Zavrieť

Porady

Účtovanie dane z motorovych vozidiel

Chcela by som poprosit o radu, ako uctovat preddavky k dani z motorovych vozidiel a potom ako sa zuctuju.
Ja som zatial davala na ucet 531/221, ale to asi nie je spravne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Levizub Pozri príspevok
    Chcela by som poprosit o radu, ako uctovat preddavky k dani z motorovych vozidiel a potom ako sa zuctuju.
    Ja som zatial davala na ucet 531/221, ale to asi nie je spravne.
    Predpis dane: 531/345, úhrada 345/221.

    Levizub je offline (nepripojený) Levizub

    Levizub
    Takze, uhrada preddavkov 345/221 a na konci roka, ked vypocitam a zistim celkovu vysku dane, urobim predpis dane 531/345 a dorovnam dan.

    Dakujem velmi krasne :-)

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    Ahojte,

    mám tu jeden problém ohľadom účtovania dane z motorových vozidiel. V r. 2008 spoločnosť kúpila osobné auto, v januári 2009 urobila riadne daňové priznanie aj zaplatila cestnú daň, ale v účtovnom období za r. 2008 nezaúčtovala vznik daňovej povinnosti. Čiže v januári mám na účte úhradu, ktorú nemám s čím spárovať. Prosím vás o radu, ako to vyriešiť... ďakujem

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    bendži Pozri príspevok
    Ahojte,

    mám tu jeden problém ohľadom účtovania dane z motorových vozidiel. V r. 2008 spoločnosť kúpila osobné auto, v januári 2009 urobila riadne daňové priznanie aj zaplatila cestnú daň, ale v účtovnom období za r. 2008 nezaúčtovala vznik daňovej povinnosti. Čiže v januári mám na účte úhradu, ktorú nemám s čím spárovať. Prosím vás o radu, ako to vyriešiť... ďakujem
    Ak ste si uplatnili nižší náklad, to znamená odviedli ste vyššiu daň, tak to môže ísť do nákladu r.2009, pozri tento link http://www.porada.sk/t122506-p5-casove-rozlisenie.html
    Naposledy upravil babi2 : 15.01.10 at 19:01

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    babi2 Pozri príspevok
    Ak ste si uplatnili nižší náklad, to znamená odviedli ste vyššiu daň, tak to môže ísť do nákladu r.2009, pozri tento link http://www.porada.sk/images/misc/navbits_finallink.gif

    babi2 môžem ťa poprosiť o opravu toho linku? ďakujem

    oref je offline (nepripojený) oref

    oref
    Dobrý deň,

    chcela by som sa spýtať, či je správne, ak sa preddavky na daň účtujú na účte 531010, či to nemá ísť na nejaku 342

    Účtovanie dane z motorovych vozidiel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.