Zavrieť

Porady

Priznanie DPH - odovzdane za zle obdobie

Omylom som odovzdala DP DPH za 01 mesiac a nie za 01 stvrtrok. V tomto pripade mam vypisat aj riadky 35 a 36?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    evelien Pozri príspevok
    Omylom som odovzdala DP DPH za 01 mesiac a nie za 01 stvrtrok. V tomto pripade mam vypisat aj riadky 35 a 36?
    riadky vypisujete predsa len ak vám vyjde rozdiel medzi pôvodným údajom a dodatočným. V tomto prípade len opravte obdobie a riadky 35,36 nevypĺňajte.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    evelien Pozri príspevok
    zmenia sa mi udaje vo vsetkych riadkoch. DP bolo vytlacene z uct. programu.
    Ako vyššie uviedol Vladimír dôležité je či sa zmenila výška DP alebo NO, podľa toho sa riadky vypisujú. To z Tvôjho zadania nevidíme...

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    evelien Pozri príspevok
    Omylom som odovzdala DP DPH za 01 mesiac a nie za 01 stvrtrok. V tomto pripade mam vypisat aj riadky 35 a 36?

    Ano podaj dodatočné daňové priznanie za 1. štvrťrok a v tom prípade budeš mať /predpokladám, že tie dva mesiace sa diali obraty/ zmenenú daňovú povinnosť alebo nadmerný odpočet a to sa prejaví na r. 35 a 36
    človiečik Vladimír Ozimý
    evelien Pozri príspevok
    Omylom som odovzdala DP DPH za 01 mesiac a nie za 01 stvrtrok. V tomto pripade mam vypisat aj riadky 35 a 36?
    z tejto otázky mi fakt nie je jasné či do daňového priznania boli natiahnuté kvartálne údaje ale údaj sa omylom vypísal nie 1 kvartál ale január. ak sa natiahli len údaje za prvý mesiac a tak to bolo aj podané tak samozrejme treba podať ddp a vzniknutý rozdiel vypíšete na 35 a 36

    Priznanie DPH - odovzdane za zle obdobie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.