Zavrieť

Porady

stravovanie dohodárov

Dobrý deň poradáci!

Máme vlastné stravovacie zariadenie , chcem sa spýtať, či môžeme poskytnúť obed zamestnancovi pracujúcemu na dohodu o vykonaní práce.


Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    jangolka Pozri príspevok
    Dobrý deň poradáci!

    Máme vlastné stravovacie zariadenie , chcem sa spýtať, či môžeme poskytnúť obed zamestnancovi pracujúcemu na dohodu o vykonaní práce.


    Ďakujem!
    Môžete stravu poskytnúť, ale do dohody treba dopísať, že zamestnávateľ súhlasí s poskytnutím stravy.
    človiečik Vladimír Ozimý
    VERONIKA6 Pozri príspevok
    Môžete stravu poskytnúť, ale do dohody treba dopísať, že zamestnávateľ súhlasí s poskytnutím stravy.
    dohodnúť sa v dohode môžte len vprípade ak ide o cestovné náhrady. Ak chcete poskytnúť dohodárom stravu a daňovo si uznávať svoj podiel musí to byť dohodnuté zo zástupcami zamestnancov - zamestnanecká rada(§152 zakonnika práce)

    manus je offline (nepripojený) manus

    Som kto som :-) manus
    Dobrý večer poraďáci,
    zamestnávateľ, ktorý robí ´personálny lízing´ má pracovníkov (dohodárov) na brigádach v ČR. V zmluve (dohode o vyk.práce, príp.o brigádnickej práci študentov) majú dohodnuté, že zamestnávateľ im hradí stravné v plnej výške. Koľko by mali dostávať diét na deň, keď majú výkon práce v Čechách?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    manus Pozri príspevok
    Dobrý večer poraďáci,
    zamestnávateľ, ktorý robí ´personálny lízing´ má pracovníkov (dohodárov) na brigádach v ČR. V zmluve (dohode o vyk.práce, príp.o brigádnickej práci študentov) majú dohodnuté, že zamestnávateľ im hradí stravné v plnej výške. Koľko by mali dostávať diét na deň, keď majú výkon práce v Čechách?
    pozri sa do zákona o cest. náhradach....

    manus je offline (nepripojený) manus

    Som kto som :-) manus
    V Českej Republike je to 600 KČ/deň, to je mi jasné, ale čo ak im zamestnávateľ hradí stravovanie v dákom zariadení a tiež aj ubytovanie?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    manus Pozri príspevok
    V Českej Republike je to 600 KČ/deň, to je mi jasné, ale čo ak im zamestnávateľ hradí stravovanie v dákom zariadení a tiež aj ubytovanie?
    ak majú celodenné stravovanie, t.j. raňajky, obed aj večeru a samozrejme aj ubytovanie (to musí stále platiť, či poskytuje stravu, popr. stravné, záležitosť ubytovania je stále vecou zamestnávateľa, nie zamestnanca....)nevzniká nárok na stravné....ak iba čiastočne poskytol, napr. obedy, je v zákone uvedené v % koľko je určené na raňajky, večeru z dennej sumy stravného......
    ale podotýkam, v dohode musí byť uvedené, že stravné bude vyplácané, inak nie je daň. náklad a zamestnancovi by sa musela z neho zrážať daň....

    stravovanie dohodárov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.