Zavrieť

Porady

ako sa zmierit s rozvodom

som vyse pol roka rozvedena .bola som vydata 9 a pol roka.a o rozvod som poziadala ja.lebo zacal chorobne ziarlit a robil rozne ziarlivostne sceny a ja som mala strach.rozviedla som sa s nim lebo to bolo nesnesetilne.neustale kontrolovanie vyvolavanie kde som.a ked som prisla domov tak nadaval krical rozbijal a pod.rozviedla som sa aby bol klud a mali klud aj moje deti.teda nase.ale napriek tomu ze by som mozno mala byt stastna je mi smutno.velmi som ho lubila a snazila som sq mu posledne roky vysvetlit aby bol kludnejsi ale neslo to mozno som robila chybu ja ja neviem.alle teraz sa citim sama.minule som ho videla na lavicke opiteho a bolo mi toho vsetkeho luto.znicila som ho ja?ja neviem keby to slo vratila by som sa k nemu ale bojim sa ho.stale na nho myslim mavam spomienky a taky pocit silny mu zavolat aby prisiel k nam a vybrali sa niekde.ale nedokazem to posledne roky to bolo velmi ostre.ja neviem mozno chcem radu mozno sa tu chcem vyvravit lebo nechcem ludi dookola tym otravovat.uvedomujem si ze som na zivot hladela dost naivisticky.malo to byt vsetko aby som vytriezvela?ale do coho ze nemam ziadnu doveru a mam strach.tuzila som po laske a co prislo .pad a ...mesiac po rozvode mi v praci oznamili ze ked mi skonci materska tak mi davaju vypoved.dali mi teda odstupne.mali strach ze to dam na sud.a teraz ako sa mam postavit.niekedy sa snazim ale niekedy to na mna cele padne.niektori priatelia kt.sa tvarili ze su priatelia sa otocili chrbtom ale naopak niektori kt.som nepoznala mi sa snazia pomahat.ja neviem mozno som vadna ja ked som si myslela ze ked budem robit vsetko co sa odo mna ocakava tak bude vsetko ok.a budem stastna mozno toto je zivot a stale nariekam a nedokazem sa zmierit ze zivot je k...aalebo hladam niekoho kto by ma lutoval?mozno ja neviem.piste bars co.len sa mi neposmievajte.
Usporiadat
lulu74 lulu74

lulu74 je offline (nepripojený) lulu74

Rozvod je v tvojom prípade vyslobodením, máš pred sebou nový život, pokoj a harmoniu pre seba a svoje deti.. máš možnosť žiť slobodne a podľa seba tak ju nezahod.. táto situácia Ťa môže veľmi posilniť.. len to všetko nepokaz vlastnou slabosťou.. ty si dostala šancu na slobodný život, môžeš sa stretávať s ľudmi s ktorými si sa pred tým možno nemohla lebo doma bol žiarlivý manžel, môžeš utvárať nové priateľstvá, pozývať k sebe kamarátov svojich detí..už sa nemusíš báť nepríjemných scén.. je to teraz len tvoj domov a aký si ho spravíš taký ho budeš mať.. ja som rozvedená 8 rokov a mala som pocit hlbokej úľavy..aj mi doteraz zostal.. treba sa orientovať hlavne na svoje deti a ich šťastné detstvo.. na exmanžela si už minula energie dosť.. premrhaný čas a sily... tvoju energiu potrebujú tvoje deti a ty sama.. neľutuj sa veď sa nič hrozné nestalo je to len uhol pohľadu.. si ešte mladá zdravá,nikto milovaný nezomrel,máš strechu nad hlavou a zbavila si sa kameňa na tvojom krku.. za čím plačeš? za spomienkami z mladosti? pamätám si ten pocit ale kľud..to prejde, za rok budeľ úplne inde.. a pocit osamelosti? pri deťoch a pár priateľoch na to predsa nie je čas..a občas byť sám so sebou je dokonca potrebné a zdravé. ja viem že každý môže hrať len s takými kartami aké od života dostal a ty máš zjavné bloky z výchovy v detstve..ale už si dospelá a je čas to zlomiť..život nám má toľko čo dať.. šťastie nestojí len na tom či máš chlapa v dome alebo nemáš.. nikto ťa už nebude obmedzovať? vieš čo by za to veľa vydatých žien dalo?
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ahoj Julka
Voláš sa tak?
To je priveľmi čerstvé. Ešte je tam hodne emócii. Bola si doma na materskej. Asi máš ešte stále problémy nájsť si novú prácu. Malé deti odkázané na Teba. Je toho priveľa. Preto máš tendenciu obzerať sa naspäť. Nerob to. Ver mi bude to už iba lepšie. Za rok či dva bude z Teba sebavedomá žena. A svojho ex neľutuj. Podľa toho čo čítam je to typ človeka čo vysáva energiu. Možno som krutá ale takým ľuďom sa treba vyhýbať lebo Ťa stiahnu so sebou.
Možno človeku musí byť niekedy zle aby vedel oceniť to dobré čo v živote ešte len príde. Vieš?
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Trošku mi pripomínaš moju susedu, ktorá podala žiadosť o rozvod /pre tie isté dôvody ako Ty/, aby ho naplašila a oni ich rozviedli na prvý šup. Zaskočená bola nakoniec ona.
0 0
juliakordula juliakordula

juliakordula je offline (nepripojený) juliakordula

2OO9 mas pravdu spadlo toho naraz vela a ja mam zo vsetkeho strach.manzelstvo praca.mam vybehane vela skol vela zamestnani a stale nic.deti potrebuju zit a ja mam strach ako to zvladnem.mam vyzivne a to je vsetko .mozem byt rada ze aspon to ale pri plateni bytu a pozicky je to na nule.fin.mi pomaha sestra.ale je to len tak tak a preto sa potom clovek pozera dozadu.ci som to radsej nemala zvladnut s muzom .vzdy som mala vsetko zaplatene a teraz nestiham platit .a bojim sa .ked nezaplatim 2 mes.pozicku tak na mna poslu exe.ked nezaplatim byt tak tiez su nejake opattrenia.ja neviem ale bojim sa .niekedy sa pokusam na to nemysliet ale stale som este neni za vodou.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

mysli pozitívne. Peniaze boli sú aj budú. Viem, že je to ťažké, hlavne v dnešnej dobe krízy, ale hlavu hore. Nikdy nebolo tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie. Musíš to brať tak, že si šťastne rozvedená Neotáčaj sa. Hľaď pred seba a napreduj. Kvôli svojím deťom.
0 0
hetty hetty

hetty je offline (nepripojený) hetty

Aj mne sa na začiatku zdalo, že sa mi zrútil svet, že som asi v niečom zlyhala. Dnes už viem, že nič lepšie ako rozvod sa mi nemohlo stať. Som silnejšia, kľudnejšia a uskromnili sme sa.
0 0
juliakordula juliakordula

juliakordula je offline (nepripojený) juliakordula

hety.dalo sa to?ja uz ani neverim behala som za roznymi pracami .robila som 13 rokov vychovavatelku v cirk.skole .a ked som sa rozviedla uz som sa im nehodila nesplnala som kriteria pre cirk.skoly .ale nechali tam dochodkinu.ale pozbierala som sa a behala za robotami.pisala ziadosti.aj ked som bola chora.a to je volne fin.poradca a obchodny zastupca.ja neviem nic ine robit lebo som robila len jednu pracu.napriek tomu som brigadovala v tescu a robila upratovacku.makala som ako debil za 45 sk na hod.a este rozmyslali ci mi ma vyplatit hod. na vyse ked som upratovala jednu chatku bo opitych navstevnikoch.chodila som na cucoriedky.ale su to len same drobne prace kt.ma moc z biedy nevyzenu.uz neviem kde hladat.mam 2 deti a jednu malu.nemozem zase robit bars co chodit po nociach.neviem zaevidovala som sa na urade prace uz som si stihla urobit poc.kurz a robim si kozmeticky kurz.ale neviem nakolko je realne sa zapodievat tymto ci ma to uzivi .chcela by som mat uz istotu.a aj ta drbnuta samota mi nerobi dobre.a ty si to ako zvladla.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Juliakordula,
určite to nemáš ľahké a veľmi sa ani neviem vžiť do tvojej situácie, keďže som takú nezažila, ale myslím si, že máš na to, aby si sa postavila na nohy. Podľa tvojich príspevkov sa nevzdávaš a to je to najdôležitejšie. Som si istá, že raz sa vypracuješ do takej pracovnej i súkromnej pozície, že budeš so sebou spokojná.
Držím palce.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Zdravím, prežila si toho ozaj dosť, ale z tvojich príspevkov vidno, že si veľmi šikovná. Neklesaj na duši a hlavu hore najmä kvôli detičkám, ale aj kvôli sebe. Ak ti pomôže písať tu na PORADU, tak píš, píš, píš a nebudeš sama. Držím palce. Pekný deň!
0 0
juliakordula juliakordula

juliakordula je offline (nepripojený) juliakordula

a nebude to vadit ked sa tu budem vypisovat?mozem?zasa mi pisala svokra aby som neokradala ich syna poza chrbat.ved mi plati len vyzivne nic navyse nedostavam.neznasam tie sms nic som im neurobila co si myslia aj mne je toho luto
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

juliakordula Pozri príspevok
a nebude to vadit ked sa tu budem vypisovat?mozem?zasa mi pisala svokra aby som neokradala ich syna poza chrbat.ved mi plati len vyzivne nic navyse nedostavam.neznasam tie sms nic som im neurobila co si myslia aj mne je toho luto
asi bude najlepšie, ak si zmeníš číslo...
nevšímaj si rôzne negatívne komentáre. Ľudia ľahšie hľadajú chybu u iných ako u seba.
A duplom nemaj výčitky, ža ak ex platí výživné na deti, že ho okrádaš. Ved sú to aj jeho deti, aj on má voči nim záväzky.
0 0
juliakordula juliakordula

juliakordula je offline (nepripojený) juliakordula

tak nereagovat?max.to rozculuje lebo ked on vyvadzal tak som im nevyvolavaa a teraz co vlastne chcu.vobec sa nezaujimaju o vnucence a on o deti.a aj dcera mala prijimanie a vykaslali sa prist tak co chcu som taka nasrata.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

juliakordula Pozri príspevok
tak nereagovat?max.to rozculuje lebo ked on vyvadzal tak som im nevyvolavaa a teraz co vlastne chcu.vobec sa nezaujimaju o vnucence a on o deti.a aj dcera mala prijimanie a vykaslali sa prist tak co chcu som taka nasrata.
Júlia, ale veď Ty zodvihni telefón tomu, komu chceš, vidíš kto Ti volá nie?
Ak je Tvoj ex zamestnaný a Ty si nezamestnaná, choď za kurátorkou a žiadaj výživné aj na seba. Samozrejme, že v prvom rade potrebuješ zabezpečiť svoje /vaše / deti a chod domácnosti a nie je to len Tvoja povinnosť.
Rozvodom sa tejto povinnosti Tvoj exmanžel nezbavil a má zodpovednosť naďalej aj za Teba, takto to nariaďuje zákon v tomto štáte.

Ničoho sa neboj, si svojprávny človek a nik Ťa nesmie zastrašovať. Ukáž mu, že sa ho nebojíš a jeho rodina nemá právo Ťa obťažovať, ich ignoruj a nekomunikuj s nimi.
Nič neriešte pred deťmi. Navrhni svojmu ex korektný vzťah po rozvode.
Nech nevidí Tvoj strach, obavy a trpkosť. Nech vidí, že si silná žena, ktorá si seba váži!
0 0
juliakordula juliakordula

juliakordula je offline (nepripojený) juliakordula

zas mi pisal chcel sa stretnut.nemala som cas a hned mi na to poslal ze chce bsm.ako to je vlastne.mam 2 izbovy byt kt.je na hipoteku byt sme ziskali za manzelstva.napriek tomu na listine vlastnictva figurujem ja.ako to je.byt predat zaplatit uver ale kde potom pojdem ja s detmi.je tam nejaka ochrana.je vsak pravda ze kedze som este bez zamestnania je narocne platit ho.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

juliakordula Pozri príspevok
zas mi pisal chcel sa stretnut.nemala som cas a hned mi na to poslal ze chce bsm.ako to je vlastne.mam 2 izbovy byt kt.je na hipoteku byt sme ziskali za manzelstva.napriek tomu na listine vlastnictva figurujem ja.ako to je.byt predat zaplatit uver ale kde potom pojdem ja s detmi.je tam nejaka ochrana.je vsak pravda ze kedze som este bez zamestnania je narocne platit ho.
Kto spláca hypotéku ? BSM je potrebné vysporiadať - čím skôr, tým lepšie. Ak to nepojde dohodou /ušetrili by ste na súdnych poplatkoch/, budete musieť cestou súdu ...
0 0
juliakordula juliakordula

juliakordula je offline (nepripojený) juliakordula

hypoteka je na neho a ja som spoludlznik.platime to na polovicu.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

juliakordula Pozri príspevok
hypoteka je na neho a ja som spoludlznik.platime to na polovicu.
t.z., že 1/2 zostatku hypotéky+úroky musíš uhradiť ty pri možnom vyplatení hypotéky.
0 0
hetty hetty

hetty je offline (nepripojený) hetty

To, že babka malej ani nezavolá ako je rok dlhý - sme sa jednoducho naučili brať ako fakt. A už to neriešim. Medzitým sa švagrinej narodilo dieťa a majú náhradu. Na začiatku nášho rozchodu som sa začala venovať jóge. Zachránila ma jedna veta a preto Ti ju napíšem: Najväčšou silou vesmíru je nezlomná viera v seba.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Julia oni sa ťa snažia len zlomiť. Nesmieš sa nechať. Toto na kamarátku skúšal bývalý manžel. Dokonca štval proti nej jej vlastného syna. Vzoprela sa a pozerá sa na to s nadhľadom. Ona vie aká je pravda. Ľudia, ktorí ju majú radi vedia aká je pravda a ostatných si nevšímaj. A čo sa týka tej banky určite je nejaká cesta, aby si to nemusela vyplatiť celé. Neviem, vykriť to nejakým iným produktom banky.
0 0
12martin34 12martin34

12martin34 je offline (nepripojený) 12martin34

"Nevstupis 2x do tej istej rieky", ci ako znie ta mudrost. Tazko radit. Ak by ste sa dali znovu dohromady, tak to bude exmanzel povazovat za nejake moralne vitazstvo a mozno bude este horsi, alebo najskor bude "sekat" dobrotu, ale casom sa to vrati. Dufat, ze do neho vstupilo svedomie a si sam seba uvedomil, hmmm, mala pravdepodobnost. On to tiez mozno zle znasa a preto sa opija. Skus porozmyslat, ci a kde si aj ty nahodou neurobila chybu (vyzyvave oblecenie, ...), snad ak by si bola dobra psychologi(makke)cka a dokazala ho dostat pod kontrolu, pricom on by pre rodinu dokazal zabezpecit zivobitie (co je najdolezitejsie), tak to skus, ale je to dost narocne. No nie je jasny cely okruh suvislosti z Tvojho uvodneho clanku a necital som interview dalej. Pracujem ako psycholog, poradil by som Ti takto, ked si sa uz na to dala, bud silna a dotiahni to do konca.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať