Zavrieť

Porady

RZZP 2008 - SZČO a rodičovský príspevok zároveň

Ahojte. Prosím o radu - celý rok 2008 som bola SZČO a taktiež som celý rok poberala rodičovský príspevok. Preddavky na ZP som neplatila. ZD z daňového priznania za rok 2008 som mala 47933 Sk. Viete mi poradiť, aké tlačivo použiť pre výpočet RZZP?
Usporiadat
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Tlačivo B.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

...a len doplním Andyke, že v tlačive vyplníš aj oddiel IV.
a výsledok tlačiva B je nula.
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

Ďakujem pekne. pekný zvyšok dňa
0 0
infoziadatel infoziadatel

infoziadatel je offline (nepripojený) infoziadatel

prosím o info, ak som SZCO a poberám rodičovský príspevok a mala som príjem viacej ako tých 97tskk, tak aké tlačivo použijem?
dakujem
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Rovnako tlačivo B.
0 0
infoziadatel infoziadatel

infoziadatel je offline (nepripojený) infoziadatel

díkes moc krát ale ešte jedna otázočka, ak som SZCO od 1.10.08-31-12-2008 a zároveň celý rok 2008 poberám rodičovský, tak na riadku B31 píšem dátum 1.10.-2008-31.12.2008 alebo dátum 1.1.2008-31.12.2008?
Ďakujem zuzula
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Zuzuľka, máš tam predsa napísané:
"Poistenec sa v čase medzi 1.1.-31.12.2008 považoval za SZČO a súčasne sa považoval za osobu podľa...", takže jednoznačne tam môžeš dať len dátumy od 1.10.-31.12.2008.
0 0
inge57 inge57

inge57 je offline (nepripojený) inge57

Ahojte,

prosím Vás a čo v prípade ak do 30.09.2008 poberala žena rodičovský príspevok a od 01.10.2008 začala SZČO, uvádza sa to niekde v ročnom zúčtovaní ZP? Ďakujem
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Vyplní tlačivo B a obdobie kedy poberala RP v tlačive nikde neuvádza, pre pokoj duše len ak v osobitných záznamoch vo forme poznámky.
0 0
inge57 inge57

inge57 je offline (nepripojený) inge57

ďakujem veľmi pekne a p. Miháľ - práve mi tá zlatá žienka oznámila že od 22.01.2008 do 04.08.2008 poberala materskú, od 05.08.2008 je na RP a vzápatí od 01.10.2008 je aj SZČO - ani tá materská sa nikam neuvádza a ani to že ked je SZČO od 10/2008 a poberá aj RP? Ďakujem
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
So zlatou žienkou si treba najskôr ujasniť čo sa dialo a potom môžeme zvažovať čo s RZZP.

Ak bola od 1.10.2008 SZČO a súčasne poberala RP, tak:

- RZZP musí podať
- tlačivo B
- napíšte, aký dosiahla v DP, riadku 42(43) základ dane z podnikania, podľa toho sa rozhodneme čo ďalej.
0 0
inge57 inge57

inge57 je offline (nepripojený) inge57

Tak to sme si už ujasnili /Problém je, že ženy nevedia či poverajú MD alebo RP/- Takže základ dane z podnikania r. 42 a r. 43 je nula a táto žienka zaplatila 12.02.2009 poistné za 01.10.2008 - 31.12.2008 vo výške 112,92 EUR.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
OK, nebudem to z úcty k tej žienke komentovať...

Čiže tlačivo B, treba vyplniť IV.- oddiel, od-do = 1.10.2008 až 31.12.2008, dôvod C.

r.34 = 3 x 5361 = 16083,

ostatné zvládnete (VI. oddiel nuly resp. prázdny).

Vyjde preplatok, rovný zaplateným preddavkom.
0 0
inge57 inge57

inge57 je offline (nepripojený) inge57

Ďakujem, čiže VI. oddiel budú nuly,nakoľko začala SZČO a zároveň poberala rodičovský príspevok/ čiže platil za ňu štát/?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Áno, presne kvôli tomu.
0 0
inge57 inge57

inge57 je offline (nepripojený) inge57

Ďakujem veľmi pekne. Ingrid
0 0
evinka33 evinka33

evinka33 je offline (nepripojený) evinka33

Prosím veľmi pekne o radu, ako správne vypísať RZZP: celý rok SZČO a zároveň od 06.05.-17.11.08 poberala materkú a následne rodičovský príspevok za mesiac november a december (aj momentálne ho poberá)

A ešte (ak môžem) mám jednu otázku: ako podklad na vypracovanie RZZP mi doniesla celý prehľad o predpisoch a platbách zdravotnej poisťovni. Keď tak na to pozerám, tak za mesiace 06.-11.2008 tam nemá žiadny predpis ani úhradu, ale od decembra až doteraz jej tam nabiehajú predpisy, ktoré doteraz nie sú vôbec uhrádzané, takže tam má nedoplatok. Tak neviem, že či to má uhradiť, alebo je to v tom, že pravdepodobne nenahlásila v zdravotnej poisťovni prechod z materskej na rodičovskú dovolenku?
Som začínajúca účtovníčka, nemám s tým veľa skúseností, tak prosím o radu.
Ďakujem.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Potrebná je ešte informácia, aký dosiahla základ dane z podnikania v DP (r. 42 a 43 v DP) a aké boli v DP výdavky na zdravotné poistenie.
0 0
evinka33 evinka33

evinka33 je offline (nepripojený) evinka33

základ dane bol 238.346,- . Nemám jej daňové priznanie, nakoľko ho nemá a obávam sa že ani nestihne do 30.6. zájsť na daňový úrad po kópiu, mám k dispozícii len kópiu-výpis z daňového priznania, ktoré podávala na sociálke, z toho viem základ dane a tie výdavky na zdravotné poistenie: mohla by som ich nejako zistiť z toho prehľadu zo zdravotnej poisťovne?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
OK, pri tak vysokom základe je to jednoduché - použijete tlačivo B a podľa predtlače ho vyplníte. Obdobie MD, RP výsledok neovplyvní, IV. oddiel preto nevypĺňajte.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať