Zavrieť

Porady

Preinstalovanie Windowsu XP

Dobry den, nevie mi niekto poradit s preinstalovanim Win xp? chcela som naformatovat disk ani to nejde lebo mam len C a tam je nainstalovany windows a ten mi nedovoli zmazat ho. Cez cd mi to nejde lebo mam novsiu verziu ako je na cd.
v pocitaci mam vir a tak chcem bud preinstalovat windows alebo naformatovat disk.
Usporiadat
neviem.ako neviem.ako

neviem.ako je offline (nepripojený) neviem.ako

A co tak odstranit ho antivirom?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
seat seat

seat je offline (nepripojený) seat

Skus oslovit toho kto ti tam daval povodne windows a pouzit jeho cd, alebo zohnat ine novsie cd a daj ho do mechaniky - instalaciou ťa to prevedie aj same, len si najskorej zazálohuj fotky texty a podobne
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

seat Pozri príspevok
Skus oslovit toho kto ti tam daval povodne windows a pouzit jeho cd, alebo zohnat ine novsie cd a daj ho do mechaniky - instalaciou ťa to prevedie aj same, len si najskorej zazálohuj fotky texty a podobne
Mozno smo nechapavy, alebo to neviem spravne, ale vzdy ked sa tu na POrade pise o preinstalovavani Win, tak kazdy tu radi, zalohuj si fotky, texty, tabulky.
Po prve si myslim, ze by to mala byt bezna, i ked nie kazdodenna rutina,
a po druhe, a to tu nik nespomina, ze si treba zalohovat aj nastavenia programov.
Ja mam totiz najvecsieho boja ze ak preinstalujem win, budem musiet celej rodine nastavovat vsetky konta a s tym spojeme nastavenia programov, od Firefox, Thunderbird, a to si myslim je vacsia soda, ked ani n=poriadne nevies co ta mali a ako.
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

Ja sa vyjadrim iba k samotnemu preinstalovaniu.

Pokial je to instalacne CD bootovatelne, co predpokladam, ze je (aspon by malo byt). Tak ho treba:
vlozit do CD mechaniky
restartovat pocitac
ist do BIOS-u (obvykle cez F2, F10, pripadne inu klavesu)
nastavit bootovaciu sekvenciu na CD mechaniku ako prvu
ulozit nastavenia BIOS-u a odist z neho

Po naslednom restarte by sa mal zaviest system z CD a nie z pevneho disku. Zacne sa samotna instalacia, pricom jedna z moznosti je aj sformatovat disk a nasledne nan nainstalovat novu cistu instalaciu.

O potrebe zalohy dat a nastaveni pred tymto ukonom uz pisali kolegovia.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Sformátovať disk nestačí. Musí sa zrušiť partícia.
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Ako uz bolo spomenute. Treba nabootovat z instalacneho CD windowsu. Cize predtym zmenit v biose nadstavenie tak, aby pocitac najpr bootoval z CD mechaniky a az potom z HD. Samotna instalacia by nemala byt problem. Pocas instalacie sa ta Windows opyta ci ma najprv zformatovat disk.

Particiu rusit netreba.

Upozornim ale este na nieco ine. Ak mas skladany pocitac, bude mozno potrebne nainstalovat spravne ovladace na vsetok hardware (graficka karta,..) . Nie vsetko ti mozno bude okamzite fungovat. Preto si najprv pozri ci mas vsetko pokope. Obcas hlavne pri starsich pocitacoch a starsom hardware je dost tazke zohnat spravne drivery. Ak mas znackovy pocitac pravdepodobne vsetky ovladace a zakladne nadstavenia budu na samostatnom CD alebo integrovane na bootovatelnom systemovom CD. Ale over si to najpr predtym nez zacnes instalovat.
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Ale na Tvojom mieste by som sa nepúšťal do reinštalácie systému. To, že máš vírus, budeš ho musieť dostať z PC. Možno ich budeš mať ešte mnoho, a zakaždým reinštalovať PC nieje nič moc (aj keď je to jedna z možností)
Skús si stiahnuť nový druh Antivírusu od Pandy... Je to nový spôsob ochrany PC pred vírusmi (písali :-) ) a je free.

http://www.cloudantivirus.com/

Neviem ako je dobrý, ale je vždy lepší ako nič...
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

//Particiu rusit netreba.
Tiež som si to myslel. Až som sa stretol s tým, že po formátovaní mi ostala kopa vecí na HDD. Potvrdili mi to viacerí. Odvtedy reinštaláciu bez zrušenie partície nerobím.
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

sthruska Pozri príspevok
//Particiu rusit netreba.
Tiež som si to myslel. Až som sa stretol s tým, že po formátovaní mi ostala kopa vecí na HDD. Potvrdili mi to viacerí. Odvtedy reinštaláciu bez zrušenie partície nerobím.
Myslím že vírus ak je v systéme tak bude na disku kde je systém, ostatné disky s dátami nie je problém preskenovať a prečistiť bez poškodenia systému. Teda v takomto prípade - ak už preinštalovávať, tak formát disku C pri novej inštalácii a len ak sa niekto rozhodne pre kompletné prečistenie disku (nerobil by som) tak myslím že bohato stačí formát všetkých diskov (partícií) a nie je treba rušiť partície.

Ale pôvodný dotaz bol - na PC je len jedna partícia C - so systémom. Rušiť ju nemá význam, stačí sformátovať z CD Win a nová čistá inštalácia.

Nie je veľmi na závadu ak sa nainštaluje staršia verzia toho istého systému, na novšiu sa dostane postupne nainštalovaním servispackov a aktualizácií systému.

Zálohovanie a prípadné problémy s ovládačmi sa písali vyššie.
0 0
sonasv sonasv

sonasv je offline (nepripojený) sonasv

No ked tu tak citam vsetko co ste napisali zacina mi byt jasne ze to sama nespravim.
pojde to do servisu, to je vlastne aj tak najlepsie. Pozname dobry servis, kde mam nenapadne nepokradne vsetko co by sa im z pocitaca hodilo, takze to dame im. Den dva vydrzim.
Dakujem za rady.
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

A hlavne nezabudni ked ho budes mat cisto preinstalovany nainstalovat dobry antivirus, alebo aspon nejaky
0 0
pistik71 pistik71

pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

sthruska Pozri príspevok
Sformátovať disk nestačí. Musí sa zrušiť partícia.
A este treba na 3 dni namocit disk do technickeho liehu a potom ho 3 hodiny varit. Potom budu vsetky data odstranene aj s virusmi

Ale nedivim sa, letia fakt rozne famy. A navyse sa aj trochu tesim, lebo potom mamy my, ludia od IT, aspon dost prace.
Myslim ze rozumnejsie bude sa potrapit s tym virusom (ak ho tam mas), aspon sa nieco naucis.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...mňa by zaujimalo to zrušenie partície, ako sa to robí? ...mám doma jeden HDD rozdelený cez partition magic na dva samostatné disky, kde na jednom je OS a na druhom osobné dáta ( fotky, filmy, hudba atď ).....ak chcem preinštalovať Windows a chcem urobiť aj rušenie partície, čo to znamená? ako mám postupovať?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
bobino38 Pozri príspevok
...mňa by zaujimalo to zrušenie partície, ako sa to robí? ...mám doma jeden HDD rozdelený cez partition magic na dva samostatné disky, kde na jednom je OS a na druhom osobné dáta ( fotky, filmy, hudba atď ).....ak chcem preinštalovať Windows a chcem urobiť aj rušenie partície, čo to znamená? ako mám postupovať?
Najlepšie opäť cez partition magic.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...takže najprv cez partition zruším disk "C", kde som mal OS a potom ho znovu zavediem, či ako?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
V zásade platí, že je vylúčené robiť zásahy do HDD, z ktorého štartuješ OS.
0 0
pistik71 pistik71

pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

bobino38 Pozri príspevok
...takže najprv cez partition zruším disk "C", kde som mal OS a potom ho znovu zavediem, či ako?
asi tak ako pises, ale na co ti to bude dobre? Ked uz veli chces, tak len diskovy oddiel "C" preformatuj. A ked uz format, tak normalny (nie rychly), aby si aspon objavil (oznacil) chyby na disku, ak tam nahodou nejake su. Ak sa do toho prilis nevyznas, tak nechaj partitions na pokoji, lebo mozes prist aj o oblst kde mas data
Inac, zrusenim a vytvorenim oblasti nezrusite data na disku, len prepisete oblast disku kde je ulozena tabulka jeho rozdelenia.
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

pistik71 Pozri príspevok
Inac, zrusenim a vytvorenim oblasti nezrusite data na disku, len prepisete oblast disku kde je ulozena tabulka jeho rozdelenia.
Si si tym isty???
Toz som niekde tutokaj na porade cital, ze uz aj pri zmene velkosti particii moze dojst k strate dat. Toz som v rozpakoch.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
kergulaan Pozri príspevok
Si si tym isty???
Toz som niekde tutokaj na porade cital, ze uz aj pri zmene velkosti particii moze dojst k strate dat. Toz som v rozpakoch.
Môže. ak bude HDD zaplneny tak určite. No nespoliehal by som sa ani vtedy, ak by bol zaplneny na 10%.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

//Ale nedivim sa, letia fakt rozne famy.
Osobnú skúsenosť nepovažujem za fámu Nemá význam ďalej o tom debatovať. Nech sa rozhodne užívateľ.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať