Zavrieť

Porady

Zahranicna dovolenka na firemnom aute

Ahojte

idem na aute, ktore mam registrovane na s.r.o. (ktorej som konatelom) na zahranicnu cestu (dovolenka) (AT,FR,IT) s rodinou (manzelka - tiez konatelka a dcera).

Chcem sa opytat, ze co je potrebne mat pri sebe, okrem standardnych dokladov ako technicak, zelena karta a pod.

myslim, nejake splnomocnenie, alebo staci prikaz na jazdu, ktory nosim pri sebe stale? (v slovencine)

a potom ako je to v tomto pripade s knihou jazd? je nutne ju viest, kedze u nas v SR je za urcitych okolnosti nepovinna?

dakujem za odpovede
(odchadzame v piatok 17.7....)
Naposledy upravil dorwin : 14.07.09 at 16:43
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    No my ked sme požičiavali auto známemu - tiež firemné tak sme mu vybavovali:
    - splnomocnenie konateľa na používanie vozidla po dobu jeho dov.
    - a tiež súhlas leas. spoločnosti, na použitie vozidla treťou osobou

    dorwin je offline (nepripojený) dorwin

    dorwin
    bv_alexandra Pozri príspevok
    No my ked sme požičiavali auto známemu - tiež firemné tak sme mu vybavovali:
    - splnomocnenie konateľa na používanie vozidla po dobu jeho dov.
    - a tiež súhlas leas. spoločnosti, na použitie vozidla treťou osobou
    no auto je na leasing, ale sofer budem bud ja alebo manzelka - obaja sme konatelia, takze ten suhlas leasingovky asi netreba.

    a kedze som ja konatel tak mozno ani splnomocnenie?

    silviamb je offline (nepripojený) silviamb

    silviamb
    Ja ked som bola v zahranici na dovolenke sluzobnym autom, tak som mala splnomocnenie, ktore bolo prelozene do anglictiny. A v kilometroch som to vykazala ako sukromnu jazdu len s poctom kilometrov (nepisala som kde som bola) - ci to bolo dobre neviem, to som nespracovavala, ale z uctarne mi to nevratili

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    v jednej takejto teme to bolo vysvetlene, ze ako ma policajt v zahranici vediet, ze ty si prave konatel tej firmy, kt. je uvedena z dokladoch auta?

    Jedine tak vie, ze si vobec opravneny soferovat a pouzivat to auto v zahranici, ze mas pri sebe splnomocnenie, kde ta sro uvedie menovite. Iba tak si moze udaje zahranicny policajt overit... lebo v dokladoch v aute bude subjekt X a ty si subjekt Y a uz je nezrovnalost...

    skusim najst ten link, bolo tam pripojene aj to tlacivo.

    Zahranicna dovolenka na firemnom aute

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.