Zavrieť

Porady

Pripočítateľné a odpočítateľné položky v SR a ČR

Dobrý deň,
robím jednu prácu do školy, nevie mi niekto poradiť, kde je rozdiel medzi odpočítateľnými a pripočítateľnými položkami pri upravovaní ZD z príjmov PO v SR a ČR? Myslím tým nejaké konkrétne príklady, kde napríklad v SR je to pripočítateľná (odpočítateľná) položka a v ČR nie a podobne.

Veľmi by ste mi tým pomohli.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Predmetom tvojej prace je zrejme, aby si si to sama nastudovala.

    Ohladom tych v SR ti mozu pomoct nasledujuce linky:
    http://www.porada.sk/t98711-pripocit...ozky-k-zd.html
    http://www.porada.sk/760494-post3.html

    geronimo je offline (nepripojený) geronimo

    geronimo
    Ďakujem za linky a inak som muž (tento smajlík sa tu hodí )

    Nemyslite si, že som dostal toto za úlohu a chcem ju nechať si ju tu vypracovať, to vôbec nie... je to len zanedbateľná časť mojej práce a chcel som si ušetriť hodiny hľadania.

    No tak to skúsim inak, to čo som našiel a nedarí sa mi to overiť.

    1. v ČR si napríklad dávam ako pripočítateľnú položku "pořizovací cena prodaných cenných papírů" v prípade predaja cenných papierov. Je to možné aj v SR?

    2. nevie niekto, či aj v ČR je napríklad spotreba pohonných hmôt nad limit ako pripočítateľná položka?

    3. Je v ČR pripočítateľnou položkou zmluvná pokuta, ktorá nie je uhradená v zdaňovacom období, tak ako je to v SR?. Pretože som našiel, že pripočítateľná položka v ČR je pokuty a penále (mimo smluvních)



    ďakujem za prípadné rady a postrehy

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Nasla som jeden subor na nete - ber ho len tak orientacne.

    Pozrela by som zakon o dani z prijmov v CR a porovnala so slovenskym zakonom.

    Skus googlit, aj na ceskych strankach - mozno najdes nieco ako nasu poradu.sk na cz. Skus pozriet aj tu: http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/

    geronimo je offline (nepripojený) geronimo

    geronimo
    ďakujem za odpoveď. prešiel som si zákony a je mi to jasnejšie. Ešte by som sa chcel spýtať jednu otázku, či chápem správne výklad zákona. Ak kúpim akcie v hodnote 1000€ a o rok ich predám za 1500€, bude obstarávacia cena akcií 1000€ pripočítateľná položka?

    Pripočítateľné a odpočítateľné položky v SR a ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.