Zavrieť

Porady

Daňové priznanie-hranica príjmu?

Chcem poprosiť o pomoc.Mám podpísanú zmluvu s DSS a idem sa zaregistrovať na DÚ,som aj zamestnaná.

Existuje nejaká hranica príjmu(poprosím konkrétne v Sk )do ktorej by som nemusela odmeny za spísané zmluvy zdaňovať a platiť daň z tohto príjmu v daňovom priznaní???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Príjmy zo zamestnania a zo sprostredkovania DDS sa v daňovom priznaní sčitujú. Takže toto vypočítať je ťažké. Možno ak máš malý príjem v zamestnaní a nárok na odpočítateľnú položku na manžela .....

    JKK je offline (nepripojený) JKK

    JKK
    Nemám nárok ani na odpč.na manžela a príjem je cca 10000.- H.M.
    Myslela som či nie je stanovená nejaká hranica do ktorej by mi zdanenie nevyšlo alebo som počula niečo o paušálnych výdavkoch to by som si mohla uplatniť aj ja?Treba to nejako dokladovať?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Je určitá výška príjmov, ktorá sa nezdaňuje, resp. do učitej výšky sú tieto príjmy oslobodené od dane, ale tento príjem medzi ne nepatrí.
    Ty by si si mohla uplatniť buď preukázateľné výdavky alebo výdavky vo výške 25 % z príjmov. Ak uplatňuješ 25 % (tzv.paušálne výdavky) nie si účtovná jednotka, nevedieš JÚ, ale musíš viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede a o pohľadávkach ( aj o zásobách, ale to nie je tvoj prípad).

    Daňové priznanie-hranica príjmu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.