Zavrieť

Porady

Platba v hotovosti a faktúra

Zdravim Vas,
Zacinam ako SZCO, doteraz mi klienti platili za sluzby prevodom penazi na ucet. Teda ja som vystavil fakturu, oni zaplatili.
Jeden klient vsak chce platit (len) v hotovosti. Neviem, ako v tomto pripade postupovat, pretoze pri platbe v hotovosti by som musel mat registracnu pokladnu.
Citam tu, ze sa da vystavit faktura, s datumom nasledujuceho dna ako je uvedeny na prijmovom listku. Je to mozne?

V pripade, ze je moznost len taka, ze musim mat pokladnu, tak klienta musim dokopat k tomu, aby to zaplatil napr. postovou poukazkou na moj ucet.

V pripade, ze sa to da aj bez pokladne, ako? Ake vsetky doklady na to potrebujem? Aj prijmovy aj vydajovy pokladnicny blok?

Vdaka..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    anal-fabet Pozri príspevok
    Zdravim Vas,
    Zacinam ako SZCO, doteraz mi klienti platili za sluzby prevodom penazi na ucet. Teda ja som vystavil fakturu, oni zaplatili.
    Jeden klient vsak chce platit (len) v hotovosti. Neviem, ako v tomto pripade postupovat, pretoze pri platbe v hotovosti by som musel mat registracnu pokladnu.
    Citam tu, ze sa da vystavit faktura, s datumom nasledujuceho dna ako je uvedeny na prijmovom listku. Je to mozne?

    V pripade, ze je moznost len taka, ze musim mat pokladnu, tak klienta musim dokopat k tomu, aby to zaplatil napr. postovou poukazkou na moj ucet.

    V pripade, ze sa to da aj bez pokladne, ako? Ake vsetky doklady na to potrebujem? Aj prijmovy aj vydajovy pokladnicny blok?

    Vdaka..
    O akú službu sa jedná ?

    Zatial sa to dá aj bez pokladne. Vystavíš vyšlú faktúru a k nej priložíš originál tvojho príjmového pokl. dokladu. Kopiu dokladu dáš klientovi. Príp. si k faktpre môžeš priložiť aj kopiu výdav.pokl. dokladu od klienta.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    http://www.porada.sk/t102701-registr...anky-drsr.html

    V prvom príspevku sú odpovede na tvoje otázky. Zatiaľ je čas do 31.12.2010 a pri úhrade pohľadávky z faktúry nie je potrebné používať ERP. Avšak po tomto dátume budeme musieť všetky platby v hotovosti (i úhradu pohľadávky) registrovať cez ERP.
    Prebiehajú okolo toho horúce diskusie, či sa dá vyhnúť tomuto procesu vkladom na účet odberateľa, platbou cez poštovú poukážku a pod. Ale zatiaľ nie je jasné východisko. Komunikoval som túto tému s jedným daňovým poradcom a on pokladal vklad na účet i taktiež úhradu cez poštovú poukážku za platbu v hotovosti, pretože pod pojmom "bezhotovostný" sa chápe prevod z účtu na účet.
    Vdaka.
    Jedna sa o prekladatelstvo.
    Takze tie datumy nemusia byt rozdielne? Vydajovy blok dava teda klient, o to sa nemusim starat...
    Naposledy upravil anal-fabet : 30.06.09 at 11:07 Dôvod: preklep

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    anal-fabet Pozri príspevok
    Vdaka.
    Jedna sa o prekladatelstvo.
    Takze tie datumy nemusia byt rozdielne? Vydajovy blok dava teda klient, o to sa nemusim starat...
    Prekladatelstvo nepatrí medzi služby, na ktoré sa vzťahuje povinnosť evidencie tržby cez ERP. Môžeš v jeden deň vystaviť faktúru aj prijať úhradu.
    Nič sa na tom nezmení ani po nadobudnutí účinnosti novely zákona o reg. pokladniach.

    kolac je offline (nepripojený) kolac

    kolac
    opat otvorim tuto temu, nakolko je z pred dvoch rokov a ja mam rovnaku otazku, teda pri uhrade penazi v hotovosti za sluzbu, ako mam postupovat, je to vobec teraz mozne bez registracnej pokladne ?

    Ja by som postupoval tak ze k fakture dodam "primovy doklad", ktory sa odkazuje na danu fakturu. Ponuka mi to priamo program ktory pouzivam.

    vango je offline (nepripojený) vango

    vango
    kolac Pozri príspevok
    opat otvorim tuto temu, nakolko je z pred dvoch rokov a ja mam rovnaku otazku, teda pri uhrade penazi v hotovosti za sluzbu, ako mam postupovat, je to vobec teraz mozne bez registracnej pokladne ?

    Ja by som postupoval tak ze k fakture dodam "primovy doklad", ktory sa odkazuje na danu fakturu. Ponuka mi to priamo program ktory pouzivam.
    Zalezi, ci sluzby, ktore poskytujete su uvedene v prilohe zakona o registracnych pokladniciach. Ak ano pokladnicu od noveho roka budete musiet mat. Ak nie pokracujete tak ako doteraz.

    Platba v hotovosti a faktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.