Zavrieť

Porady

časové rozlíšenie...

Zdravím, nevedel by mi niekto pomoct, ako zaúčtovať FA z dna 5.3. v ktorej ide o vyučtovanie vodného a stočného za obdobie 10/08 až 1/09?? prebrala som až teraz účtovníctvo, a myslím, že v roku 2008 nebola táto suma nákladov na žiadnom časovo rozlišovacom účte a myslím, že mala byt...mám čast ktorá spadá na min.rok zaúčtovať ako nedanové náklady??? ....dakujem za radu...
Usporiadat
janasl janasl

janasl je offline (nepripojený) janasl

Ahojte,
v decembri nám vystavili fakturu na kurz anglického jazyka za 2 trimester (t.j. 1-3/2012), rozlišujem časovo aj takéto kurzy, lebo v postupoch účtovania je, že časovo sa nerozlišujú napr. náklady na semináre, školenia?
čiže r.2011 bude 381/321
a rok 2012 518/381
ď.
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Romanka09 Pozri príspevok
Dobrý deň , poprosila by som o Váš názor .


mám tu operatívny leasing , a k nemu sa vztahuje nevratný poplatok za vedenie nájomnej zmluvy po dobu 36 mesiacov.
Rozlišuje sa takýto poplatok alebo nie ?Ja som tohonázoru že nie, zapaltený bol v roku 2011.
Ak bol vyfakturovaný vopred, pri prevzatí predmetu, tak áno, nič tomu nebráni. Ak pozadu, pri ukončení zmluvy, tak niet čo rozlišovať. Zaujímavý poplatok ! A čo, ak u operatívneho leasingu dôjde k predčasnému ukončeniu zmluvy ? Potom ho vrátia ? Alebo prepadne v prospech prenajímateľa ? Operatívny leasing nie je finančný, nie je viazaný na určitú dobu, ak ho nepotrebujem, tak ho zruším.
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

janasl Pozri príspevok
Ahojte,
v decembri nám vystavili fakturu na kurz anglického jazyka za 2 trimester (t.j. 1-3/2012), rozlišujem časovo aj takéto kurzy, lebo v postupoch účtovania je, že časovo sa nerozlišujú napr. náklady na semináre, školenia?
čiže r.2011 bude 381/321
a rok 2012 518/381
ď.
V postupoch je to myslené tak, že .... ak sa zúčastníš školenia napr. o DPH, tak náklad nemusíš časovo rozlišovať trebárs na 3 roky dopredu. Aj keď dobré školenie možno vyžívať dosť dlhú dobu. Ale ak zaplatíš školenie podľa Tvojho opisu, tak by sa malo účtovať presne tak, ako píšeš. Lebo k jeho využitiu na dosiahnutie príjmov môže dôjsť najskôr v roku 2012, určite nie v 2011.
0 0
halúzka halúzka

halúzka je offline (nepripojený) halúzka

rada sa smejem aj keď vonku prší... ...viac
Prosím Vás o pomoc, právnik mi predložil exekučné príkazy za rok 2009 a 2010 (vymáhanie pohľadávok), až teraz v 02/2012.
Zúčtované cez ID do roku 2011, ako výnosy na príslušné účty výnosov, viem, že nezaplatené úroky budem upravovať v DP (podmienka zaplatenia). Nakoľko ide fakt o nevýznamnú sumu do výšky 1700€ (tak to mám v internej smernici), chcem sa spýtať, môžem to nechať ako výnos v roku 2011 alebo musím podať DDP za roky 2009 a 2010, čiže dodaniť? Prečítala som si všetky príspevky v tejto téme a úprimne, som už z toho trošku mimo a dopletená. Ďakujem Vám za odpovede.
0 0
halúzka halúzka

halúzka je offline (nepripojený) halúzka

rada sa smejem aj keď vonku prší... ...viac
Nikto neodpovie:
Ešte som študovala príspevky a správne by malo byť:

Exekučné príkazy zúčtovať 378/428, jednoznačne išlo o výnosy minulých rokov, na tento konkrétny prípad sa nevzťahuje § 17 ods.31 ZoDzP (tu by som neupravovala nič v DP , čo sa týka základu dane)
podať DDP za roky 2009 a 2010, alebo to nechať zúčtované do výnosov v roku 2011, ale upraviť to v DP, ako položky znížujúce ZD a aj tak podať daňové priznanie. Prikláňam sa k postupu číslo 1, nakoľko by nebol zobrazený pravdivo hospodársky výsledok , pokiaľ by ostali zaúčtované výnosy, ktoré sa týkali minulých rokov.
Je to tak správne?
0 0
anetkabaletka anetkabaletka

anetkabaletka je offline (nepripojený) anetkabaletka

Ahojte,
s.r.o. má od 11/2011 prenajaté nebytové priestory za účelom ich ďalšieho prenájmu. Avšak do dnešného dňa ešte nenašla podnájomníka. Mám náklady na prenájom za 11 a 12 mesiac 2011 dať ako pripočítateľnú položku z dôvodu, že nemám k tomuto nákladu výnos? § 21 písmeno j zákona o DzP
Ďakujme za Vaše rady a názory.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať