Zavrieť

Porady

dovolenka pri zníženom pracovnom úväzku

Prosím, poraďte mi, ako sa počíta dovolenka pri zníženom pracovnom úväzku. Pracovala som tri dni v týždni od marca a skončím 30.06. 2009. Na koľko dní dovolenky mám nárok za toto obdobie?
Rátajú sa mi do dovolenky len tie dni, kedy som pracovala alebo celý týždeň, teda aj dni, kedy som nebola v práci? Napríklad mám nárok približne 12 dní. Čerpám tých dvanásť dní len v tie dni, kedy dom pracovala? Neviem, či je to zrozumiteľné.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    Skús sa opýtaľ trošku menej komplikovane Udaj aký je tvoj úväzok a presne odkedy - dokedy si zamestnaná + pracovné zaradenie).
    Naposledy upravil jaros5 : 12.06.09 at 10:01

    eby je offline (nepripojený) eby

    eby
    pozri §103 Zákonníka práce, tam sa dozvieš na aký počet dní máš nárok pri plnom úväzku na základe počtu odpracovaných rokov. Potom napíš od kedy do kedy trval pracovný pomer, koľko dní v týždni robíš.

    pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

    pavlinka
    Ak si učiteľka tak 45 dní krát počet mesiacov koľko si zamestnaná /4/ krát dohodnutý počet pracovných dní/3/, deleno 12 krát všeobecný pracovný počet pracovných dní /5/,takže maš asi 9 dní dovolenky.

    edu21 je offline (nepripojený) edu21

    edu21
    Odkedy majú učitelia 45 dní dovolenky? Podla mojich informácií je to najmenej 8 týždňov...Ale musí to byt zakotvené v kolektívnej zmluve...ináč 40 dní.....Je to naozaj tak? Ak nie, opravte ma prosím...

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    edu21 Pozri príspevok
    Odkedy majú učitelia 45 dní dovolenky? Podla mojich informácií je to najmenej 8 týždňov...Ale musí to byt zakotvené v kolektívnej zmluve...ináč 40 dní.....Je to naozaj tak? Ak nie, opravte ma prosím...
    je to v kolektívnej dohode na rok 2009, tam kde sa uzatvára kolektívna zmluva - tak to do nej zapracovať....

    dovolenka pri zníženom pracovnom úväzku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.