Zavrieť

Porady

Faktúra za služby do EU

Opatrovatelska slovenska firma, ktorá má nemeckých majitelov, je mesačný platca DPH, poskytuje opatrovatelske sluzby pre nemecke rodiny prostredníctvom slovenských opatrovateliek.
Doteraz vystavovala faktúry aj so sadzbou DPH 19%. Je to správne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    zuzanask Pozri príspevok
    Opatrovatelska slovenska firma, ktorá má nemeckých majitelov, je mesačný platca DPH, poskytuje opatrovatelske sluzby pre nemecke rodiny prostredníctvom slovenských opatrovateliek.
    Doteraz vystavovala faktúry aj so sadzbou DPH 19%. Je to správne.
    Tam si treba zadefinovať o aké služby ide. No ja by som to zaradil do § 15 ods. 4 (najlepšie si to nechať potvrdiť DRSR alebo MFSR) do skupiny podobné služby. Patria sem výchovné a myslím si že optarovateľské by mali mať podobný charakter. V takom prípade je miesto dodania nemecko a v prípade že to dodávate rodinám t.j. nezdaniteľným osobám mali ste riešiť svoju daňovú povinnosť voči nemecku, t.j. bez slovenskej dane a riešiť registráciu v DE. Ak by sa táto moja téza nepotvrdila tak potom by to malo ísť klasickým režimom podľa § 15 ods. 1., t.j. zdaniť v tuzemsku...

    zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

    zuzanask
    Do polovice marca sa vystavovali faktury aj s DPH. Od polovice marca su faktúry bez DPH. Obrat firmy urcuje, ze firma ma byt platitelom DPH. Takze ak by to bolo tak, ze by sme v nemecku mali platit tu DPH, tak tu by sme mali stali odpocet na slovensku, kedze fakturujeme len do nemecka?
    Alena Šimová
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    Tam si treba zadefinovať o aké služby ide. No ja by som to zaradil do § 15 ods. 4 (najlepšie si to nechať potvrdiť DRSR alebo MFSR) do skupiny podobné služby. Patria sem výchovné a myslím si že optarovateľské by mali mať podobný charakter. V takom prípade je miesto dodania nemecko a v prípade že to dodávate rodinám t.j. nezdaniteľným osobám mali ste riešiť svoju daňovú povinnosť voči nemecku, t.j. bez slovenskej dane a riešiť registráciu v DE. Ak by sa táto moja téza nepotvrdila tak potom by to malo ísť klasickým režimom podľa § 15 ods. 1., t.j. zdaniť v tuzemsku...
    nemyslím si, že opatrovateľské služby sú zároveň aj výchovné. Môžem opatrovať napr. starých a chorých ľudí,
    človiečik Vladimír Ozimý
    Alena Šimová Pozri príspevok
    nemyslím si, že opatrovateľské služby sú zároveň aj výchovné. Môžem opatrovať napr. starých a chorých ľudí,
    ja som nepovedal že sú to výchovné...ja som povedal že ide o podobné služby, ktoré proste majú podobný charakter a to je rozdiel...

    zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

    zuzanask
    Takze od apríla mame služby registrovane ako zdravotnicke sluzby, ktore su poskytovane nemeckym rodinam. Takze faktúry sa vystavuje bez DPH. Predpokladam, ze mame povinnost sa zaregistrovat v nemecku, kde tu DPh zaplatime. Co so slovenskou DPH? budeme mat tym padom stale odpocet?

    Faktúra za služby do EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.