Zavrieť

Porady

Registrácia k dani z príjmu

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Dobry den.
Chcem sa spytat, ked som si dal zalozit s.r.o.cku v Bratislave (tam ma aj sidlo) a byvam v Nitre mozem prihlasit firmu na danovom urade aj v Nitre alebo musim len v Bratislave?
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
MatoB Pozri príspevok
Ved nie!!!

Pytam sa to len kvoli tomu ze keby "náhodou" nejdem do BA ale do NR tak aby ma tam tie mile krasne a nearogantne tety neoplieskali o "beton" ked im tam zanesiem tu prihlasku.
Tak tých tiet v Nitre sa neboj, tie ti poradia to čo aj tu. Zanes si tú prihlášku do BA, alebo ju pošli poštou DOPORUČENE. Máte u vás poštu? A nájdi si účtovníčku, čo takéto zložité veci vybaví za teba.
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
Tak to je dobre ze sa to da aj postou OK poslem to postou tie tlaciva mam uz vyplnene ja tam mam len doplnit podpis, datum a cislo uctu no a este tel.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Len si zisti, na ktorý DU patríš podľa obvodu, aby sa nestalo, že to skončí na inom DU a asi by to považovali za nesplnenie povinnosti, keby si to poslal na iný DU.
0 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
To ja uz viem na aky mam poslat ved pre istotu tam o 2 dni po odoslani zavolam a spytam sa ci im to prislo.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Chcem Vas poprosit o nazor, nakolko mi to dlhsie vrata v hlave:

Fyzicka osoba poskytuje pravne sluzby podla § 6 ods. 1 podla osobitnych predpisov. Uz ked ku mne prisla, nemala DIC, len ICO - podla jej nazoru to udajne staci. Takto (bez DIC) podnika uz niekolko rokov, voci ZP a SP sa sprava ako SZCO. Jej cinnost je nepravidelna, skor sporadicka - za minuly rok sme nepodavali DP, nakolko jej nevyplynula povinnost (kladny zaklad dane, ale nizky prijem). Za predchadzajuce roky bolo DP podavane pod rodnym cislom. Ine prijmy nema.

Je to v poriadku? Nema povinnost registracie na DU a tym padom pridelenia DIC?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Lianka Pozri príspevok
Chcem Vas poprosit o nazor, nakolko mi to dlhsie vrata v hlave:

Fyzicka osoba poskytuje pravne sluzby podla § 6 ods. 1 podla osobitnych predpisov. Uz ked ku mne prisla, nemala DIC, len ICO - podla jej nazoru to udajne staci. Takto (bez DIC) podnika uz niekolko rokov, voci ZP a SP sa sprava ako SZCO. Jej cinnost je nepravidelna, skor sporadicka - za minuly rok sme nepodavali DP, nakolko jej nevyplynula povinnost (kladny zaklad dane, ale nizky prijem). Za predchadzajuce roky bolo DP podavane pod rodnym cislom. Ine prijmy nema.

Je to v poriadku? Nema povinnost registracie na DU a tym padom pridelenia DIC?
Podľa mňa má povinnosť.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Tiez som toho nazoru, Zoli.

Uvitam aj ine nazory, prip. potvrdenie tohto.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Lianka Pozri príspevok
Tiez som toho nazoru, Zoli.

Uvitam aj ine nazory, prip. potvrdenie tohto.
Len doplním, že ide o príjem podľa § 6, teda z podnikania, alebo z inej samostatnej zárobkovej činnosti. A príjmy podľa tohto par. zakladajú povinnosť registrácie.
Keby išlo o jednorázový príjem podľa §8, potom nie je povinnosť. Ba dokonca má pridelené IČO, to samo o sebe hovorí....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lianka Pozri príspevok
Chcem Vas poprosit o nazor, nakolko mi to dlhsie vrata v hlave:

Fyzicka osoba poskytuje pravne sluzby podla § 6 ods. 1 podla osobitnych predpisov. Uz ked ku mne prisla, nemala DIC, len ICO - podla jej nazoru to udajne staci. Takto (bez DIC) podnika uz niekolko rokov, voci ZP a SP sa sprava ako SZCO. Jej cinnost je nepravidelna, skor sporadicka - za minuly rok sme nepodavali DP, nakolko jej nevyplynula povinnost (kladny zaklad dane, ale nizky prijem). Za predchadzajuce roky bolo DP podavane pod rodnym cislom. Ine prijmy nema.

Je to v poriadku? Nema povinnost registracie na DU a tym padom pridelenia DIC?
Lianka, nie je to v poriadku - DIČ musí mať pridelené. Pošli ju na DU - bez pokuty to ale nebude.
Mala som v min. roku rovnaký prípad profesionálneho športovca. IČO síce nemal, ale stále mi tvrdil že žiadne DIČ nepotrebuje ...
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Veronika, dakujem za nazor. Neviem ju presvedcit, ze mala povinnost sa registrovat. Uz som ju posielala aj v minulosti, ale ona je pravnicka a este jej aj "ktosi cosi raz niekedy povedal", ze netreba... Poslem ju znova a doraznejsie.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lianka Pozri príspevok
Veronika, dakujem za nazor. Neviem ju presvedcit, ze mala povinnost sa registrovat. Uz som ju posielala aj v minulosti, ale ona je pravnicka a este jej aj "ktosi cosi raz niekedy povedal", ze netreba... Poslem ju znova a doraznejsie.
Daňové priznanie nikdy nepodávala ?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Daňové priznanie nikdy nepodávala ?
Podávala, ale pod r.č. ako Lianka uviedla už vyššie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať