Zavrieť

Porady

Zálohová faktúra a DPH

Ahojte, prosím o radu,
vystavujem zálohovú faktúru, kedy z toho odvediem DPH, ak prídu peniaze, alebo až po vyučtovaní?
Dík
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Ak si platiteľ DPH, tak uhradením zálohovej faktúry musíš vystaviť Daňový doklad - deň dodania je deň prijatia platby - a zaslať odberateľovi.
Ak táto platba bude skôr ako dodanie tovaru, tak samozrejme deň platby je aj Tvoja odvodová povinnosť.
0 0
szisza szisza

szisza je offline (nepripojený) szisza

Ďakujem, je mi to jasné.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
My to robime tak ze ked dostaneme zalohovu fakturu tak ju nahodime do pocitaca a ak uz v danom mesiaci nedostaneme riadnu tak uctujeme aj DPH a na dalsi mesiac ked pride riadna faktura tak DPH co sme zaplatili si z nej odpocitame. Ak dostaneme v danom mesiaci aj fakturu tak DPH ide s tej faktury riadne nie zalohovej.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Fakturu si povinny vystavit do 15 dni odo dna prijatia platby/dodania tovaru (co nastane skor, ako pise Muska), pricom datum dod. bude podla Muskinho prispevku.
Naposledy upravil Lianka : 14.05.09 at 12:29
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lianka Pozri príspevok
Fakturu si povinny vystavit do 15 odo dna prijatia platby/dodania tovaru (co nastane skor, ako pise Muska), pricom datum dod. bude podla Muskinho prispevku.

Len tak pre neznalých, ma to zaujalo, nie, žeby som tam patrila, ale jeden nikdy nevie, do 15 akej mernej jednotky? Zabudla si tam napísať, že sú to dni.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Vdaka Tweety, opravila som to .
0 0
dufulus dufulus

dufulus je offline (nepripojený) dufulus

účtovník maličký ako máčny máčik ...viac
ale v JU ani PU nemôžem si zálohovku uplatniť na DPH, pokiaľ k nej nemám riadnu faktúru? pretože som zaplatil v marci ešte a ku podaniu DPH kvartálneho mi nebola doručená originál faktúra.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dufulus Pozri príspevok
ale v JU ani PU nemôžem si zálohovku uplatniť na DPH, pokiaľ k nej nemám riadnu faktúru? pretože som zaplatil v marci ešte a ku podaniu DPH kvartálneho mi nebola doručená originál faktúra.
Áno, ale nemusíš mať tzv.riadnu faktúr za celkové dodanie ale, ak k dodaniu tovaru, alebo služby zatiaľ nedošlo, ale máš faktúru k prijatému preddavku, na jeho základe si odpočet dph môžeš uplatniť, ak nemáš ani tú, dph si odpočítať nemôžeš.
0 0
badgers badgers

badgers je offline (nepripojený) badgers

Ahojte, potrebujem poradiť: prijatá záloha v máji, dodanie služby v máji - vystavím ZF, príjem zálohy: 221/324.Keďže k dodaniu služby dôjde tiež v máji, nemusím vystaviť daňový doklad - zúčtovanie dph k prijatej zálohe, stačí vyúčtovacia fa (311/602,311/343, 324/311)? Je to tak správne? ďakujem.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Keď je vyúčtovanie aj záloha v tom istom mesiaci, stačí iba vyúčtovacia fa
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tamila Pozri príspevok
Keď je vyúčtovanie aj záloha v tom istom mesiaci, stačí iba vyúčtovacia fa
Ak je prijatá platba a aj dodanie tovaru/služby v tom istom mesiaci-vystaví sa jedna súhrnná /konečná/ faktúra.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

badgers Pozri príspevok
Ahojte, potrebujem poradiť: prijatá záloha v máji, dodanie služby v máji - vystavím ZF, príjem zálohy: 221/324.Keďže k dodaniu služby dôjde tiež v máji, nemusím vystaviť daňový doklad - zúčtovanie dph k prijatej zálohe, stačí vyúčtovacia fa (311/602,311/343, 324/311)? Je to tak správne? ďakujem.
Áno..
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tamila Pozri príspevok
Keď je vyúčtovanie aj záloha v tom istom mesiaci, stačí iba vyúčtovacia fa
Tamila ja som až teraz pochopila, že Ty si odpovedala a nie sa pýtala...
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Prosím ako by ste postupovali???
Živnostník /platca DPH/ si objednal auto a vyplatil zálohu na základe zálohovej fa 12/2010. O týždeň sa živnostník rozhodol, že auto nechce a firma mu zálohovú platbu vrátila cez opravu zálohovej fa. Prosím ako mám postupovať pri účtovaní DPH???
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Prosím nikto nevie poradiť???
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Je zaplatená aj vrátená záloha v tom istom mesiaci - v decembri ?
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

áno je zaplatená a vrátená v 12/2010 na BÚ.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

dobry den,

prosim viete mi poradit ako je to s vystavenou zalohovou fakturou do zahranicia (do CR)?
vystavili sme zalohovu fa za sluzby do ČR bez dph dna 22.2. a 28.2. nam prisla platba na ucet, riadna fa sa bude vystavovat az niekedy v marci, mam otazku ci je tu nejaka povinnost s tou dph.

este chcem podotknut, ze sme nova firma (spedicia), mame podanu ziadost o registraciu na dph, ale este nam nedosla karticka z DÚ.

velmi pekne dakujem
0 0
lukina lukina

lukina je offline (nepripojený) lukina

Poprosim vas o vyjadrenie sa k tomuto pripadu pre kontrolu, kedze sa mi to nezda. Jedna sa o PO a PU :
zaloha prijata 29.4.
datum dodania sluzby 13.5

1. je nutne vyuctovat zalohu s dnom 29.4.( dodrzanie 15 dni a mesiaca ) alebo je mozne vystavit uz ostru fakturu po dodani sluzby, kedze ide o stvrtrocnych platcov na oboch stranach
2. v ramci mesiaca nemusi byt dodrzanych 15 dni ?
3. aky bude datum vzniku danovej povinnosti ostrej faktury
dakujem
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

lukina Pozri príspevok
Poprosim vas o vyjadrenie sa k tomuto pripadu pre kontrolu, kedze sa mi to nezda. Jedna sa o PO a PU :
zaloha prijata 29.4.
datum dodania sluzby 13.5

1. je nutne vyuctovat zalohu s dnom 29.4.( dodrzanie 15 dni a mesiaca ) alebo je mozne vystavit uz ostru fakturu po dodani sluzby, kedze ide o stvrtrocnych platcov na oboch stranach
2. v ramci mesiaca nemusi byt dodrzanych 15 dni ? Podla mňa sa to neodvíja od mesiaca, v zákone je stanovené vystaviť faktúru do 15 dní od dodania.
3. aky bude datum vzniku danovej povinnosti ostrej faktury
dakujem
K bodu 2 červenou.
K bodu 1 a 3:
Na prijatú platbu by ste mali vystaviť Faktúru pre účely dph s dátumom dodania 29.4., lebo vtedy ste prijali zálohovú platbu. Platbu ste prijali pred dodaním samotnej služby. S dátumom dodania služby 13.5. (po dodaní služby) vystavíte "ostrú" faktúru do 15 dní od dodania služby.

Že sú obe strany kvartálny platcovia, nie je smerodajné.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať