Zavrieť

Porady

školské kluby detí

Prosím o diskusiu, myslíte si, že to prejde, vraj chcú rušiť školské kluby detí,( družiny,čo budeme robiť, je to možné? Ekonomická kríza je už aj medzi deťmi, dovolíme, to?
Usporiadat
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

odkiaľ to máš?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

neviem ako na ZS, ale u nas minuly rok dodychal skolsky klub deti pri 8rocnom gymnaziu :-(
napriek tomu, ze on bol velky zaujem, mali tam vyborne vychovavatelky, kraj uz na jeho prevadzku peniaze nenasiel
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

gerda Pozri príspevok
Prosím o diskusiu, myslíte si, že to prejde, vraj chcú rušiť školské kluby detí,( družiny,čo budeme robiť, je to možné? Ekonomická kríza je už aj medzi deťmi, dovolíme, to?
Kde si získala túto informáciu ????
Je síce pravdou, že mestské a obecné kasy sú naplnené ani nie do polovice a materské školy, školské kluby, centrá voľného času, ZUŠ, a školské jedálne sú originálne kompetencie a zriaďovateľ ich rozpočet vykrýva z podielových daní, takže situácia je skutočne vážna; Ale o tom, že by sa mali rušiť plošne som fakt nepočul.
A kto by ich rušil ?
A kde by to malo prejsť ?? Každý jeden ŠKD je v zriaďovateľskej kompetencii toho ktorého mesta.
Myslíš že by sa tak dohodli na ZMOS ?
0 0
gerda gerda

gerda je offline (nepripojený) gerda

Nie na ZMOS o tom neviem, ale vraj je to tak zle s peniazmi na mestach, že tie podmienky ktore si dali, budu likvidačne,tešia ma tieto reakcie, dufam, že je to len poplach,ˇplaný,ďakujem
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Pridávam sa k téme. To si radšej aj viac doplatíme za družinu len nech sa to udrží. Už cez prázdniny je problém s prváčikmi.
0 0
lienka06 lienka06

lienka06 je offline (nepripojený) lienka06

Ahoj, čítam diskusiu...rušiť ŠKD? A to som bola včera na školení ohľadom Výchovno- vzdelávacieho programu pre školské kluby..má byť veľa vecí po novom a celé prázdniny môžem na tom všetkom pracovať....no a zrušiť? To by ma nahnevalo
0 0
gerda gerda

gerda je offline (nepripojený) gerda

Na skoleni som bola aj ja, je to asi na zriadovateloch,pisem bez diakritiky, prepac, ale blbne mi pocitac,nastolili take setrenie, ze to bude likvidacne, uvidime co urobi riaditel
0 0
lienka06 lienka06

lienka06 je offline (nepripojený) lienka06

Ahoj a ako Ti ide tvorba nových plánov?? Je toho dosť veľa niečo už mám,ale ešte mi ostávajú tabuľky TOV na celý rok a toho sa obávam najviac...pekný deň
0 0
gerda gerda

gerda je offline (nepripojený) gerda

Som rada , že si môžeme o tom pohovoriť, ja toho ešte moc nemám, máme nové vedenie, tak to budeme robiť spolu.A Ty to robíš sama? Ja si myslim, že to nakoniec aj tak ostane len na mňa.Mam z toho strach. Nás je sedem.Tak niekedy sa zase ozvi, pekný deň,alebo večer,ahoj
0 0
esterka3 esterka3

esterka3 je offline (nepripojený) esterka3

Ahojte, čítam vas, lebo sa ma tento problém tiež týka. Kde ste boli, prosím, na tom školení? Prišla vám pozvánka alebo ste si to našli samy. Ja som nebola o ničom informovaná. A čo sa týka nových plánov - budú musieť už byť od nového škol. roka? Moja riaditeľka mi nič nenaznačila, ani sme sa ešte poriadne na túto tému nebavili a to stále rieši novú škol. reformu. Ďakujem
0 0
tinka1751 tinka1751

tinka1751 je offline (nepripojený) tinka1751

vraj nieto peniaze? no to je uz fakt sila, politici maju miliony a pre vychovavatelov sa nenajde zo 15 000 korun? To by bola riadna hlupost
0 0
mimaBe mimaBe

mimaBe je offline (nepripojený) mimaBe

Pokiaľ ja viem, ŠK majú byť rušené postupne a vych. majú nahradiť učitelia, pretože ich pracovný čas je do pol štvrtej, zvyšný čas sa má pokryť nahradným voľnom učiteľov, ktorí majú službu alebo krúžkami. Hovorilo sa o tom už niekoľkokrát, ale zatiaľ iba hovorilo...
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

mimaBe Pozri príspevok
Pokiaľ ja viem, ŠK majú byť rušené postupne a vych. majú nahradiť učitelia, pretože ich pracovný čas je do pol štvrtej, zvyšný čas sa má pokryť nahradným voľnom učiteľov, ktorí majú službu alebo krúžkami. Hovorilo sa o tom už niekoľkokrát, ale zatiaľ iba hovorilo...
A túto informáciu máš odkiaľ prosím ťa ?
Toto JPP ma fakt hnevá, porada by mala byť o pomoci a radách a nie pokec o tom čo jedna pani povedala.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

na svete je nová vyhláška č. 306/2009 Z.z.o školskom klube detí, školskom stredisku záujmovej činnosti, centre voľného času, ........ Vyhláška je platná od 1.9.2009. Myslím si, že sa bude robiť racionalizácia školských klubov. Doba si to bude vyžadovať. Každý zriaďovateľ ak má školské kluby bude prehodnocovať priority obce. Nie stále to bude tak, aby nám to vyhovovalo. V našom okresnom meste sa má zatvoriť krytá plaváreň a zimný štadión. Vraj mesto na to nemá. Kam deti budú chodiť neviem. Lebo ostanú pootvárané už len krčmy.... A potom sa čudujme a krúťme hlavami nad tou dnešnou mládežou....
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

judita1971 Pozri príspevok
na svete je nová vyhláška č. 306/2009 Z.z.o školskom klube detí, školskom stredisku záujmovej činnosti, centre voľného času, ........ Vyhláška je platná od 1.9.2009. Myslím si, že sa bude robiť racionalizácia školských klubov. Doba si to bude vyžadovať. Každý zriaďovateľ ak má školské kluby bude prehodnocovať priority obce. Nie stále to bude tak, aby nám to vyhovovalo. V našom okresnom meste sa má zatvoriť krytá plaváreň a zimný štadión. Vraj mesto na to nemá. Kam deti budú chodiť neviem. Lebo ostanú pootvárané už len krčmy.... A potom sa čudujme a krúťme hlavami nad tou dnešnou mládežou....
Vďaka za odkaz na novú vyhlášku - pomohlo;
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

čo však bude zaujímať pedagógov viac, že máme tu zákon č. 317/2009 o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch ...
0 0
mia0 mia0

mia0 je offline (nepripojený) mia0

Rušiť školské kluby? Ja to u nás vidím tak,že asi budeme skôr otvárať viac oddelení, máme tak veľa detí. Veď kam by ich tí rodičia dali?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
judita1971 Pozri príspevok
čo však bude zaujímať pedagógov viac, že máme tu zákon č. 317/2009 o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch ...
Aj vééééľmi zaujímavý, ja čakám na vyhlášku alebo vykonávací predpis. November bude zaujímavý
0 0
Violet2000 Violet2000

Violet2000 je offline (nepripojený) Violet2000

dobry vecer, mam moznost zamestnat sa v skolskom klube a tak by som sa Vas chcela spytat, co vsetko mozem, mam respektive tam musim robita co uz nie... jedna sa o 15 - 17 hodin tyzdenne a tak by som sa chcela spytat, ci to nie je malo, alebo naopak vela, kolko sa v skolskych kluboch robi a aku mzdu by som mala dostavat. dakujem.
0 0
Lilu1 Lilu1

Lilu1 je offline (nepripojený) Lilu1

Dobrý deň,
ja mám veru tých otázok viac. Bola som na školení v Nitre a lektorka nám povedala, že vychovávateľky treba s platnosťou od 1.11.2009 preradiť z 9. platovej triedy do 8. platovej triedy a odpočítané roky im treba vrátiť. V zákone č. 317/2009 v § 61 odsek 2 sa zas píše, že pedagogickému zamestnancovi, ktorému zamestnávateľ podľa doterajších predpisov zachoval výnimku z plnenia kvalifikačného predpokladu vzdelania, zostáva táto výnimka zachovaná po celý čas vykonávania prac. činnosti s rovnakým alebo obdobným charakterom, aký má pracovná činnosť, na ktorej vykonávanie bola výnimka udelená.
Tak teraz ako to vlastne je - bude?
Ďalej ma zaujíma, či vedúca ŠKD musí mať vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v zmysle zákona č. 317/2009? Pozri vyhlášku MŠ SR o kvalifikačných predpokladoch pedag. zamestnancov a odborných zamestnancov časť XXI. Vedúci pedagogickí zamestnanci.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať