Zavrieť

Porady

Zálohová faktúra a DPH

Ahojte, prosím o radu,
vystavujem zálohovú faktúru, kedy z toho odvediem DPH, ak prídu peniaze, alebo až po vyučtovaní?
Dík
Usporiadat
Zuna 3 Zuna 3

Zuna 3 je offline (nepripojený) Zuna 3

Prosím o radu:
Živnostník plátca DPH vystavil zálohovú fakt. za stroj do ČR 2.3.11. Záloha
mu bola uhradená 10.3.11. Z čiech pýtajú odo mňa daňový doklad na
prijatú zálohu . Tú som 23.3.11 vystavila ( do 15 dní od prijatia platby) . Poraďte mi aký text sa píše
na faktúru - aké paragrafy zo zákona o dph- odvolávka že je to oslobodené od dane ( na fakt.za prijatý preddavok ) a čo sa píše na faktúru čo budeme robiť pri prevzatí stroja.
0 0
Bublinka33 Bublinka33

Bublinka33 je offline (nepripojený) Bublinka33

Viete mi prosim poradit? Spolocnost (platitel DPH) vystavi zalohovu fakturu na 120 000 eur 15.6. Zalohova faktura je uhradena 30.06. Zaroven vystavi ostru fakturu kde datum danovej povinnosti je 30.06 a je na nej uvedene - fakturovana cena bez DPH 100 000,-
DPH 20 000,-
k uhrade 120 000,-
odpocitana zaloha - 120 000,-
k uhrade 0,00
Je to tak spravne? DPH si ta druha firma odpocita v juni.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
aj ked 30.6. je len úhrada, súčasme je aj služba skutočne dodaná?
V takom prípade stači ostrá faktúra ako uvádzaš.
Bublinka33 Pozri príspevok
Viete mi prosim poradit? Spolocnost (platitel DPH) vystavi zalohovu fakturu na 120 000 eur 15.6. Zalohova faktura je uhradena 30.06. Zaroven vystavi ostru fakturu kde datum danovej povinnosti je 30.06 a je na nej uvedene - fakturovana cena bez DPH 100 000,-
DPH 20 000,-
k uhrade 120 000,-
odpocitana zaloha - 120 000,-
k uhrade 0,00
Je to tak spravne? DPH si ta druha firma odpocita v juni.
0 0
Bublinka33 Bublinka33

Bublinka33 je offline (nepripojený) Bublinka33

Dakujem Kejka za promptnu odpoved. Ano, ide o ten pozemok na ktory si reagovala vcera, bol zaroven v den platby aj dodany. Ale neviem preco KZ bola vyhotovena az 6.7. A bojim sa toho, ze sa danovaci toho chytia. Myslis, ze by to mohlo vadit?
Naposledy upravil Bublinka33 : 23.11.11 at 21:43
0 0
Bublinka33 Bublinka33

Bublinka33 je offline (nepripojený) Bublinka33

Myslis ze by to mohlo vadit? Ta KZ z juloveho datumu.
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Bublinka33 Pozri príspevok
Dakujem Kejka za promptnu odpoved. Ano, ide o ten pozemok na ktory si reagovala vcera, bol zaroven v den platby aj dodany. Ale neviem preco KZ bola vyhotovena az 6.7. A bojim sa toho, ze sa danovaci toho chytia.
Mne tu niečo nesedí. Ostrá fa. vystavená v júni, KZ bola vyhotovená až v júli. Treba vôbec fa. aj KZ.
Ak KZ obsahuje všetky náležitosti slúži ako daňový doklad, resp. ak je aj fa. v nej sa odvoláva na KZ.
Ako sa však v júni možno odvolať na kúpnu zmluvu, ktorá sa vyhotovila v júli. Motám sa okolo toho. Kejka pomôž.
0 0
Bublinka33 Bublinka33

Bublinka33 je offline (nepripojený) Bublinka33

V podstate ide o to, ze pozemok sa uhradil na zaklade predfaktury dna 30.06. V tento den spolocnost vystavila aj fakturu - danovy doklad, kde celu zalohu odpocitala a samozrejme vycislila DPH, ktoru sme si v tomto mesiaci odpocitali. DPH bola odpocitana a mne sa az s opozdenim dostala do ruk KZ, kde som si vsimla datum 6.7. Mne ide hlavne o tu odpocitanu DPH, ci sme si ju odpocitali v spravnom obdobi, kedze sme vtedy obdrzali danovy doklad - fakturu. Budem vdacna za kazdu odpoved.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Bublinka33 Pozri príspevok
Dakujem Kejka za promptnu odpoved. Ano, ide o ten pozemok na ktory si reagovala vcera, bol zaroven v den platby aj dodany. Ale neviem preco KZ bola vyhotovena az 6.7. A bojim sa toho, ze sa danovaci toho chytia. Myslis, ze by to mohlo vadit?
do zadania treba dať všetky údaje.
Takisto netreba zavádzať - predpokladám, že to bolo z neznalosti zákona.
Vy ste s dátumom 30.6. vôbec nedostali ostrú faktúru podľa môjho chápania, ale faktúru k prijatej platbe.
Nakoľko platba bola 30.6., tak dodávateľ pozemku musel z tejto platby odviesť DPH. Vy máte nárok na jej odpočítanie.
Následne bola spísaná kúpna zmluva a v nej je pravdepodobne uvedené, že kúpna cena bola uhradená.
Takže ty účtuješ tú "ostrú" faktúru za platbu ako zálohu 052,343/321, DPH si si mohla odpočítať.
a potom KZ ako obstaranie pozemku a do majetku zaradíš na základe povolenia vkladu. Účtovne, ak bol pozemok odovzdaný, tak aj hned na základe KZ - to už mimo témy.
Naposledy upravil KEJKA : 24.11.11 at 16:23
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Bublinka33 Pozri príspevok
V podstate ide o to, ze pozemok sa uhradil na zaklade predfaktury dna 30.06. V tento den spolocnost vystavila aj fakturu - danovy doklad, kde celu zalohu odpocitala a samozrejme vycislila DPH, ktoru sme si v tomto mesiaci odpocitali. DPH bola odpocitana a mne sa az s opozdenim dostala do ruk KZ, kde som si vsimla datum 6.7. Mne ide hlavne o tu odpocitanu DPH, ci sme si ju odpocitali v spravnom obdobi, kedze sme vtedy obdrzali danovy doklad - fakturu. Budem vdacna za kazdu odpoved.
toto si napísala, kým som ja formulovala predchádzajúcu odpoved. Takžepardon, dostali ste ostrú faktúru, ale podľa mňa ju dodávateľ nesprávne vystavl ako ostrú, a odpočítal na nej zálohu. Mal vystaviť faktúru k prijatej platbe.
Bud mu ju dáš prerobiť, alebo ju spracuj tak, ako som ti napísala. DPH a ostatné náležitosti máš na nej uvedené, DPH si si teda odpočítať mohla.
opakujem, nie preto, že pozemok bol dodaný, ale preto, že bol zaplatený.
0 0
Bublinka33 Bublinka33

Bublinka33 je offline (nepripojený) Bublinka33

Takze ak tomu dobre rozumiem, mala by byt vystavena faktura za prijatu platbu, teda s datumom 30.6. Ja ju mam k dispozicii tak ako som uviedla 180 000 platba 180 000, k uhrade nula. Ostra faktura sa potom kedy vystavi? A takisto mi konatel povedal, ze tym dnom zacal pozemok uzivat, teda, zaradovaci protokol by mal byt kedy? Dnom 30.6. alebo az na zaklade povolenia vkladu ako si uviedla? Uz som z toho dometena. A si poklad, dakujem ti.
0 0
Bublinka33 Bublinka33

Bublinka33 je offline (nepripojený) Bublinka33

Ja som v podstate vystavila zaradovaci protokol dna 30.6.
0 0
Bublinka33 Bublinka33

Bublinka33 je offline (nepripojený) Bublinka33

Tak Kejka co by si mi poradila? Myslim ze kedy sa vystavi ostra faktura a ci mam ten zaradovaci protokol spravne. Prepac, ze otravujem, len ma caka danova kontrola. Moc dakujem
0 0
Bublinka33 Bublinka33

Bublinka33 je offline (nepripojený) Bublinka33

Zrejme som na to uz prisla:
15.6. vystavena zalohova faktura na pozemok 120 000 eur
30.6. zaplatena zalohova faktura
30.6. vystavena faktura k prijatej platbe s rozpisom ZD a DPH a zaroven moznost odpoctu DPH
6.7. vyhotovena KZ a zaroven ostra - vyuctovacia faktura

Prosim potvrdte mi niekto spravnost (nespravnost) postupu. Dakujem. Resp. co poviete Kejka a Katarinka ?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
tak neviem, 120 000 alebo 180 000??? ujasni si to.
dátumy sedia, ved som sa k tomu vyjadrila, som rada, že si to pochopila.
Určite nemôžeš zaradiť pozemok skôr, kým nie je platná KZ.
inak som ti to popísala v príspevku č. 29, tak neviem, čo riešiš..???
radšej som to zvýraznila, mrkni sa na to.
0 0
Bublinka33 Bublinka33

Bublinka33 je offline (nepripojený) Bublinka33

Ani nevies, Kejka ako si mi pomohla. Takyto pripad som mala prvy krat. Ta suma je na 120 000,- od stresov uz ani neviem co pisem. Vdaka tebe je mi uz vsetko jasne. Moooooc ti dakujem :-) (konecne budem v klude spat)
0 0
Bublinka33 Bublinka33

Bublinka33 je offline (nepripojený) Bublinka33

0 0
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

Prosím o ujasnenie. Zálohová faktúra sa vystavuje s vyčíslením DPH, či bez. Ďakujem pekne
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Zálohová faktúra je akoby žiadosť o platbu dopredu. Stačí ak obsahuje čiastku, ktorá má byť uhradená.
Neuvádza sa zaklad dane a daň, ani dátum dodania, lebo to nie je doklad na odpočet dane.
Doklad na odpočet dane je až zalohová faktúra daňova (faktúra vystavená k prijatému preddavku.)
2 0
JANULA999 JANULA999

JANULA999 je offline (nepripojený) JANULA999

Prišla mi zálohová faktúra na 2000 € bez DPH na okna dňa 10.12.2011 a týmto dňom bola aj uhradená.
11.12.2011 bola vystavená ostrá faktúra na 2000 € s DPH = 1666,67 +333,33.
Tieto okná dodajú február 2012. Je to na jednu zakázku.
Ako to mám zaúčtovať keď ešte nemám okna? Do nákladov to nemôžem dať lebo tovar ešte nemám. Prosím prosím o pomoc.
0 0
JANULA999 JANULA999

JANULA999 je offline (nepripojený) JANULA999

Prosím poraďte mi. Ďakujem pekne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať