Zavrieť

Porady

oddialenie menštruácie

Dobrý den,
práve v čase dovolenky pri mori mi vychádza menštruácia. Dajú sa kúpiť v lekárni nejaké voľnopredajné lieky na oddialenie menzesu? Alebo máte nejaký iný recept.

Dakujem
Usporiadat
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Tie lieky su na predpis, ale moje 2 kamaratky s nimi mali zle skusenosti, mali hrozne migreny, povedali ze nikdy viac by si ich nedali.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
treba ísť za gynekológom a s ním sa poradiť
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Radšej rieš menštruáciu počas dovolenky pomocou tampónov a kúp si v lekárni voľne predajný ASCORUTIN. Zmierni krvácanie.
Ja som raz odďaľovala menzes liekmi počas dovolenky a mala som tiež migrénu a nafúknuté brucho ako balón. Juj, či som si len narobila galibu !
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Bavila som sa o tom minulý týžden s gynekológom - v podstate sú dve možnosti - oddialiť pomocou HA, alebo sa pokúsiť vyvolať pomocou injekcie.
HA musíš užívať od predchádzajúceho cyklu.
Vyvolávaciu injekciu si pri pravidelnom cykle musíš dať pichnúť niekedy okolo 20-21 dňa cyklu.

Oba spôsoby sú ale zásah do krehkej hormonálnej rovnováhy v tele, tak treba zvážiť, či naozaj.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Dáša_ Pozri príspevok
Bavila som sa o tom minulý týžden s gynekológom - v podstate sú dve možnosti - oddialiť pomocou HA, alebo sa pokúsiť vyvolať pomocou injekcie.
HA musíš užívať od predchádzajúceho cyklu.
Vyvolávaciu injekciu si pri pravidelnom cykle musíš dať pichnúť niekedy okolo 20-21 dňa cyklu.

Oba spôsoby sú ale zásah do krehkej hormonálnej rovnováhy v tele, tak treba zvážiť, či naozaj.
Ja som raz tiež oddiaľovala kvôli dovlenke, pomocou HA. Ale ja som HA užívala už dlhodobo. Týždeň na menštruáciu som nevynechala a hneď som začala užívať ďalšie balenie HA. Ja som žiadne problémy nemala.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Norethisteron .."niekde" predajú aj bez receptu...u lekárky sa platilo 100 Sk za predpis

Oddialenie menzesu = tehotnosť
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Gabi03 Pozri príspevok
Ja som raz tiež oddiaľovala kvôli dovlenke, pomocou HA. Ale ja som HA užívala už dlhodobo. Týždeň na menštruáciu som nevynechala a hneď som začala užívať ďalšie balenie HA. Ja som žiadne problémy nemala.
jasne, pokiaľ si nastavená na HA, tak nie je problém, proste bez vynechania berieš dalšie balenie
0 0
gabrlatko gabrlatko

gabrlatko je offline (nepripojený) gabrlatko

Ja som podobné stavy riešila už viackrát:
1. brala som Norethisteron - ja osobne som s tým nemala žiadne problémy a ani popisované reakcie z niektorých iných odpovedí - zrejme to závisí od reakcie organizmu jednotlivca,
2. brala som HA - tiež som nepociťovala nejaké vedľajšie účinky
3. ale čítala som na Internete ešte o 1 novej alternatíve - vraj zaujímavej, skúste si pozrieť, nejde o tampóny, ale o tzv. "menštruačný pohárik" - toto som zatiaľ nevyskúšala, ale chystám sa k tomu

Prajem pekný zvyšok dňa

Gabina
0 0
ja.nus.ka34 ja.nus.ka34

ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

Norethisteron,tak ako pisala Alla,uzivala ho minuli rok moja vtedy 13 rocna dcera,predpisal jej ho moj gynekolog a nemala ziadne problemy...
0 0
sedro sedro

sedro je offline (nepripojený) sedro

dakujem za rady a pripomienky
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

... ja by som už možno nebrala všetky tie PROTI, ... používam menštruačný kalíšok a som maximálne spokojná. Mám za sebou obdobia, keď som tiež oddiaľovala, skúšala, zastavovala....ale poväčšine boli z toho nerváky, nafúknuté brucho, nepravidelné krvácania. Kalíšok mi maximálne vyhovuje v takýchto dovolenkových prípadoch a používam ho aj v čase inak potrebnom : plávanie, dlhé cesty.... ale - musíš si aspoň jeden cyklus zvyknúť naň.
...peknú dovolenku
0 0
liana39 liana39

liana39 je offline (nepripojený) liana39

Dobrý deň, mám 15 rokov, práve som dostala menštruáciu ale dostala som ju o 2 dni skôr..presne o mesiac, kedy na 6 dni odchadzam, mi vychadza menzes v strede vyletu. Čo mám robiť? Potrebuje si to oddialiť o 2-3 dni..(nemusela by som si to oddialit, kebyže ju dostanem nacas).. mne by nevadilo dostať menzes cez vylet, ale problem je v tom že neustale budem v pohybe a WC nebudem mať vždy ´´po ruke´´ - a tampony urcite nechcem . Tabletky brať nechcem, ale ak by, bola by možnosť, aby mi doktor nejaké predpísal? Alebo mám skúsiť týždeň pred menštruáciou citrony? Budem rada ak poradite, pripadne poviete vlastne skusenosti.. Dakujem!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

liana39 Pozri príspevok
Dobrý deň, mám 15 rokov, práve som dostala menštruáciu ale dostala som ju o 2 dni skôr..presne o mesiac, kedy na 6 dni odchadzam, mi vychadza menzes v strede vyletu. Čo mám robiť? Potrebuje si to oddialiť o 2-3 dni..(nemusela by som si to oddialit, kebyže ju dostanem nacas).. mne by nevadilo dostať menzes cez vylet, ale problem je v tom že neustale budem v pohybe a WC nebudem mať vždy ´´po ruke´´ - a tampony urcite nechcem . Tabletky brať nechcem, ale ak by, bola by možnosť, aby mi doktor nejaké predpísal? Alebo mám skúsiť týždeň pred menštruáciou citrony? Budem rada ak poradite, pripadne poviete vlastne skusenosti.. Dakujem!
Ak navštíviš svojho gynekológa, určite ti s problémom poradí a niečo predpíše.
1 0
ja.nus.ka34 ja.nus.ka34

ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

gynekolog by ti mohol predpísať liek norethisteron,aj moja dcéra ich brala asi pred dvoma rokmi,tiež koli dovolenke :-) tak vyskúšaj,nemala žiadne vedlajšie účinky...
1 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
tiež téma, ktorá tu bola rozoberaná.... :-/
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

pasuliatko Pozri príspevok
tiež téma, ktorá tu bola rozoberaná.... :-/
A čo, že bola rozoberaná? Dievča má 15 rokov a má problém. Nepozná to tu, nevie sa orientovať, tak sa pýta.
Viem si predstaviť, že sa teší na výlet a tieto veci považuje za obmedzujúce. Prečo robíš pasuliatko policajta, máme tu moderátorov. Keď bude mať raz Tvoja dcéra 15, ako mama ju určite pochopíš. Hoci už teraz ako žena by si ju mohla chápať.
2 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

danushka Pozri príspevok
A čo, že bola rozoberaná? Dievča má 15 rokov a má problém. Nepozná to tu, nevie sa orientovať, tak sa pýta.
Viem si predstaviť, že sa teší na výlet a tieto veci považuje za obmedzujúce. Prečo robíš pasuliatko policajta, máme tu moderátorov. Keď bude mať raz Tvoja dcéra 15, ako mama ju určite pochopíš. Hoci už teraz ako žena by si ju mohla chápať.
Témy som spojil, možno nájde užitočnú radu v starších prispevkoch.
1 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Ak nechceš brať tabletky (syntetické hormóny), tak neber. Nezačni si s hormónmi len kôli pocitu obmedzenia. Pokús sa to zobrať ako nepríjemnú súčasť príjemného (výlet). Vlastná skúsenosť: Mala som 20 - dvojtýždňový výlet, kopec nacestovaných kilometrov (bez komfortu), polovica pobytu pri mori a samozrejme "milá spoločnosť" ma obšťastnila práve tu. Napriek tomu, že som si morské vlny nevychutnala naplno, ostatné zážitky celkom prekryli túto banalitu, lebo naozaj, ak máš doteraz menzes v norme (malé výkyvy, bez bolestí) - "nehas, čo ťa nepáli". Nerozhas si organizmus už v 15-tich. Moja skúsenosť matky: Dcéru v tvojom veku som priviedla ku gynekológovi pre iný problém s menzesom. Naordinovaná hormonálna liečba problém nevyriešila, spôsobila ďalšie, nakoniec po vysadení liekov sa stav po určitej dobe upravil sám.
Si na začiatku, preto si pozri:
http://uloz.to/x6kWdWr/muj-soukromy-...009-cz-dub-avi
Rozhodni sa, všetko dobré.
Naposledy upravil gilda : 31.05.12 at 07:35
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

gilda Pozri príspevok
Ak nechceš brať tabletky (syntetické hormóny), tak neber. Nezačni si s hormónmi len kôli pocitu obmedzenia. Pokús sa to zobrať ako nepríjemnú súčasť príjemného (výlet). Vlastná skúsenosť: Mala som 20 - dvojtýždňový výlet, kopec nacestovaných kilometrov (bez komfortu), polovica pobytu pri mori a samozrejme "milá spoločnosť" ma obšťastnila práve tu. Napriek tomu, že som si morské vlny nevychutnala naplno, ostatné zážitky celkom prekryli túto banalitu, lebo naozaj, ak máš doteraz menzes v norme (malé výkyvy, bez bolestí) - "nehas, čo ťa nepáli". Nerozhas si organizmus už v 15-tich. Moja skúsenosť matky: Dcéru v tvojom veku som priviedla ku gynekológovi pre iný problém s menzesom. Naordinovaná hormonálna liečba problém nevyriešila, spôsobila ďalšie, nakoniec po vysadení liekov sa stav po určitej dobe upravil sám.
Si na začiatku, preto si pozri:
http://uloz.to/x6kWdWr/muj-soukromy-...009-cz-dub-avi
Rozhodni sa, všetko dobré.
Súhlasím s príspevkom. Ak je to Fabiánovej dokument, videla som ho na STV. Hodný zhliadnutia.
Antikoncepcia a neplodnosť - súvis. Lekári vedia, nepovedia. Človek sa nedočíta. Šíri sa ústnym podaním od lekárov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať