Zavrieť

Porady

dph rakúsko

Ahojte, potrebujem poradiť, prvý krát som sa stretla s vystavovaním faktúrky pre zahraničie a mám s tým problém. Firma dodala tovar a vykonala opravu pre vozidlo jednej rakúskej firmy, ktorá je registrované pre DPH v rakúsku. Môj problém je či má byť fakúrka za tovar a službu vystavená s DPH alebo bez DPH. A kde v daňovom priznaní DPH, v ktorom riadku tieto sumy vykážem. Ďakujem za rady moc mi pomôžu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    mab Pozri príspevok
    Ahojte, potrebujem poradiť, prvý krát som sa stretla s vystavovaním faktúrky pre zahraničie a mám s tým problém. Firma dodala tovar a vykonala opravu pre vozidlo jednej rakúskej firmy, ktorá je registrované pre DPH v rakúsku. Môj problém je či má byť fakúrka za tovar a službu vystavená s DPH alebo bez DPH. A kde v daňovom priznaní DPH, v ktorom riadku tieto sumy vykážem. Ďakujem za rady moc mi pomôžu.
    ak ste dodali tovar ktorý je vyvezený mimo SR do krajiny EU potom uplatňujete § 43 zákona o DPH. Oslobodíte takéto dodanie a uvediete to do riadkov 13,14, daňového priznania

    ak ste dodali službu, oprava auta, ktoré bude po oprave prepravené späť do rakúska, potom uplatníte § 16 ods. 7 a prenesiete daňovú povinnosť na rakúsku firmu. V takomto prípade vystavíte Fa bez DPH a do daňového priznania to nikam neuvázdate...

    V oboch prípadoch je potrebné aby príjemca tovaru a služby bola osoba registrovaná pre daň v inom členskom štáte. V opačnom prípade ide o tuzemské plnenie a musíte zaťažiť dodanie tovaru aj služby daňou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.