Zavrieť

Porady

samozdanenie

budúca možno účtovníčka
Prepáčte už to tu asi bolo preberané, len si to chcem odobriť, či som to dobre pochopila.
Pri dodaní tovaru z iného členského štátu musím vypočítať DPH. Keď bola fa vystavená aj tovar dodaný 30.6., tak podľa § 20, ods.a) použijem kurz na samozdanenie s dátumom 15.7., je tak?
Ďakujem
Usporiadat
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja by som pouzila kurz 30.6.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Kurzom platným v deň vystavenia faktúry, čiže 30.6.
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
anturia
Prepáčte už to tu asi bolo preberané, len si to chcem odobriť, či som to dobre pochopila.
Pri dodaní tovaru z iného členského štátu musím vypočítať DPH. Keď bola fa vystavená aj tovar dodaný 30.6., tak podľa § 20, ods.a) použijem kurz na samozdanenie s dátumom 15.7., je tak?
Ďakujem
Pokiaľ Ti prišla Fa aj tovar 30.06.2005 prečo by si mala použiť dátum 15.07.?????????,
Prikláňam sa k odpovedi durisovad a Zuzky.
0 0
anturia anturia

anturia je offline (nepripojený) anturia

budúca možno účtovníčka
samozdanenie sa počíta kurzom dňa dodania tovaru ?
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

anturia
samozdanenie sa počíta kurzom dňa dodania tovaru ?
Vo všetkých príspevkoch máš napísané, že dňom vystavenia faktúry, teda 30.6..
Uviedla si, že faktúra bola vystavená 30.6.
O dodaní sa v príspevkoch nepíše.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
anturia
Prepáčte už to tu asi bolo preberané, len si to chcem odobriť, či som to dobre pochopila.
Pri dodaní tovaru z iného členského štátu musím vypočítať DPH. Keď bola fa vystavená aj tovar dodaný 30.6., tak podľa § 20, ods.a) použijem kurz na samozdanenie s dátumom 15.7., je tak?
Ďakujem
Anturia, kde si zobrala dátum 15.7.2005, je uvedený na faktúre? Nezabudni, že DPH musíš mať aj na MD, aj na D, teda vstup aj výstup.
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Daňová povinnosť vzniká dňom vyhotovenia faktúry - toto je kurz na prepočet DPH do daňového prizania pre odvod DPH, a odpočítanie DPH
0 0
anturia anturia

anturia je offline (nepripojený) anturia

budúca možno účtovníčka
no hej, ale to som písala, že tovar bol dodaný toho istého dňa ako bola vystavená fa. Ale chcem to vedieť aj do budúcna, keď bude tovar dodaný inokedy ako je vystavená faktúra. Prepáčte, ale ja len začínam.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

anturia
no hej, ale to som písala, že tovar bol dodaný toho istého dňa ako bola vystavená fa. Ale chcem to vedieť aj do budúcna, keď bude tovar dodaný inokedy ako je vystavená faktúra. Prepáčte, ale ja len začínam.
Pri samozdanení je to dátumom vystavenia faktúry v tomto Tvojom prípade 30.6.
0 0
anturia anturia

anturia je offline (nepripojený) anturia

budúca možno účtovníčka
takúto jasnú odpoveď som chcela - ďakujem
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
anturia
no hej, ale to som písala, že tovar bol dodaný toho istého dňa ako bola vystavená fa. Ale chcem to vedieť aj do budúcna, keď bude tovar dodaný inokedy ako je vystavená faktúra. Prepáčte, ale ja len začínam.
Samozrejme, keď začínaš, tak sa pýtaj, a radšej 2 x, ako by si mala urobiť chybu! A vieš, že aj my sme voľakedy začínali, tak sa neboj. Možno o 20-30 rokov budeš ty radiť našim vnukom...
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
anturia
no hej, ale to som písala, že tovar bol dodaný toho istého dňa ako bola vystavená fa. Ale chcem to vedieť aj do budúcna, keď bude tovar dodaný inokedy ako je vystavená faktúra. Prepáčte, ale ja len začínam.
DPH pouziva sa kurz z datumu vystavenia faktury. Faktúra - prepocet zavazku sa použije deň dodania tovaru.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Prepočet fa do záväzkov - kurz v deň prijatia (doručenia ) faktúry
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
podľa internej smernice

Paula
Prepočet fa do záväzkov - kurz v deň prijatia (doručenia ) faktúry
0 0
anturia anturia

anturia je offline (nepripojený) anturia

budúca možno účtovníčka
ešte raz prosím kedy je prepočet fa do záväzkov? deň vystavenia alebo deň obdržania fa - nerozumela som dvom predposledným príspevkom (už dám potom pokoj)
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Do záväzkov - kurz v deň prijatia (doručenia) faktúry
DPH - kurz vystavenia fa, resp. 15.deň kalendárneho mesiaca po mesiaci, keď sa tovar nadobudol
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Paula
Do záväzkov - kurz v deň prijatia (doručenia) faktúry
DPH - kurz vystavenia fa, resp. 15.deň kalendárneho mesiaca po mesiaci, keď sa tovar nadobudol
súhlasím - prípad DPH
súhlasím aj do účtovníctva, ale tam je možné si určiť aj iný termín internou smernicou - dátum skutočného dodania tovaru, jeho prijatia na sklad, doručenie faktúry - zákon o účtovníctve to presne nevymedzuje.
0 0
anturia anturia

anturia je offline (nepripojený) anturia

budúca možno účtovníčka
ďakujem Paula - pre dnešok už končím, aj tak mám z toho hlavu ako melón, pretože ešte som na Porade hľadala a našla som príspevok, že je novela zákona o účtovníctve, ktorá hovorí, že sa to má prepočítavať jedným kurzom - dňom vystavenia fa - aj DPH aj do záväzkov...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Všetci sme mali z toho hlavu ako melón ..... Dík Lida za doplnenie.
1414.gif  
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Mám za to, že v jednoduchom aj podvojnom účtovníctve je vznik účtovného prípadu rovnaký:
§ 2 Postupov účtovania pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva: dňom uskutočnenia účtovného prípadu je deň splnenia dodávky...
§ 3 Postupov účtovania pre podnikateľov účtujúcich v sústave jednoduchého účtovníctva - dňom uskutočnenia účtovného prípadu je deň splnenia dodávky ...

Vyššie citované ustanovenia by mali byť východiskom pri určení dátumu uskutočnenia účtovného prípadu. Odchylná úprava, čo aj v internej smernici, by mala odôvodniť iný postup účtovnej jednotky. Čiže bezdôvodná zmena účtovného prípadu, ktorý je taxatívne určený vykonávacími predpismi k Zákonu o účtovníctve, by mohla byť problémom v prípade, že by bola vytknutá pri kontrole. Mám za to, že účtovná jednotka by bola v dôkaznej núdzi bez patričného zdôvodnenia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať