Zavrieť

Porady

pridavok na dieťa?

Dobry deň, poprosila by som o radu.
Minuly mesiac som dostala posledny krat matersku. teraz zrejme by mi uz mal chodit pridavok na dieta.
1) je potrebne o to poziadat? alebo automaticky mi to bude socialna poistovna posielat na ucet.
2) v akej je vyske?
3) po aku dobu?
4) este som sa chcela spytat po skonceni materskej je potrebne alebo dobre si vybavit este nejake ine veci (zdravotne poistenie, dochodkove a pod.), pripadne niekde nahlasovat koniec materskej?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Na prídavok na dieťa je nárok hneď pri jeho narodení. Bolo treba dať žiadosť na ÚPRSV. Výška prídavku je na 1 dieťa 21,25 €. Treba doložiť k žiadosti rodný list dieťaťa.


    Ale skončila ti materská alebo pod prídavkom na dieťa myslíš rodičovský príspevok????
    Na ten máš nárok do veku troch rokov dieťaťa a treba oň tiež požiadať na ÚPRSV a je vo výške 158,67 €
    Naposledy upravil Tamila : 16.06.09 at 08:13

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    ešte doplním, že na dôchodkové poistenie môžeš, teda by si sa mala prihlásiť v SP na priloženom registračnom liste, aby ti išli roky do dôchodku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.