Zavrieť

Porady

Zakúpenie cien do súťaže

Chcel by som sa poinformovať ohľadom organizovania súťaží. Ide mi hlavne o to, že ak firma organizuje súťaž, a do tejto súťaže kúpi napr. ubytovacie poukazy-víkendový pobyt, ako výhru za správne zodpovedané odpovede na zadané otázky, či tieto ubytov. poukazy sú pre firmu daňový náklad a či si môže dať firma na odpočet dph. Pri odovzdaní tejto výhry je firma povinná odviesť dph, ako pri bezodplatnom dodaní, alebo sa to berie, že to súvisí s jej podnikaním a nemusí odviesť dph, aj keď to dodá bezodplatne? Prosím, ak má niekto s tým skúsenosti, keby mi mohol pomôcť.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    medvedica Pozri príspevok
    Chcel by som sa poinformovať ohľadom organizovania súťaží. Ide mi hlavne o to, že ak firma organizuje súťaž, a do tejto súťaže kúpi napr. ubytovacie poukazy-víkendový pobyt, ako výhru za správne zodpovedané odpovede na zadané otázky, či tieto ubytov. poukazy sú pre firmu daňový náklad a či si môže dať firma na odpočet dph. Pri odovzdaní tejto výhry je firma povinná odviesť dph, ako pri bezodplatnom dodaní, alebo sa to berie, že to súvisí s jej podnikaním a nemusí odviesť dph, aj keď to dodá bezodplatne? Prosím, ak má niekto s tým skúsenosti, keby mi mohol pomôcť.
    Ďakujem
    a čo je cieľom tejto akcie...

    Zakúpenie cien do súťaže

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.