Fakt nikto neviete prosim

    olarac je offline (nepripojený) olarac

    olarac
    záväzok - prijatie faktúry - 10.04.09 kurz z 09.04.09
    evidencia DPH - vystavenie faktúry - 06.04.09 kurz z 05.04.09

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    zuzanna Pozri príspevok
    milý poradaci, chcem sa spýtat prišla mi zahraničná faktúra za tovar v sume 10.000 CZK faktúra je bez DPH moja povinnosť je samozdanit §69 myslím.

    faktúra mi došla 10.04.2009, vystavená 06.04.2009 a daňová povinnosť 03.04.2009 prosím Vás akým kurzom budem zúčtovavať túto faktúru prosím prosím som zúfala pomôže mi niekto
    Kurz sa použije z dňa, predchádzajúceho vzniku daňovej povinnosti /§ 26 ZDPH/, teda z 5.4.09, lebo Tebe daňová povinnosť vznikla 6.4.09 /§ 20, ods.1,písm. b/, Čechovi 3.4.09, lebo vtedy vrátil DPH Tvojmu klientovi, či zamestnávateľovi. Ale 5.4.09 bola nedeľa, takže použiješ posledný vyhlásený kurz pred 6.4.09 teda 26,593 CZK za 1 Euro z 3.4.09. Nie však preto, lebo je to na faktúre ako deň daňovej povinnosti.... Kurzy sa totiž vyhlasujú poobede a platia do vyhlásenia najbližšieho ďalšieho. Do knihy záväzkov faktúru nedávaš, ibaže ak by Tvoj softvér spracúval DPH z knihy záväzkov. Je totiž už určite uhradená pri prevzatí tovaru, vrátane českej DPH. Až potom nasledovalo vrátenie DPH a nová faktúra bez DPH po jej vrátení.

    prepocet základu pri DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.