Zavrieť

Porady

SZČO a príjmy zo zahraničia bez potvrdenia

SZČO podnikajúca v SR má otvorenú živnosť aj v Rakúsku od 10/2008. V Rakúsku mala príjmy vo výške 2520 EUR. „Vrajže“, ak ju nevyzve DÚ v Rakúsku, tak tam nezdaňuje a nepodáva daňové priznanie. Nemám žiadny podklad k uvedenému príjmu. Ako to mám uviesť v daňovom priznaní v SR? Mám to zdaniť a na základe akého pokladu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    Erikaika Pozri príspevok
    SZČO podnikajúca v SR má otvorenú živnosť aj v Rakúsku od 10/2008. V Rakúsku mala príjmy vo výške 2520 EUR. „Vrajže“, ak ju nevyzve DÚ v Rakúsku, tak tam nezdaňuje a nepodáva daňové priznanie. Nemám žiadny podklad k uvedenému príjmu. Ako to mám uviesť v daňovom priznaní v SR? Mám to zdaniť a na základe akého pokladu?
    nejde o príjem zo závislej činnosti nepotrebujete nejaký podklad...predsa máte účet, pokladňu, kde Vám pribudli peňažné prostriedky za poskytnuté služby alebo tovary v rakúsku...vy si máte predsa sám vyčísliť základ dane kde zahrniete celosvetové príjmy t.j. aj tie ktoré máte z rakúska ale s tým že príjem z rakúska je vyňatý takže v konečnom dôsledku to nebude mať dopad na vašu daňovú povinnosť voči štátnemu rozpočtu v SR...

    Erikaika je offline (nepripojený) Erikaika

    Erikaika
    Môžem príjmy vyňať (uviesť na r. 79) ak v Rakúsku tieto príjmy neboli zdanené? (nebolo podávané DP v Rakúsku)

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Podľa môjho názoru, nie je dôležité, či v konečnom dôsledku bola alebo nebola daň vybraná na území Rakúska, aby u nás mohli byť príjmy vyňaté, ale samotná zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia.
    Možno aj keby to daňové priznanie v Rakúsku bolo podané, výsledná daň by nemusela byť žiadna - závisí to aj od nezdaniteľných súm platných pre daňovníkov s obmedzenou daňovou povinnosťou v Rakúsku.

    psps je offline (nepripojený) psps

    psps
    Prosím! Horí to! Dostalo sa mi do rúk/až teraz/rakúske daňové priznanie a mám podľa toho vypísať naše DP typ B. Môžem si to s vami skontrolovať? V tabuľke 1 riadok 2 vypíšem príjem 20000E výdaje 16000E. Na riadku 42 a 68 budem mať 4000E. Mínus nezdaniteľná časť 3200E. Na riadku 78 mám po výpočte 152E. A teraz na riadku 79 dám základ 4000E alebo príjem 20000E. Tak či tak mi vyjde nula. Je to možné? To z týchto príjmov nič neplatí? Lebo ani v Rakúsku nič neplatil. A čo mám k tomu nášmu DP priložiť?
    Prosím odpovedzte mi niekto, lebo v pondelok to musím odovzdať.

    Čo mám vyplniť do riadku 87? Je tam na výber: (r.81 alebo r.78)alebo(r.81-r.86 alebo r.78-r.86) to si mám akože vybrať? V jednom prípade mi vychádza nula a v tom druhom vysoká suma. r.81=0,- r. 78= 7800Sk, r. 86=0,-
    Tak platiť alebo neplatiť?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    psps, nezadavaj prispevok s rovnakou temou na dvoch miestach.

    psps je offline (nepripojený) psps

    psps
    Ospravedlňujem sa, ale nikto mi nejak neodpovedá. Dokonca som to švihla do troch miest. Ozaj mi nikto nevie poradiť?

    SZČO a príjmy zo zahraničia bez potvrdenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.