Zavrieť

Porady

Dovolenka a skrátený úväzok

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť.
Zamestnanec má dodatok k PZ, kde od 1.5. na neurčito /zatiaľ/ má úväzok 80 mesačne.

Otázka č. 1 - v mesiaci máj odpracoval 2 týždne po 8 hodín denne a ostatné dni bol doma. Môže to takto byť, alebo musí pracovať každý deň po 4 hodiny?

Otázka č. 2 - ako to bude s nárokom na dovolenku za kal. rok, má nárok na 25 dní za rok. Dovolenka by sa mu nemala krátiť. Len vidím problém v tom, že bude znevýhodnený keď ju bude čerpať za ten štvrťrok keď bude mať nižší priemer. zárobok.

Budem vďačná za každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Otázka č. 1 - to je vec dohody medzi zamestnávateľom a zamestnancom v pracovnej zmluve.
    Otázka č. 2 - má nárok na počet dní dovolenky podľa ZP, ale jeho deň dovolenky nieje 8 hodinový ale 4 hodinový.

    zlati1 je offline (nepripojený) zlati1

    zlati1
    V dodatku k PZ je napísané, že odpracuje 80 hodín mesačne, nezahrnuli sme tam, že koľko hodín denne odpracuje práve preto, že to bude premenlivé, 1 týždeň odpr. celý po 8 hodín, 2 týž. bude napr. doma, 3.zase celý odprac. po 8 hodín a 4 bude doma.Bude to závisieť od práce.

    Ešte by som potrebovala poradiť, či mu mám zaplatiť sviatky v máji 1 a 8.5. keď práve pracoval od 1.5. do 18.5.

    Ďakujem

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    zlati1 Pozri príspevok
    V dodatku k PZ je napísané, že odpracuje 80 hodín mesačne, nezahrnuli sme tam, že koľko hodín denne odpracuje práve preto, že to bude premenlivé, 1 týždeň odpr. celý po 8 hodín, 2 týž. bude napr. doma, 3.zase celý odprac. po 8 hodín a 4 bude doma.Bude to závisieť od práce.

    Ešte by som potrebovala poradiť, či mu mám zaplatiť sviatky v máji 1 a 8.5. keď práve pracoval od 1.5. do 18.5.

    Ďakujem
    Tak by ste mu mali urobiť pracovný kalendár a tým pádom by sa dovolenka rátala inak.
    To, že má v PZ uvedené, že pracuje 80 hod. mesačne sa mi nepozdáva, mal by tam byť uvedený týždenný úväzok.

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    zlati1 Pozri príspevok
    V dodatku k PZ je napísané, že odpracuje 80 hodín mesačne, nezahrnuli sme tam, že koľko hodín denne odpracuje práve preto, že to bude premenlivé, 1 týždeň odpr. celý po 8 hodín, 2 týž. bude napr. doma, 3.zase celý odprac. po 8 hodín a 4 bude doma.Bude to závisieť od práce.

    Ešte by som potrebovala poradiť, či mu mám zaplatiť sviatky v máji 1 a 8.5. keď práve pracoval od 1.5. do 18.5.

    Ďakujem
    Treba mu zaplatiť aj sviatky.

    zlati1 je offline (nepripojený) zlati1

    zlati1
    Pracovný kalendár, to znamená, že presne by sme napísali ktoré dni pracoval.
    A ako by sa potom rátala dovolenka?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    zlati1 Pozri príspevok
    Pracovný kalendár, to znamená, že presne by sme napísali ktoré dni pracoval.
    A ako by sa potom rátala dovolenka?
    Tak, ak by napr. pracoval namiesto 4 hod. denne 8 hod. denne, tak tu je to jednoduché, mal by nárok na 1/2 klasického nároku na dovolenku. Jednoducho by 1 deň dovolenky neboli 4 hod., ale 8 hod.

    Dovolenka a skrátený úväzok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.