Zavrieť

Porady

ako sa zmierit s rozvodom

som vyse pol roka rozvedena .bola som vydata 9 a pol roka.a o rozvod som poziadala ja.lebo zacal chorobne ziarlit a robil rozne ziarlivostne sceny a ja som mala strach.rozviedla som sa s nim lebo to bolo nesnesetilne.neustale kontrolovanie vyvolavanie kde som.a ked som prisla domov tak nadaval krical rozbijal a pod.rozviedla som sa aby bol klud a mali klud aj moje deti.teda nase.ale napriek tomu ze by som mozno mala byt stastna je mi smutno.velmi som ho lubila a snazila som sq mu posledne roky vysvetlit aby bol kludnejsi ale neslo to mozno som robila chybu ja ja neviem.alle teraz sa citim sama.minule som ho videla na lavicke opiteho a bolo mi toho vsetkeho luto.znicila som ho ja?ja neviem keby to slo vratila by som sa k nemu ale bojim sa ho.stale na nho myslim mavam spomienky a taky pocit silny mu zavolat aby prisiel k nam a vybrali sa niekde.ale nedokazem to posledne roky to bolo velmi ostre.ja neviem mozno chcem radu mozno sa tu chcem vyvravit lebo nechcem ludi dookola tym otravovat.uvedomujem si ze som na zivot hladela dost naivisticky.malo to byt vsetko aby som vytriezvela?ale do coho ze nemam ziadnu doveru a mam strach.tuzila som po laske a co prislo .pad a ...mesiac po rozvode mi v praci oznamili ze ked mi skonci materska tak mi davaju vypoved.dali mi teda odstupne.mali strach ze to dam na sud.a teraz ako sa mam postavit.niekedy sa snazim ale niekedy to na mna cele padne.niektori priatelia kt.sa tvarili ze su priatelia sa otocili chrbtom ale naopak niektori kt.som nepoznala mi sa snazia pomahat.ja neviem mozno som vadna ja ked som si myslela ze ked budem robit vsetko co sa odo mna ocakava tak bude vsetko ok.a budem stastna mozno toto je zivot a stale nariekam a nedokazem sa zmierit ze zivot je k...aalebo hladam niekoho kto by ma lutoval?mozno ja neviem.piste bars co.len sa mi neposmievajte.
Usporiadat
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

nie je preco sa ti posmievat !!!!!!!!!!!!!!!!
rozvod je vzdy bolestný pre obe strany , a aj pre deti...
viem o com hovorím tiež som rozvedená už rok a pol a to sme spolu boli 17 rokov a nie 9 a pol ako ty,,,
určite si sa nerozvádzala len z dlhej chvíle , mala si na to dôvod -vydrž všetko prebolí - vždy ked ti je smutno spomen si aký bol ten dôvod rozvodu a či by si to trpela dalej /časom by sa to len stupnovalo/
treba len vydržať čas všetko vylieči
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
julinka,
stale nariekam a nedokazem sa zmierit ze zivot je k...aalebo hladam niekoho kto by ma lutoval?mozno ja neviem.piste bars co.len sa mi neposmievajte.
ja skôr takto:
http://www.jewel.sk/forum/index.php?...11227#msg11227
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Hlavne si nič nevyčítaj! Tvoj muž je dospelý človek, má svoj rozum.Ked mu takýto život vyhovuje, tak s tým nič nenarobíš Mal rodinu, ženu , deti mal si to vážiť...

Skús si nájsť nejakú zábavku, venuj sa niečomu na čo si nemala doteraz čas, častejšie si výjdi von s kamarádkami. Prídeš na nové myšlienky, odreaguješ sa. Urob si občas nejakú radosť buď návštevou kaderníčky, alebo kúpou pekých šatičiek. Zdvihne Ti to sebavedmie , urobí radosť, poteší...
Snaž sa , aby si bola čo najmenej sama doma, lebo budeš nad tým stále rozmýšľať. Nestráň sa ľudí. Určite máš vo svojom okolí nejakú ženu s podobným osudom, možno vám obom pomôže, keď si pokecáte.
Píšeš, že niektorí priatelia sa Ti obrátili po rozvode chrbtom. To sa stáva takmer vždy.Nie si prvá, ani posledná. Netráp sa nad tými , čo odišli. Váž si tých , čo zostali. Nezabudni im to občas pripomenúť, že si rada, že ťa podržali v ťažkej chvíli
Neboj sa, časom sa bude všetko zlepšovať. Želám Ti veľa úspechov! Určite to zvládneš
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
juliakordula Pozri príspevok
som vyse pol roka rozvedena .bola som vydata 9 a pol roka.a o rozvod som poziadala ja.lebo zacal chorobne ziarlit a robil rozne ziarlivostne sceny a ja som mala strach.rozviedla som sa s nim lebo to bolo nesnesetilne.neustale kontrolovanie vyvolavanie kde som.a ked som prisla domov tak nadaval krical rozbijal a pod.rozviedla som sa aby bol klud a mali klud aj moje deti.teda nase.ale napriek tomu ze by som mozno mala byt stastna je mi smutno.velmi som ho lubila a snazila som sq mu posledne roky vysvetlit aby bol kludnejsi ale neslo to mozno som robila chybu ja ja neviem.alle teraz sa citim sama.minule som ho videla na lavicke opiteho a bolo mi toho vsetkeho luto.znicila som ho ja?ja neviem keby to slo vratila by som sa k nemu ale bojim sa ho.stale na nho myslim mavam spomienky a taky pocit silny mu zavolat aby prisiel k nam a vybrali sa niekde.ale nedokazem to posledne roky to bolo velmi ostre.ja neviem mozno chcem radu mozno sa tu chcem vyvravit lebo nechcem ludi dookola tym otravovat.uvedomujem si ze som na zivot hladela dost naivisticky.malo to byt vsetko aby som vytriezvela?ale do coho ze nemam ziadnu doveru a mam strach.tuzila som po laske a co prislo .pad a ...mesiac po rozvode mi v praci oznamili ze ked mi skonci materska tak mi davaju vypoved.dali mi teda odstupne.mali strach ze to dam na sud.a teraz ako sa mam postavit.niekedy sa snazim ale niekedy to na mna cele padne.niektori priatelia kt.sa tvarili ze su priatelia sa otocili chrbtom ale naopak niektori kt.som nepoznala mi sa snazia pomahat.ja neviem mozno som vadna ja ked som si myslela ze ked budem robit vsetko co sa odo mna ocakava tak bude vsetko ok.a budem stastna mozno toto je zivot a stale nariekam a nedokazem sa zmierit ze zivot je k...aalebo hladam niekoho kto by ma lutoval?mozno ja neviem.piste bars co.len sa mi neposmievajte.
Vrátiť sa späť do starých koľají, k manželovi...určite by si tento krok oľutovala...Manžel bude hrdý a bude Ti dávať najavo, ako nemôžeš bez neho žiť...
Porozmýšľaj, či nemáš v okolí bývalú lásku, ktorá túži po tebe...spolužiakov, s ktorými si zažila krátke priateľstvá...zo strednej, z vysokej...nesmieš myslieť, na to, čo bolo, ale čo bude...si mladá, život máš pred sebou...
držím palce
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Najbolestivejší a najsmutnejší je rozvod jednoznačne pre deti...
0 0
DominikaDominika DominikaDominika

DominikaDominika je offline (nepripojený) DominikaDominika

Tiež si myslím, že návrat do "starých koľají" nie je dobrou voľbou. Ak si sa rozviedla, tak to určite nebolo kvôli jednej - dvom - trom scénam.... Určite si nad tým všetkým dlhšie premýšľala a rozhodla sa - podľa mňa - správne. Ak by Tvojmu mužovi na Tebe záležalo, tak by sa snažil, získať si Ťa späť, alebo aspoň sa stretávať s deťmi a byť im príkladom. Nechaj veci čas, ak mu skutočne na vás záleží, sám urobí patričné kroky....... Ak nie, tak nemáš vôbec, čo ľutovať...Ten pocit samoobviňovania je bežný - kámoška si tiež ešte pred rozvodom myslela, že je to jej osud, že má trpieť atď.... Teraz je to sebavedomá mladá žena, ktorá samostatne vychováva svoje dieťa, má kľud a je šťastná. Želám veľa optimizmu a už sa netýraj smútkom a samoobviňovaním - detičky potrebujú spokojnú a vyrovnanú mamičku...
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

To máš pravdu Stanislav.
ALe treba sa snažiť to tým deťom ulahčiť a vysvetliť. Pre moju malú to tiež bolo nepochopiteľné zo začiatku. U nas bola "výhoda" tá že malá bola velmi malá a tak si postupom času zvykla.
A teraz hovorí, že jej to nevadí. Momentálne sa rozvádza jej sesternice mama a sesternica by si želala aby rodičia ostali spolu a ked som sa mladej opýtala či by to aj ona chcela povedala, že nie. Že jej sa to páči že má teraz dve rodiny, a v podstate všetky radosti a udalosti prežíva dvojnásobne.

Pre Juliukordulu
Hlavu hore nevzdávaj sa. Čas všetko vylieči. Skús si nájsť nejakú činnosť, ktorá by ti pomohla trošku sa odpútať od myšlienkoch.
Začiatky sú ťažké, a už len to že si dokázala dať žiadosť o rozvod, svedčí o tvojej sile.
Takže sa nevzdávaj a neboj aj zajtra výjde slnko a bude svietiť aj pre teba.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Vratit sa k nemu by bolo krokom spät.

Myslim, ze vsetko tu uz bolo povedane. Venuj sa sebe - svojim zalubam, detom, rob to, co si v manzelstve nemohla, na co si nemala cas alebo podmienky. Nestran sa ludi, prave naopak, bud otvorena novym vztahom, priatelstvam, najdi si priatelov na volny cas, na spolocne zaujmy. Casom iste najdes aj niekoho, kto ti bude osobne blizky.

Rob cokolvek, len nesed necinne a nedovol, aby ta napadali negativne myslienky. Chce to cas. Si silna zena a ten vztah bol urcite uz neznesitelny, ked si sa pre rozvod odhodlala. Drz sa tohto odhodlania, ver, ze to bol to dobry krok. Verim, ze pocit samoty je len prechodny.
Naposledy upravil Lianka : 27.07.09 at 16:12 Dôvod: oprava preklepu
0 0
juliakordula juliakordula

juliakordula je offline (nepripojený) juliakordula

ja viem moji rodicia boli rozvedeni a matka to psychicky nezvladla neustale nas za to obvinovala a pod.ja vem je mi to luto aj kvoli detom.chcem im to vynahradit ale som sama a niekedy sa pred nimi uzatvaram.ale pokusam sa nerobit taku chybu aku urobila matka.
0 0
juliakordula juliakordula

juliakordula je offline (nepripojený) juliakordula

dakujem za spolupatricnost.naozaj mi nerobi dobre byt sama.fakt si moc neverim a spochybnujem sa.niekedy to vsak byva lepsie ale niekedy zacne ten pocit dorazat a neda sa mi ho ignorovat.stichnem uzavrem sa a poplakavam si.citim sa vtedy strasne zranitelna a sama.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

juliakordula Pozri príspevok
dakujem za spolupatricnost.naozaj mi nerobi dobre byt sama.fakt si moc neverim a spochybnujem sa.niekedy to vsak byva lepsie ale niekedy zacne ten pocit dorazat a neda sa mi ho ignorovat.stichnem uzavrem sa a poplakavam si.citim sa vtedy strasne zranitelna a sama.
Držím palčeky, si asi citlivé dievča, tak sa drž...
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

juliakordula Pozri príspevok
dakujem za spolupatricnost.naozaj mi nerobi dobre byt sama.fakt si moc neverim a spochybnujem sa.niekedy to vsak byva lepsie ale niekedy zacne ten pocit dorazat a neda sa mi ho ignorovat.stichnem uzavrem sa a poplakavam si.citim sa vtedy strasne zranitelna a sama.
Vsetko bolo povedane tak , ako si to mysli aj ja. Skusim este ti poradit, precitaj si knihu od Louise L. Hayová MILUJ SVOJ ZIVOTMozno ti pomoze pochopit niektore suvislosti v tvojom zivote.
Ja nie som rozvedena, ale prezivala som tiez jeden cas tazke obdobie v mojom zivote. " Vsetci mi ublizovali, nikto ma nemal rad, nikto mi nerozumel, nic sa mi nedarilo atd " Tato kniha mi velmi pomohla, pochopila som, preco som na tomto svete. Skus, stoji to zato, naozaj neolutujes. Velmi ti drzim palce a nevzdavaj sa, laska existuje, ver mi.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Plzak uz pred rokmi menoval par typov za ktore sa nema vydavat ci zenit, mam pocit, ze chorobny ziarlivec bol dokonca na prvom mieste. Dalej : alkoholik, chorobny lakomec, ...a dalej si uz nepamatam.


Ako tu uz radili - vo chvilach vahania si spomen na ten spolocny zivot, ci ho chces opat taky zit, a este horsi. Pre deti je to sice smutne, ale vzdy lepsie nez by z nich mali vyrast neurotici s pokrivenym pohladom na vztahy.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Pán doktor Plzák raz povedal jednu vetu- zatloukat, zatloukat, zatloukat...
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Neber svoj rozvod tak, ako ho brala tvoja mama. Rozviedla si sa, aby bolo lepšie tebe aj tvojim deťom. Máte teraz kľud, ktorý ste predtým nemali. Ani deťom nerobilo dobre, keď boli hádky, trieskanie a krik. Oni potrebujú teraz mať v tebe oporu a pocit bezpečia. Si silná, veď si mama. Ty predsa vieš, ako sa nemáš chovať. Nebudeš nikoho obviňovať za svoj rozvod, nebudeš roztrasená a nebudeš plakať. Budeš sa tešiť, že tvoje deti majú pokojný život, že ste zdraví, že idete na prechádzku, že svieti slnko, že je búrka a vy si sedíte pekne vnútri, že možno zajtra stretneš niekoho príjemného...
Vstaň a zavri ťažkú železnú bránu za minulosťou. Obzri sa. Naozaj je tam. Do minulosti sa nedostaneš. Je preč. Ak máš ešte nejaký ťažký batoh na chrbte, zober ho a prehoď ho za bránu. Si voľná, si slobodná.
Ak si myslíš, že to nedokážeš, tak ti hovorím, že ano, dokážeš. Urob to.
Ťažké batohy z detstva a nešťastí v živote nás nesmú pritlačiť k zemi. Viem o čom hovorím. Zahoď ten batoh za bránu a netráp sa.
0 0
margot157 margot157

margot157 je offline (nepripojený) margot157

Mila juliakordula,
vzdy ked ti je tazko, len si spomen, ake to bolo, ked ti stale telefonoval, bala si sa prist domov, ze budu zase sceny, trieskanie a rozbijanie a pre nic. Ked sa na to deti museli pozerat, ako sa asi citili!???
Ja som prezila tiez tazke obdobie, sice ine, ako je to Tvoje, ale ten pocit uplnej samoty, kedy som stale nechtiac pokukovala po paroch, v obchode, na ulici, v praci, vsade som zavidela parom a ja som sama, priam neskutocne, ale ver mi, ten pocit je prechodny, vsetko vylieci cas.
Ja sa pridavam k radam, ktore tu uz boli napisane, ze vratit sa k nemu by bola obrovska chyba a krok spat, pretoze taka chorobna ziarlivost nie je liecitelna, tam nie je ani naznak nadeje, ze by sa v tomto zmenil. Mozno by sa dokazal zo zaciatku pretvarovat, ale urcite by sa dostal znovu do svojich starych vyslapanych kolaji a k tomu este posilneny akymsi vitazstvom, ze si bez neho nevedela zit. Drzim palce, vydrz, Margot.
0 0
juliakordula juliakordula

juliakordula je offline (nepripojený) juliakordula

margot.no ja sa ucim uplne od znova zit.vsetko co som robila bolo zle a ja som si myslela ze ma pravdu.uplne mi to vymilo mozog.ale clovek to robil aj s lasky.chcela som mu ukazat ako ho mam strasne rada.je mi luto ze niektore veci asi v zivote nezmenim.je mi ho luto lebo on sa s tym myslenim v hlave ozaj trapi.a poznam ho do spiku kosti.je samotar a na druhej strane sa boji byt sam.a vela patol.veci.ked mi hovoril o svojom detstve tak priam hroza.ani sa mu necudujem ze taky je.skoda.chcela som mu pomoct ale musel by to chciet aj on a on to odmietal so strachu.
0 0
juliakordula juliakordula

juliakordula je offline (nepripojený) juliakordula

sarasa.ja viem ze to mam zahodit za hlavu ale spomienky sa vracaju.a boli to.ja sa len ucim byt slobodna lebo ani som nevedela co to je?myslela som ze musim byt len dobra a posluchat.teraz viem ze je to hlupost ale mam taky navyk.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Wegamizi spomenula knizku, ktora aj mne v zivote velmi pomohla. Citaj knizky, kludne aj beletriu, pribehy inych, ale aj odborne knizky ohladom pozitivneho myslenia, prace na sebe, ako prekonat nove zivotne situacie, ako sa vyrovnat s minulostou a s novymi situaciami a pod. Je ich na trhu velmi vela, napr. od Barbary De Angelis.

Neboj sa poziadat o pomoc inych, ak pomoc potrebujes (ci uz sa porozpravat, ale aj fyzicku pomoc). Najma sa neznizuj sa, nesklanaj hlavu a nikomu nezavid (niekedy ani v tych navonok krasne vyzerajucich vztahoch nie je co zavidiet). Dalsi zivot mas vo svojich rukach.
0 0
stonka stonka

stonka je offline (nepripojený) stonka

Manželstvo má byť zväzkom dvoch ľudí, ktorí si navzájom nepotláčajú vlastnú slobodu. Pre teba to tak nebolo. Vydrž to, ak prídu horšie chvíle, venuj sa tomu, čo si zanedbávala, keď si bola ostrovom pre toho, kto si to nezaslúžil. Otvára sa ti nový život, akiste až teraz budeš pomaly prichádzať na to, koľko radosti prináša. Držím ti prsty.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať