Zavrieť

Porady

školské kluby detí

Prosím o diskusiu, myslíte si, že to prejde, vraj chcú rušiť školské kluby detí,( družiny,čo budeme robiť, je to možné? Ekonomická kríza je už aj medzi deťmi, dovolíme, to?
Usporiadat
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
Lelinka59 Pozri príspevok
Pekne prosím poraďte poraďáci,
som ved. vych. mám úväzok 21 hodín, idem do školy v prírode a zástupca mi povedal že tam nebudem vedúca, a že úväzok budem mať 27 hodín. Aby zrejme ušetril 6 hodín nadčasu. Je to v súlade so zákonom? Prosím poraďte ako mám postupovať.
Znamená to, že nevymenoval žiadneho vedúceho?
0 0
pochemi pochemi

pochemi je offline (nepripojený) pochemi

mám rada bezkonfliktných ľudí ...viac
osobne si myslím, že v ŠvP nevykonávaš prácu vedúcej vych.ŠKD a z toho to vyplýva.
0 0
pochemi pochemi

pochemi je offline (nepripojený) pochemi

mám rada bezkonfliktných ľudí ...viac
Ja by som sa Vás chcela opýtať, či žiadosť o prijatie do ŠKD je u Vás len formálna záležitosť, alebo naozaj môžme do ŠKD niekoho neprijať.V rámci šetrenia sa od septembra chystá,že v oddelení budeme mať zapísaných na pravidelnú dochádzku 30 a viac detí.Ja sa vždy k tomu vyjadrujem, že to nie je problém pokiaľ nebudem mať deti, ktoré sústavne porušujú školský poriadok.Napíšte mi prosím Váš názor, lebo ja si myslím,že ak niekoho odmietneme prijať do ŠKD pôjde na inú školu v BA.
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
pochemi Pozri príspevok
osobne si myslím, že v ŠvP nevykonávaš prácu vedúcej vych.ŠKD a z toho to vyplýva.
No ja som sa pýtal preto, lebo v ŠVP musí byť funkcia vedúceho obsadená. Je ale možné, že ju vykonáva niekto iný.
Aaaale:
ako to je s úväzkom počas ŠVP. Počas ŠVP platia úväzky tak, ako boli stanovené na začiatku šk. roka. Aby zadávateľka, ako vedúca vychovávateľka, mala počas ŠVP 27 hod. úväzok, musel by ju riaditeľ na dobu ŠVP z funkcie odvolať. A to zrejme neurobí.
Nadčas počas ŠVP vzniká
a) ak vykonáva PZ priamu činnosť, tak práca nadčas vzniká pri prekročení stanoveného úväzku PZ
b) ak nevykonáva priamu činnosť, tak práca nadčas vzniká pri prekročení týždenného pracovného času

Ja do ŠVP nechodím, ale bývam inštruktor lyžovania na kurzoch a tam to platí obdobne. Mám 22 hod. úväzok, na kurze vykonávam priamu činnosť, učím lyžovať, prácu nadčas mám stanovenú: počet hodín výuky lyžovania mínus môj úväzok. Kolegyňa, "pomocná sila" (pre voľný čas žiakov) nevykonáva priamu činnosť, prácu nadčas má vypočítanú: počet hodín voľnočasových aktivít mínus 37.5 hodiny.

Ono to nejak vyplýva z usmernenia k práci nadčas v školstve.
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
pe.pe Pozri príspevok
No ja som sa pýtal preto, lebo v ŠVP musí byť funkcia vedúceho obsadená. Je ale možné, že ju vykonáva niekto iný.
Aaaale:
ako to je s úväzkom počas ŠVP. Počas ŠVP platia úväzky tak, ako boli stanovené na začiatku šk. roka. Aby zadávateľka, ako vedúca vychovávateľka, mala počas ŠVP 27 hod. úväzok, musel by ju riaditeľ na dobu ŠVP z funkcie odvolať. A to zrejme neurobí.
Nadčas počas ŠVP vzniká
a) ak vykonáva PZ priamu činnosť, tak práca nadčas vzniká pri prekročení stanoveného úväzku PZ
b) ak nevykonáva priamu činnosť, tak práca nadčas vzniká pri prekročení týždenného pracovného času

Ja do ŠVP nechodím, ale bývam inštruktor lyžovania na kurzoch a tam to platí obdobne. Mám 22 hod. úväzok, na kurze vykonávam priamu činnosť, učím lyžovať, prácu nadčas mám stanovenú: počet hodín výuky lyžovania mínus môj úväzok. Kolegyňa, "pomocná sila" (pre voľný čas žiakov) nevykonáva priamu činnosť, prácu nadčas má vypočítanú: počet hodín voľnočasových aktivít mínus 37.5 hodiny.

Ono to nejak vyplýva z usmernenia k práci nadčas v školstve.
...doplním...je možné, že k takýmto krokom pristupuje riaditeľ z finančných dôvodov, u nás už zrejme o rok tak, ako som uviedol, nepôjdeme. Riaditeľ uhradí všetky náklady (cestovné, stravné, ubytovanie, samozrejme mzdy) ale navyše si asi nedovolíme. Napríklad výlety realizujeme opačne. Všetko si hradím sám, dostanem ale náhradné voľno za prácu nadčas. Osobne mi to nevadí, 4 dni na výlete sú pre mňa a decká viac ako 4 roky v škole.
Potom je to ale o komunikácii a vysvetlení, nie o strohom oznámení. Myslím, že každý dokáže pochopiť situáciu, ak mu je primeraným spôsobom podaná.
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
pochemi Pozri príspevok
Ja by som sa Vás chcela opýtať, či žiadosť o prijatie do ŠKD je u Vás len formálna záležitosť, alebo naozaj môžme do ŠKD niekoho neprijať.V rámci šetrenia sa od septembra chystá,že v oddelení budeme mať zapísaných na pravidelnú dochádzku 30 a viac detí.Ja sa vždy k tomu vyjadrujem, že to nie je problém pokiaľ nebudem mať deti, ktoré sústavne porušujú školský poriadok.Napíšte mi prosím Váš názor, lebo ja si myslím,že ak niekoho odmietneme prijať do ŠKD pôjde na inú školu v BA.
My síce klub nemáme, ale podľa znenia príslušnej vyhlášky nemusí byť žiadosť len formálna záležitosť, hovorí totiž, že žiak sa prijíma na základe žiadosti. A z toho vyplýva, že žiak nemusí byť do klubu prijatý. Napr. aj z kapacitných dôvodov (vyhláška hovorí aj o prednostnom prijatí).
Je pravda, že rodič môže žiaka zapísať na inú školu, záleží len na tom, koľko škôl v regióne máte a ako sú naplnené. Dnes už začínajú byť prestupy žiakov, kvôli prísne kontrolovanému dodržiavaniu počtu žiakov v triedach, ťažké.
A ak máte problémového žiaka, použite šk. poriadok, ten sa vzťahuje aj na klub.

...pardon, neskoro som si uvedomil..bratislava. Škôl ako maku. Aj nedostatočne naplnených.
Naposledy upravil pe.pe : 10.04.10 at 12:55 Dôvod: doplnenie záveru
0 0
Lelinka59 Lelinka59

Lelinka59 je offline (nepripojený) Lelinka59

Ďakujem za názory a rady, myslela som si to isté, je to iba ťah zástupcu- myslím, že veľmi neseriózny. Takto bojujem každý rok, či sú to počty detí, či nadčasy, ale už ma to prestáva baviť. Ešte že idem do Švp kvôli deťom a nie kvôli peniazom. Ale ten prístup a zlý pocit z toho, že niekto chce s nami neustále vybabrať ma deprimuje. Je to asi tým, že v školstve je to všetko naruby. Namiesto bezpečnosti, a seriózneho prístupu pozeráme na peniaze.Aj keď inde sa potom na konci roka peniaze rozhadzujú.
0 0
Lelinka59 Lelinka59

Lelinka59 je offline (nepripojený) Lelinka59

Reagujem na prihlášky do ŠKD. U nás formalita - povedzte mi koho nepríjmem? A či si vôbec dovolím niekeho neprijať - veď to by bola pohroma, keby som si to dovolila. je to iba zbytočná byrokracia a namiesto jedného zápisného lístka v minulosti máme teraz - prihlášku, osobný list a rozhodnutie o prijatí. A k tomu rozhodnutiu o prijatí mám tiež výhrady- dávať ich hromadne, alebo každému jednému členovi klubu? Vraj sa majú dávať každému osobne-čo môj šéf odmieta - vraj to nie je jasné zo zákona a dávame hromadné rozhodnutie pre nap. 160 detí a prikladám zoznamy detí. Takže môžem povedať, že nech žije byrokracia a autor tohto nezmyslu.
0 0
Lelinka59 Lelinka59

Lelinka59 je offline (nepripojený) Lelinka59

Ale áno, vedúca Švp je kolegyňa z I. stupňa, ja idem ako vychovávateľka.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať