Zavrieť

Porady

Lepkave kvapky na listoch orchidey

Na jednej orchidei sa mi objavili lepkave kvapky na listoch. Co je to za pliagu?
dIK za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kokteil je offline (nepripojený) kokteil

    Milovnicka kvietkov a vsetkeho ziveho, ktora cez tyzden pracuje v office a cez vikend je cela uspinena od zeminy:-))) ...viac kokteil
    hm, platí aj to, ze ak su lepkave kvapky na STONKE pri kvetoch? stale su to vosky? ja som si dokladne prezerala okolie listov a ziadne vosky tam nie su - nic nie je na orchidei ohryzkane...tak neviem. asi ju radsej omyjem saponatovou vodou.

    lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

    lusielaL
    Ja som za 4 roky pestovania orchidei nezistila zeby tieto kvapky skodili,ani skodcovia tam neboli.Zmizli same,nicim som nestriekala.Rastliny su zdrave a maju sa k zivotu.Tolko moja skusenost.

    dindi22 je offline (nepripojený) dindi22

    dindi22
    Ja tiež, podobne ako lusiela som s nimi nič nerobila, a ono to napokon samé zmizlo. A na jednom liste toho bolo v hojnom množstve. Ale sú zdravé, neublížilo im to

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Sú to vošky. Postriekaj to chemickým prípravkom, lebo sa Ti to rozlezie na všetky listy. Ničiť v zárodku.

    milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

    Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac milka 60
    Dobry den ,mne poradili,aby som umyla listy jarovou vodou,a pomohlo

    andersenka je offline (nepripojený) andersenka

    Vek: 34 andersenka
    milka 60 Pozri príspevok
    Dobry den ,mne poradili,aby som umyla listy jarovou vodou,a pomohlo
    a tie lepkavé kvapky na listoch sú zospodu listu? Ja ich mam zospodu...

    ascari je offline (nepripojený) ascari

    ascari
    Nevidieť ich ale sú tam. Mne takto odišiel brečtan kým som nevedel že sú to vošky. Po postriekaní lepkavosť úplne zmizla ale aj tak som rastlinu po čase musel vyhodiť.

    zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

    zuzkahris
    Prečítajte si tento článok : http://www.growshops.host.sk/index_soubory/Page2659.htm, myslím, že sa nieje čoho obávať, tento stav sa volá gutácia, na mojich orchidkách sa tiež objavili kvapôčky a neublížilo im to.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.