Zavrieť

Porady

Dobropis a DPH

Ahojte! Chcem sa poradit. Robim DP k DPH za II.kvartal.Robi mi problem dobropis.Ked ho evidujem do evidencie DPH, zapnem volbu oprava zakladu dane D - hodnota sa mi neprenesie do r. 21 - odpocitanie dane celkom, z toho podla §51 ods. 1 písm. a). Preco? Prosim poradte. Dakujem.
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Dobropisy sa do r.21 nezapočítavajú.
0 0
aldora aldora

aldora je offline (nepripojený) aldora

aký máš soft?
suhlasim s Paula, pozri riadok 19
Naposledy upravil aldora : 23.07.09 at 12:20
0 0
andrea4211 andrea4211

andrea4211 je offline (nepripojený) andrea4211

Robim v Alfe od Kros. Takze sumy z faktur bez dobropisu mam 1266,21 r.21, dobropis suma -1,78, r.19 mam 1264,43. Je to spravne?
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Je to správne
0 0
RKaja RKaja

RKaja je offline (nepripojený) RKaja

Ahojte, mám podobný problém. Šéf nakupoval náhr. súčiastky do auta, vystavili mu faktúru, ktorú hneď v hotovosti zaplatil. Potom ale zistil, že kúpené súčiastky nepasujú, tak ich reklamoval - peniaze mu vrátili. Ako správne zaúčtovať takýto doklad - cez pokladňu som nahodila do výdavkov mínusom. Ale čo s tou DPH, všetky opravy faktúr si evidujem cez záväzky cez opravy faktúr, a na tlačive dph sa mi zobrazujú v riadku 18,19. Toto sa mi tam ale nezobrazilo (resp. je to v r.20,21 - už zahrnuté v celkovej sume ) Môže to takto byť, alebo som si mala vyžiadať faktúru a zaúčtovať to cez nové záväzky ?
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Mám zvlastny pripad. V 10 % sadzbe DPH mám v mesiaci len dobropis s 10 % sadzbou na odpocet. Ako to mám zapisat do riadku 18 danoveho priznania, ked je tam minus? Akoze odpocet - /-0,1/???
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

apsgroup Pozri príspevok
Mám zvlastny pripad. V 10 % sadzbe DPH mám v mesiaci len dobropis s 10 % sadzbou na odpocet. Ako to mám zapisat do riadku 18 danoveho priznania, ked je tam minus? Akoze odpocet - /-0,1/???
Prosim,nemal niekto taky pripad?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

apsgroup Pozri príspevok
Mám zvlastny pripad. V 10 % sadzbe DPH mám v mesiaci len dobropis s 10 % sadzbou na odpocet. Ako to mám zapisat do riadku 18 danoveho priznania, ked je tam minus? Akoze odpocet - /-0,1/???
V jednom mesiaci nám nastal takýto prípad - nevedeli sme to vyriešiť - tak sme hodnotu z r. 18 uviedli v r. 19. ˇ
Išlo o malú hodnotu, tak sme to nepovažovali za veľkú chybu ().

Jednoducho vyvstalo to na poslednú chvíľu a už nebol čas študovať a riešiť.
Pri daňovom priznaní vo firme sme si napísali poznámku.

Dokonca, som skúšala vyplniť s takým údajom DP na internete a jednoducho to nešlo.

Povedala som si, že sa k tomu vrátim, ako to ma byť správne podľa pravidiel a zákona. - len som sa k tomu už zabudla vrátiť.

Čiže aj mňa zaujíma odpoveď na otázku - Ako to má byť správne ?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nemala som, ale urobila by som tak, ako píšeš. Do prvého bieleho okienka by som dala znamienko mínus.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Paula Pozri príspevok
Nemala som, ale urobila by som tak, ako píšeš. Do prvého bieleho okienka by som dala znamienko mínus.
Neviem, ako to potom systém po zosnímaní vyhodnotí , lebo ak si skusiš vyplniť na stránke drsr.

napr. maš iba 2 riadky

r. 2...............100
r.18................-1

mala by si mať povinnosť 101 a na stránke to vypočíta 99.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Urobila som pokus vo svojom softe...prepísalo mi znamienko na + v danom riadku.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Je to tak ako napísala Paula. Ak máš v danom období len dobropis tak ho napíšeš do DP so znamienkom plus a tak Ti ho priráta k daňovej povinnosti.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

apsgroup Pozri príspevok
Mám zvlastny pripad. V 10 % sadzbe DPH mám v mesiaci len dobropis s 10 % sadzbou na odpocet. Ako to mám zapisat do riadku 18 danoveho priznania, ked je tam minus? Akoze odpocet - /-0,1/???
Daj to do r. 18 so znamienkom plus.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Dakujem za reakcie, len neviem ked je v riadku 18 to znamienko minus predtlacene ci to mozem zmenit a prepisat, alebo napisat este jedno minus. To je uz zlozita matematika /minus plus minus/ je plus. Zajtra sa oytam na danovom,uvidim co mi povedia, dam vediet.
0 0
honeyflower honeyflower

honeyflower je offline (nepripojený) honeyflower

Ahojte, tiez som riesila tento mesiac vela dobropisov. Bola som sa pytat na danovom co s tym a oni mi povedali, ze musim urobit dodatocne danove ku kazdemu meisacu, ktoreho sa oprava povodnej faktury dobropisom, tyka. Ked to tak spravis, nebude smat problem s vyplnenim DPH lebo budes mat vsade spravne znamienka.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

honeyflower Pozri príspevok
Ahojte, tiez som riesila tento mesiac vela dobropisov. Bola som sa pytat na danovom co s tym a oni mi povedali, ze musim urobit dodatocne danove ku kazdemu meisacu, ktoreho sa oprava povodnej faktury dobropisom, tyka. Ked to tak spravis, nebude smat problem s vyplnenim DPH lebo budes mat vsade spravne znamienka.


Som z toho daňového v šoku. Pretože o dobropise sa účtuje s dátumom jeho obdržania.
0 0
adabirk adabirk

adabirk je offline (nepripojený) adabirk

- nechápem odpoveď DÚ - ak by išlo o vydané dobropisy je na to § 25 ods. 3 zákona - dobropis sa dáva do zdaňovacieho obdobia kedy sa doklad o oprave základu dane vyhotovil
- pochopila som však, že sa bavíme o došlých dobropisoch a potom tu je §53 zákona o DPH a dobropis sa dáva v tom zdaňovacom období kedy platiteľ doklad o oprave základu dane obdrží.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

§ 25
Oprava základu dane
.
(3) Rozdiel medzi pôvodným základom dane a opraveným základom dane a rozdiel medzi pôvodnou daňou a opravenou daňou sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom sa vyhotovil doklad o oprave základu dane,a pri oprave základu dane pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu alebo pri dodaní tovaru alebo služby, keď je povinný platiť daň nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby,rozdiel sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby obdržal doklad o oprave základu dane.

§ 53
Oprava odpočítanej dane
.
2) Ak bola vykonaná oprava základu dane podľa § 25, ktorá má za následok zvýšenie základu dane, má platiteľ, ktorý odpočítal daň, právo opraviť odpočítanú daň. Oprava odpočítanej dane sa vykoná v tom zdaňovacom období, v ktorom platiteľ dostal doklad o oprave základu dane.
0 0
Katarína Cigánová Katarína Cigánová
apsgroup Pozri príspevok
Dakujem za reakcie, len neviem ked je v riadku 18 to znamienko minus predtlacene ci to mozem zmenit a prepisat, alebo napisat este jedno minus. To je uz zlozita matematika /minus plus minus/ je plus. Zajtra sa oytam na danovom,uvidim co mi povedia, dam vediet.
DPh si si zrejme vyriešil /a/ , ale minus plus minus je minus , minus krat minus je plus , - aby sa ti lepšie ratalo.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

apsgroup Pozri príspevok
Mám zvlastny pripad. V 10 % sadzbe DPH mám v mesiaci len dobropis s 10 % sadzbou na odpocet. Ako to mám zapisat do riadku 18 danoveho priznania, ked je tam minus? Akoze odpocet - /-0,1/???
Tak na DU mi kazali napisat to do riadku 18 a prepisat znamienko na +.
Ze ak im to vyhodi chybu ozvu sa. Zatial sa neozvali.Bola to DPH za 8/2009,odovzdane 25.9.2009,tak zrejme je to dobre.
Dakujem za odpovede.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať