Zavrieť

Porady

oddialenie menštruácie

Dobrý den,
práve v čase dovolenky pri mori mi vychádza menštruácia. Dajú sa kúpiť v lekárni nejaké voľnopredajné lieky na oddialenie menzesu? Alebo máte nejaký iný recept.

Dakujem
Usporiadat
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Ja by som svojej dcére tiež nedoporučovala násilne zasahovať do cyklu. Minulý rok tiež riešila podobné trápenie pred šk. výletom a dala som jej na tieto dni Ascorutin, nech trošku stiahne krvácanie. Už také dva - tri dni pred si ho nasadila a aspoň silno nekrvácala. Je pravda, že dnešné dievčence majú hormóny rozhádzané a všetci sme prechemizovaní, tak treba opatrne s takýmito zásahmi do organizmu, ktorý je vo vývine.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

danushka Pozri príspevok
Ja by som svojej dcére tiež nedoporučovala násilne zasahovať do cyklu. Minulý rok tiež riešila podobné trápenie pred šk. výletom a dala som jej na tieto dni Ascorutin, nech trošku stiahne krvácanie. Už také dva - tri dni pred si ho nasadila a aspoň silno nekrvácala. Je pravda, že dnešné dievčence majú hormóny rozhádzané a všetci sme prechemizovaní, tak treba opatrne s takýmito zásahmi do organizmu, ktorý je vo vývine.
ALE TAK RAZ ZA ROK sa nič nestane ak oddiali- samozrejme nie každý mesiac, ale raz za rok sa nič nestane...
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

korela Pozri príspevok
Súhlasím s príspevkom. Ak je to Fabiánovej dokument, videla som ho na STV. Hodný zhliadnutia.
Antikoncepcia a neplodnosť - súvis. Lekári vedia, nepovedia. Človek sa nedočíta. Šíri sa ústnym podaním od lekárov.
Áno, dokumentárny film The Moon Inside You v réžii Diany Fabiánovej,vhodný aj pre vyššie vekové kategórie, hodný zhliadnutia čo najvyššieho počtu divákov, predovšetkým ženskej populácie.
1 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Stanislav 1975 Pozri príspevok
ALE TAK RAZ ZA ROK sa nič nestane ak oddiali- samozrejme nie každý mesiac, ale raz za rok sa nič nestane...
Stanko, ANI RAZ ZA ROK. NAČO? .... dopĺňam svoj predchádzajúci príspevok: a tiež mužskej populácie.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

gilda Pozri príspevok
Stanko, ANI RAZ ZA ROK. NAČO?
A čo ked náhodou chce na tom výlete, či dovolenke, - aj sexovať?-my to nemusíme vedieť, čo a jak to je ...
0 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

gilda - pekne si to napísala. Presne tak, menštruácia niekedy poriadne prekáža, najmä keď je výlet, ples, svadba, .... aspoň ja to tak beriem.

Ale poviem Vám (dúfam, že to nebudete brať ako ), ja som mávala pomerne pravidelný cyklus. No od minulého marca mi krámy začali haprovať - z ničho nič. Pochodila som kooooopec vyšetrení, buď mi menzes vyvolávali alebo zastavovali. Už ani neviem, koľké tabletky som "pojedla". Všetky výsledky som mala v poriadku (hormóny, štítna žľaza, sono brucha, ...) Stále menzes nechodil sám od seba a načas. Až po takmer roku mi zistili, že je problém v ovulácii. A teraz beriem nejaké ďalšie lieky, ktoré, zdá sa, že zabrali. Ešte uvidíme. Najkrajšie vyliečenie by bolo v mojom prípade také 9 mesačné.

No a čo som týmto chcela povedať? To, že buď rada, že menštruáciu máš, že ju máš bez problémov (nerátam tie nepríjemné pocity a bolesti bruška), lebo keď Ti začne haprovať a ku gynekológovi a na sono budeš chodiť ako na hodiny klavíra, tak potom budeš spomínať na staré zlaté časy, keď menštruácia chodila pravidelne.

Neboj sa, dá sa menzes zvládnuť aj v najhorší deň (ja mávam druhý, tretí). Len dávaj pozor, lebo ženy s menštruáciou by nemali chodiť do lesa - myslím, že to dráždi jeleňov a asi aj inú lesnú zver

A práve vtedy, keď najviac niečo čakáš, tak sa nedočkáš. Tak Ti prajem, aby si mala výlet bez červenej. A ak áno - tiež odporúčam Ascorutin - mne zabral.
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Stanislav 1975 Pozri príspevok
A čo ked náhodou chce na tom výlete, či dovolenke, - aj sexovať?-my to nemusíme vedieť, čo a jak to je ...
... všetko sa dá s trochou fantázie.
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

inkana Pozri príspevok

... No a čo som týmto chcela povedať? To, že buď rada, že menštruáciu máš, že ju máš bez problémov (nerátam tie nepríjemné pocity a bolesti bruška), lebo keď Ti začne haprovať a ku gynekológovi a na sono budeš chodiť ako na hodiny klavíra, tak potom budeš spomínať na staré zlaté časy, keď menštruácia chodila pravidelne.
Je to presne tak. Gynekológ sa len poteší. Teba si "nastaví" na hormóniky, veď prídeš zas. Zájdeš raz kôli oddialeniu a nachodíš sa, kým bude menzes v normále, alebo kým ho znova dostaneš.
Naposledy upravil gilda : 31.05.12 at 11:56
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Stanislav 1975 Pozri príspevok
A čo ked náhodou chce na tom výlete, či dovolenke, - aj sexovať?-my to nemusíme vedieť, čo a jak to je ...
Ale Stano... veď má 15!

Ja som mala Norethisteron dvakrát v rozmedzí asi roka, nemala som s ním problém.
Asi to je o tom, ako to telo zvládne. Ja si, chvalabohu môžem aj hodinky nastaviť...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

AlaNR Pozri príspevok
Ale Stano... veď má 15!

Ja som mala Norethisteron dvakrát v rozmedzí asi roka, nemala som s ním problém.
Asi to je o tom, ako to telo zvládne. Ja si, chvalabohu môžem aj hodinky nastaviť...
Ale Ala dnes je iný svet ako za naších čias- dneska už 15-tky vyzerajú na 18 a okrem toho 15 je už legálny vek- to dneska sa nečaká ako volakedy že som mal 17 a holú ženu som videl jedine tak na obrázku...-to dneska už 8-9 na zdš fičia jak staré mašiny...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ale Ala dnes je iný svet ako za naších čias- dneska už 15-tky vyzerajú na 18 a okrem toho 15 je už legálny vek- to dneska sa nečaká ako volakedy že som mal 17 a holú ženu som videl jedine tak na obrázku...-to dneska už 8-9 na zdš fičia jak staré mašiny...
Síce, teraz som si spomenul, že troška klamem- videl som- bol som 8-mak a išiel som k spolužiačke, nejakú ruskú súťaž v časopise riešiť,ten časopis bol tuším Ogoňok- ona, že donesiem ti malinovku, ja že OK- ona prišla vyzlečená, úplne holá.- ja som sa tak zlakol, strašne- vybehol som z bytu a schody som bral nie po 3 ale celé tie polposchodia naraz a utekal v kuse 5 ulíc až doma som sa zastavil, neuveritelne som sa zlakol, že čo to bolo...
1 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

No neviem, či 8-9čky fičia ako mašiny, snáď nie všetky!
Dievčinu zo včerajška chválim a oceňujem, že sa o perióde vyjadruje vhodným výrazom a nie ako v IV.tej cenovej.

A predstavujem si to Stankove zľaknutie teraz .
0 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

ja sa tiež rehocem baby v robote sa dívajú, že čooo Stanko nám jednoznačne zlepšil náladu
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

je to sice trochu mimo temy,ale nenasla som vhodnu a nebudem zakladat novu-

ide o to,mala som menzes/21.5./,dostala som znova po 2 tyzdnoch/6.6./ a teraz mam znovu,uz 3.den-nikdy sa mi nic take neprihodilo,skor naopak,ze nechodi.
som objednana k lekarovi ale az buduci stvrtok.vedel by niekto,co by to mohlo byt?ved to nie je normalne.
nemam ziadne bolesti,mala som len pocit,pred tym strednym krvacanim,taky trhavy v lavom vajecniku,akoby mi plaval,alebo zblnkal....neviem to popisat,skratka,akoby bol na vode.
poradite?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

osky Pozri príspevok
je to sice trochu mimo temy,ale nenasla som vhodnu a nebudem zakladat novu-

ide o to,mala som menzes/21.5./,dostala som znova po 2 tyzdnoch/6.6./ a teraz mam znovu,uz 3.den-nikdy sa mi nic take neprihodilo,skor naopak,ze nechodi.
som objednana k lekarovi ale az buduci stvrtok.vedel by niekto,co by to mohlo byt?ved to nie je normalne.
nemam ziadne bolesti,mala som len pocit,pred tym strednym krvacanim,taky trhavy v lavom vajecniku,akoby mi plaval,alebo zblnkal....neviem to popisat,skratka,akoby bol na vode.
poradite?
http://diva.aktuality.sk/clanok/2286...stale-nechodi/
myslím, že to nebude nič vážne možno viac stresu,alebo nejaké prechladnutie.....si pravidelne kontrolovaná....tak vychádzam z toho
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

no ale ja predsa nepisem ze mi meska ,ale ze v priebehu mesiaca ju uz mam 3 raz.co sa tych kontrol tyka,naposledy mi nasli cystu,nasadili dufaston a potom som tam uz nebola,lebo som sa rozhodla z inych zdravotnych dovodov ivf prelozit na neskor.
takze teraz neviemci sa moje telo ´zacina cistit,alebo mam este stale tu cystu alebo co???
vie este niekto poradit.dnes mam velmi silne krvacanie a bolesti.som z toho dost v panike.a do stvrtku je daleko....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

osky Pozri príspevok
no ale ja predsa nepisem ze mi meska ,ale ze v priebehu mesiaca ju uz mam 3 raz.co sa tych kontrol tyka,naposledy mi nasli cystu,nasadili dufaston a potom som tam uz nebola,lebo som sa rozhodla z inych zdravotnych dovodov ivf prelozit na neskor.
takze teraz neviemci sa moje telo ´zacina cistit,alebo mam este stale tu cystu alebo co???
vie este niekto poradit.dnes mam velmi silne krvacanie a bolesti.som z toho dost v panike.a do stvrtku je daleko....
nemôžeš ísť zajtra k lekárovi?
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

osky, neviem ako to mas daleko k lekarovi, ale este dnes alebo zajtra tam chod, takto si obavami o seba, co je samozrejme este viac pritazujes,a to nehovorim o krvnom obraze, vies predsa velmi dobre, ze silne krvacie znamena anemiu. takze tu ti pomoze len a len lek. vysetrenie.tvoja panika je na mieste,
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja viem,ale ja pracujem a volno mam azv stredu-vtedy moj lekar neordinuje,a vo stvrtok,tak ma hned vezme,ale az poobede o druhej.
musela by som ist na pohotovost,a co tam?zistili by nieco?ci mi len daju daky oblbovak?ja neviem.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tu si pozerala? http://www.google.sk/webhp?hl=sk&tab...w=1366&bih=643
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať