Zavrieť

Porady

Registrácia k dani z príjmu

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Dobry den.
Chcem sa spytat, ked som si dal zalozit s.r.o.cku v Bratislave (tam ma aj sidlo) a byvam v Nitre mozem prihlasit firmu na danovom urade aj v Nitre alebo musim len v Bratislave?
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
V sídle firmy.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Hlavne si prosim vas vsetci poctivo oznacte sidla vasich firiem. Ja som zakladal nedavno novu firmu a normalne sa vybrali fyzicky na kontrolu z DU, ci mame oznacene sidlo, samozrejme, ze sme nemali...
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

misomiso Pozri príspevok
Hlavne si prosim vas vsetci poctivo oznacte sidla vasich firiem. Ja som zakladal nedavno novu firmu a normalne sa vybrali fyzicky na kontrolu z DU, ci mame oznacene sidlo, samozrejme, ze sme nemali...
hmmm, to je potom paráda domáhať sa od takej firmy niečoho, keď na každú zásielku poštárka napíše "adresát neznámy"
chvalabohu konečne to aj niekto fyzicky kontroluje
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

iriska Pozri príspevok
hmmm, to je potom paráda domáhať sa od takej firmy niečoho, keď na každú zásielku poštárka napíše "adresát neznámy"
chvalabohu konečne to aj niekto fyzicky kontroluje
Ale nam normalne posta chodila, ved adresa obsahuje aj ulicu a cislo domu. Napriklad nam hned behom tyzdna prisli tri ponuky na platenu registraciu v roznych registroch...
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Ale predsa doporučenú zásielku adresovanú firme ABC, s.r.o., Jahôdková 3, Bratislava, nedoručí doručovateľka Jožkovi Mrkvičkovi, ktorý tiež býva na Jahôdkovej 3, Bratislava
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

iriska Pozri príspevok
Ale predsa doporučenú zásielku adresovanú firme ABC, s.r.o., Jahôdková 3, Bratislava, nedoručí doručovateľka Jožkovi Mrkvičkovi, ktorý tiež býva na Jahôdkovej 3, Bratislava
Jednoducho to hodi do schranky, ak je na Jahodkovej 3 jedina schranka (nas pripad). Ak pride nieco doporucene, zazvoni, v pripade nepritomnosti hodi do schranky oznam. Jednoduche.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

tak to máte buď doručovateľku - svetlú výnimku, alebo bývaš v obci, kde každý každého pozná, a preto aj ona vie, kto má založenú akú firmu
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
MatoB Pozri príspevok
Dobry den.
Chcem sa spytat, ked som si dal zalozit s.r.o.cku v Bratislave (tam ma aj sidlo) a byvam v Nitre mozem prihlasit firmu na danovom urade aj v Nitre alebo musim len v Bratislave?
A to by mi v Bratislave nezobrali???
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
A to by mi tu prihlasku v Nitre nezobrali???
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
MatoB Pozri príspevok
A to by mi v Bratislave nezobrali???
Veď odpoveď si už dostal v príspevku č.2 od Rozálky.

http://www.porada.sk/1102084-post2.html

Je to tu už dosť neprehľadné.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Nie, prihlásiť sa musíš na miestne príslušnom DU, presne podľa adresy sídla podnikania, takže aj v rámci BA to môže byť DU BA I , II, III, IV, V, VI.
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Troska som sa sekol v mestach chcel som vediet ci by mi to zobrali aj v Nitre? Lebo cestovať denne do Bratislavy kvoli DU je troska casovo aj finnacne narocne.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Načo chceš cestovať denne na DU?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
MatoB Pozri príspevok
Troska som sa sekol v mestach chcel som vediet ci by mi to zobrali aj v Nitre? Lebo cestovať denne do Bratislavy kvoli DU je troska casovo aj finnacne narocne.
A to si nevedel pri zakladaní firmy? Mal si si dať sídlo do Nitry. A na čo chceš cestovať do Bratislavy, veď väčšina vecí sa dá vybaviť aj poštou.
Dobre, že nemáš sídlo firmy v Humennom.
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
To som len obrazne povedal ale JarkaL hore pise ze "prihlásiť sa musíš na miestne príslušnom DU, presne podľa adresy sídla podnikania" sídlo firmy je v BA a sídlo podnikania v Nitre (pre info: firmu som si dal založiť a sídlo je "Officehouse") čiže prevádzkareň mám doma v NR aj tak musím ist do BA??:?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
MatoB Pozri príspevok
To som len obrazne povedal ale JarkaL hore pise ze "prihlásiť sa musíš na miestne príslušnom DU, presne podľa adresy sídla podnikania" sídlo firmy je v BA a sídlo podnikania v Nitre (pre info: firmu som si dal založiť a sídlo je "Officehouse") čiže prevádzkareň mám doma v NR aj tak musím ist do BA??:?
Pozri sa do obchodného registra. Tam by malo byť uvedené, kde je sídlo firmy. Podľa toho sa zaregistruješ na príslušnom DÚ.
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
marjankaj Pozri príspevok
A to si nevedel pri zakladaní firmy? Mal si si dať sídlo do Nitry. A na čo chceš cestovať do Bratislavy, veď väčšina vecí sa dá vybaviť aj poštou.
Dobre, že nemáš sídlo firmy v Humennom.
To mi chces povedat ze registracia k DzP sa da vybavit aj postou??? To si kde citala?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
MatoB Pozri príspevok
To mi chces povedat ze registracia k DzP sa da vybavit aj postou??? To si kde citala?
A ty chceš povedať, že to budeš vybavovať každý deň?
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Ved nie!!!

Pytam sa to len kvoli tomu ze keby "náhodou" nejdem do BA ale do NR tak aby ma tam tie mile krasne a nearogantne tety neoplieskali o "beton" ked im tam zanesiem tu prihlasku.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

MatoB Pozri príspevok
To mi chces povedat ze registracia k DzP sa da vybavit aj postou??? To si kde citala?
Zo stránky drsr.sk si stiahni prihlášku (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...rihlaskapo.pdf), poriadne ju vyplň, uveď aj telefónne č. na seba a pošli to doporučene. Potom zavolaj na DU, pýtaj si správkyňu ku ktorej firma patrí (majú to podelené podľa začiatočného písmena názvu firmy) a dohodni sa s ňou, možno bude ochotná poslať kartičku s DIČ aj poštou, ale to neviem, nikdy som to neskúsila.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať