Zavrieť

Porady

Preinstalovanie Windowsu XP

Dobry den, nevie mi niekto poradit s preinstalovanim Win xp? chcela som naformatovat disk ani to nejde lebo mam len C a tam je nainstalovany windows a ten mi nedovoli zmazat ho. Cez cd mi to nejde lebo mam novsiu verziu ako je na cd.
v pocitaci mam vir a tak chcem bud preinstalovat windows alebo naformatovat disk.
Usporiadat
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...no vidím, že v tom jasno asi nemá nik...takže formátovanie disku budem robiť bez zrušenia partície,pokial pojde o preinštalovanie OS.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
bobino38 Pozri príspevok
...no vidím, že v tom jasno asi nemá nik...takže formátovanie disku budem robiť bez zrušenia partície,pokial pojde o preinštalovanie OS.
Malo udajov = nepresne odpovede. Ja robim v part.magic a s uspechom.
Napiš čo s tym diskom vlastne robiš. Ci je na nom zavedeny OS...a a pod.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...no písalo sa tu, že formátovanie by sa malo robiť aj so zrušením partície, no ja ked chcem preinštalovať OS tak dám len naformátovať partíciu kde bol OS, musím tú partíciu kvoli plnemu zmazaniu dát aj cez partition magic zrušiť?...a potom zas deliť disk na dve časti?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Naco tak komplikovane. Tak ešte raz. Maš jeden HDD a tam su 2 partície a potrebujes mať novú - čistú instalaciu windows, je tak?
Tvoj postup by mal byt takyto:
1.Na druhu particiu si pozalohuj doležite udaje, resp. na DVD medium, USB kluč, ext.disk...atd. Alebo nezalohuj nič, ak nič nepotrebujes z toho.
2.Nabootuj z instalacneho CD a zvol volbu instalacie s naformatovanim.
3.Vykona sa instalacia...atd.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

duves Pozri príspevok
Naco tak komplikovane. Tak ešte raz. Maš jeden HDD a tam su 2 partície a potrebujes mať novú - čistú instalaciu windows, je tak?
Tvoj postup by mal byt takyto:
1.Na druhu particiu si pozalohuj doležite udaje, resp. na DVD medium, USB kluč, ext.disk...atd. Alebo nezalohuj nič, ak nič nepotrebujes z toho.
2.Nabootuj z instalacneho CD a zvol volbu instalacie s naformatovanim.
3.Vykona sa instalacia...atd.
...ved to aj tak robím, mňa domotal príspevok 9 od sthruska, ktorý tam niečo splietal o zrušení partície.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Stačí isť podla prispevku č.5.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...ja len doplním ten príspevok č.5, že po naištalovaní OS je dobré vrátiť sa di BIOS-u a nastaviť bootovanie z HDD pre rýchlejší štart windows-u.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

//mňa domotal príspevok 9 od sthruska
To je taká poistka po osobných skúsenostiach.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
sthruska Pozri príspevok
//mňa domotal príspevok 9 od sthruska
To je taká poistka po osobných skúsenostiach.
Ty si zaiste myslel na prípady, ked napr. sa vyraďuju firemne PC, nasledne tam niekto "vyňúral" citlivé údaje aj po preformatovaní HDD. Áno, v takom prípade treba iné nástroje a jedným z nich je aj zmena partícií.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

//Ty si zaiste myslel na prípady, ked napr. sa vyraďuju firemne PC, nasledne tam niekto "vyňúral" citlivé údaje aj po preformatovaní HDD.

Nie. Nie som vo firme. Už sa mi parkrát stalo, že som preinštaloval XP aj s formátovaním disku a na môj úžas tam ostali niektoré nastavenia a svinstvá. Tie svinstvá mohli byť aj v BOOT sektore. Keďže som tomu neveril, tak som sa na to spýtal aj iných a najmenej dvaja mi potvrdili takú istú skúsenosť. Odvtedy neinštalujem OS bez zrušenia partície. Len tej kde nie sú údaje a na ktorej je OS. Podľa situácie.
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

//Ty si zaiste myslel na prípady, ked napr. sa vyraďuju firemne PC, nasledne tam niekto "vyňúral" citlivé údaje aj po preformatovaní HDD. Áno, v takom prípade treba iné nástroje a jedným z nich je aj zmena partícií.

Co realne tiez nemusi pomoct.. ked mate na disku citlive udaje a nechcete riskovat ich prezradenie existuju programy ktore viacnasobne prepisu cely disk nezmyselnymi udajmi.. potom je to uz tazsie rozlustit. ale ak mate na disku skutocne veeeelmi citlive udaje treba disk zlikvidovat fyzicky. potom ho uz neprecita nik. ale to uz je ina otazka a odpoved na inu temu

//Tie svinstvá mohli byť aj v BOOT sektore

Ak sa nemylim existuju aj MBR virusy, kde jednoduche formatovanie nemusi pomoct. Poucenie ktore z toho vyplyva - je treba vediet o aky virus ide a ist cielene.
Naposledy upravil Andy Kralik : 08.06.09 at 13:44 Dôvod: Doplnenie
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

Andy Kralik Pozri príspevok
/. ked mate na disku citlive udaje a nechcete riskovat ich prezradenie existuju programy ktore viacnasobne prepisu cely disk nezmyselnymi udajmi.. potom je to uz tazsie rozlustit. ale ak mate na disku skutocne veeeelmi citlive udaje treba disk zlikvidovat fyzicky. potom ho uz neprecita nik. ale to uz je ina otazka a odpoved na inu temu
Neda mi, je to sice mimo temy, ale aspon priblizne, co taky normalny, obycajny clovek moze mat za "citlive " info na disku, ze sa koli nim musi nicit disk. Aspon okruh mi povedzte.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

kergulaan Pozri príspevok
Neda mi, je to sice mimo temy, ale aspon priblizne, co taky normalny, obycajny clovek moze mat za "citlive " info na disku, ze sa koli nim musi nicit disk. Aspon okruh mi povedzte.

... že by fotky zo svojich domácich sexuálnych hrátok...?
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Chobot Pozri príspevok
... že by fotky zo svojich domácich sexuálnych hrátok...?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
fotky a videá?
0 0
kergulaan kergulaan

kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

No vidim, ze par odpovedi na "citlive" info na disku prislo a v podstate aj zameranie info potvrdilo moje tusenia.
Zaujimave je ale kolko ludi sa tu zaobera (diskutuje) nad dokladnym vymazavanim / prepisovanim disku atd. To je tolko poradakov uchylnych / nevernych a este si to archivuje na disku ze sa ta tema tak dokladne rozobera, alebo je za tym skor paranoja.
Neviem si fakt predstavit situaciu, kto by mohol chciet patrat po datach na preformatovanom disku s nahratymi movymi datami atd.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

//Neviem si fakt predstavit situaciu, kto by mohol chciet patrat po datach na preformatovanom disku s nahratymi movymi datami atd.

Daňový úrad, softvérová polícia...
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Prosím o radu.Syn včera preinštalovával windows xp home, lebo mu tam vraj mrzli hry a teraz pri spúšťaní sa mu objavia 2 windowsy na čiernej obrazovke ako sa to dá odstrániť aby tam bol len ten preinštalovaný???
Ďakujem za rady.
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

holubička1 Pozri príspevok
Prosím o radu.Syn včera preinštalovával windows xp home, lebo mu tam vraj mrzli hry a teraz pri spúšťaní sa mu objavia 2 windowsy na čiernej obrazovke ako sa to dá odstrániť aby tam bol len ten preinštalovaný???
Ďakujem za rady.
Synovi sa podarili nainštalovať druhý systém zrejme na druhý disk. Pre istotu si treba urobiť zálohu dôležitých dokumentov fotiek a ostatných vecí.
Pozi tu:http://www.pcforum.sk/ako-odstranit-...u-vt83713.html
Prečítať a postupovať podľa rád.
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

jojom Pozri príspevok
Synovi sa podarili nainštalovať druhý systém zrejme na druhý disk. Pre istotu si treba urobiť zálohu dôležitých dokumentov fotiek a ostatných vecí.
Pozi tu:http://www.pcforum.sk/ako-odstranit-...u-vt83713.html
Prečítať a postupovať podľa rád.
Vďaka, skúsim to ale ktorý postup je podľa teba lepší od prandofa či croma??? Ab som nezničila aj to čo tam na tom D má zachované???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať