Zavrieť

Porady

DDP a účtovanie

Prosim o pomoc, teraz som dostala vystavenu fakturu, ktora nebola zauctovana v roku 2008. To mi je jasne, ze musim podat dodatocne DPH, a aj DDP . Ale ako to zauctovat? Do roku 2008 som nahodila chybajucu fakturu, vytlacila dodatocne DPH. Vypocitala som dan z prijmov. Zauctovat musim v roku 2008 alebo az v 2009? Musim podat aj opravene vykazy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Keď to bola fa z roku 2008, tak zaúčtuješ do roku 2008. Poslať musíš minimálne opravený Výkaz o príjmoch a výdavkoch a ak sa niečo zmenilo aj vo Výkaze o majetku a záväzkoch, tak aj ten.
    Teda ak sa jedná o JÚ.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ak PU, pri DDP opravene vykazy odo mna nechceli (DU BA V.) - ze to ich nezaujima, ze uctovnictvo sa nema otvarat, pokial bola uz schvalena uctovna zavierka (v tom case schvalena ani nebola).

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    To bolo za 2007, DDP podane v 2008. Oni uctovnu zavierku ani schvalenu nemali (1osobova s. r. o. - aj ked im vsetko hovorim, aj pravne zalezitosti, majitel nie je schopny ani napisat schvalenie uctovnej zavierky). V uctovani s. r. o.ciek nemam velke skusenosti, ale opravou DP sa zmenila danova povinnost, resp. zvysila sa strata a v 2008 som tu zvysenu chcela uplatnit. Opravila som to v uctovnictve za 2007 a pre svoju potrebu som si vytlacila opravne uctovne vykazy (kedze DU ich nechcel).

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Ja som podávala DDP, podvojné účtovníctvo sa za minulé roky už nemá otvárať. Keď sú učtovné knihy uzavreté, už sa neotvárajú. Opravila som chybu v ďalšom roku, tým pádom sa výkazy ani nemohli zmeniť za predchádzajúci rok. V dodatočnom priznaní sa rozdiel uvedie podľa situácie buď v pripočítateľných alebo odpočítateľných položkách. Podávala som iba DDP bez príloh.

    Nagy Eva je offline (nepripojený) Nagy Eva

    Nagy Eva
    Ďakujem za odpovede... UZ este nemam schvalene, ale bola spravena. Takze spravne bude, ked fakturu nezauctujem v roku 2008, ale az teraz, uctovanie: 311/428 a DPH 311/343? DPH dodatocne spravim za 4.Q.2008, a DDP za rok 2008??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.