Zavrieť

Porady

Preinstalovanie Windowsu XP

Dobry den, nevie mi niekto poradit s preinstalovanim Win xp? chcela som naformatovat disk ani to nejde lebo mam len C a tam je nainstalovany windows a ten mi nedovoli zmazat ho. Cez cd mi to nejde lebo mam novsiu verziu ako je na cd.
v pocitaci mam vir a tak chcem bud preinstalovat windows alebo naformatovat disk.
Usporiadat
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Pravé tlačidlo tento PC vlastnosti - spresnenie-Spúšťanie a obnovenie, nastavenie-Spustenie systému upraviť.Tam vymazať ten druhý windows.Alebo stačí a to je zrejme pre niekoho jednoduchšie nastaviť , ktorý Windows sa má spúšťať ako prvý.Vyskúšať ,ak to beží v poriadku,štartuje ten windows , ktorý má, zrušiť zoznam operačných systémov zobrazovať-zrušiť to zaškrtnutie.Je to bezpečnejšie ako keď pri úprave sa vymaže ten správny systém a nenabehne vôbec nič.
Naposledy upravil Vlado40 : 07.02.10 at 11:35
  • File Type: pdf XP.pdf (128.0 KB, 20 videní)
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Vlado40 Pozri príspevok
Pravé tlačidlo tento PC vlastnosti - spresnenie-Spúšťanie a obnovenie, nastavenie-Spustenie systému upraviť.Tam vymazať ten druhý windows.Alebo stačí a to je zrejme pre niekoho jednoduchšie nastaviť , ktorý Windows sa má spúšťať ako prvý.Vyskúšať ,ak to beží v poriadku,štartuje ten windows , ktorý má, zrušiť zoznam operačných systémov zobrazovať-zrušiť to zaškrtnutie.Je to bezpečnejšie ako keď pri úprave sa vymaže ten správny systém a nenabehne vôbec nič.
Ďakujem urobila som to, zatiaľ je to ok, ešte jednu radu ten pc je na internet pripojený cez wifi antenku router je na inom pc, ako tam mam nainštalovať teraz pripojenie, cez sieťové pripojenie mi to nenájde neviem čo tam mám ešte doinštalovať ,keď sa preinštaloval win xp, čo sa mohlo stať??
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ak to nebeží cez kábel ,tak ovládače na sieťovú kartu.Ak cez WiFi , tak nainštalovať ovládače na WiFi kartu.
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Vlado40 Pozri príspevok
Ak to nebeží cez kábel ,tak ovládače na sieťovú kartu.Ak cez WiFi , tak nainštalovať ovládače na WiFi kartu.
Nebeží to cez kábel, no skúsim niekde pohľadať kde sú ovládače na tú vifi kartu.., snáď niečo nájdem. Vďaka
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

V uplne prvom rade musis vediet cez ktoru sietovu kartu to chces pripojit.
V druhom rade musis mat nainstalovane ovladace na tu sietovu kartu ktory chces vyuzit na pripojenie do siete.
No a potom ak ti bezi v sieti DHCP tak mas stastie a v pripade WiFi ti staci sifrovaci kluc.
AK nema DHCP treba nastavit staticky IP adresu.
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

salvosko Pozri príspevok
V uplne prvom rade musis vediet cez ktoru sietovu kartu to chces pripojit.
V druhom rade musis mat nainstalovane ovladace na tu sietovu kartu ktory chces vyuzit na pripojenie do siete.
No a potom ak ti bezi v sieti DHCP tak mas stastie a v pripade WiFi ti staci sifrovaci kluc.
AK nema DHCP treba nastavit staticky IP adresu.
No nejako sa mi to nepodarilo... Neviem kde je chyba ... Chýbajú tam nejaké ovládače pri ktorých je žltý ?, pri preinštalovaní sa nedajú nainštalovať, no najväčší problém je ten, že to nevieme pripojiť na internet cez tú wifi kartu nevieme to nájsť, ako máme postupovať ďalej???
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

nemas ovladac = sietova karta nefunguje = nevies to pripojit na internet.
treba zobrat original CD od pocitaca alebo stiahnut ovladace od vyrobcu tych zariadeni.
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

holubička1 Pozri príspevok
No nejako sa mi to nepodarilo... Neviem kde je chyba ... Chýbajú tam nejaké ovládače pri ktorých je žltý ?, pri preinštalovaní sa nedajú nainštalovať, no najväčší problém je ten, že to nevieme pripojiť na internet cez tú wifi kartu nevieme to nájsť, ako máme postupovať ďalej???
Čiže wifi na routri je zapnuté?
Ak ano, tak doinštalovať ak radí salvosko k wifi karte ovládače, ak ich nemáš doma na nejakom cd, pozri výrobcu karty a pogoogli. Ak nevieš nájsť, napíš presné údaje o wifi karte.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať